'מבצע טרקטור' נערך אתמול במוזיאון חיפה לאמנות ברח' שבתאי לוי בשכונת הדר בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: עודד הירש

בזהירות רבה ובמבצע הנדסאי מאתגר ומורכב, הוכנס אתמול טרקטור לתוך המוזיאון במסגרת הקמת תערוכה חדשה ומסקרנת שתיפתח ב-4 באוגוסט 2022. 'כמה יפה ומסקרן לראות דברים יוצאי דופן ששווה להתאמץ בשבילם. 'לקהל שלנו יש לגמרי למה לחכות', סיכם יותם יקיר מנכ'ל מוזיאוני חיפה

פורסם ב: 13/07/2022 16:48

צילום: עודד הירש
לאחר שהתקבלו כל האישורים הנדרשים מהגורמים הרלוונטיים, ובתום המבצע הלא פשוט הזה, נחסם אתמול בערב רחוב שבתאי לוי לטובת הנפת טרקטור חקלאי עם מנוף אל תוך גלריית תצוגה שבקומה העליונה של מוזיאון חיפה לאמנות.

הטרקטור הוא מרכיב חשוב בתערוכה אשר שמה 'עודד הירש: ממציא את הגלגל' שתיפתח כאמור ב-4.8.22.הוא משתלב במערך עבודות הווידאו שמוצגות בתערוכה, כאביזר קולנועי שדילג ממסך ההקרנה אל המרחב הממשי. הטרקטור הזה בדיוק מופיע בעבודת הוידיאו 'טרקטור' של עודד הירש, בה קבוצה של א.נשים חופרת באדמה במשך שלושה ימים, עד שהיא חושפת טרקטור קבור באדמה.

רוב עבודות הוידיאו של הירש מתבססות על תסריטים מפורטים לסיטואציות אבסורדיות. הוא ממציא אתגרים ותקלות שיש לפתור, ומספק את התרחיש המלא לאופן הפתרון. לרוב הפתרון מופרך לא פחות מן האתגר, והעבודות מותירות תהייה לשם מה נחוצות פעולות אלה: מדוע צריך לחלץ טרקטור הקבור באדמה, ואז להניפו אל על ולהוליכו אל חלל המוזיאון?

הסיבה העיקרית היא עצם הפעולה. ביסוד עבודתו של הירש נמצא תמיד א.נשים פועלים: סוחבים, חופרים, מניפים ומזיעים. האתגר הוא אמנם מופרך והפתרון מגושם , אך פעולתם של המשתתפים ממשית לחלוטין. חבורות הא.נשים שמקבץ הירש מצליחות לעמוד באתגרים הקשים שהוא מציב. לכל חבר וחברה בקבוצה תפקיד ברור, ויחד הם מתלכדים למכונה אדירה שיכולה לבלתי אפשרי.

בעונת התערוכות הקרובה תוצג גם תערוכת יחיד מוזיאלית ראשונה לאמנית העולה נרדין סרוג'י שהיא מיצב תלוי-מקום שנוצר במיוחד עבור המוזיאון, ומגיב אל ההיסטוריה של המבנה כבית ספר לבנות של הכנסייה האנגליקנית. בנוסף, מוזיאון חיפה לאמנות חונך תצוגת קבע של יצירות המופת מהאוסף הישראלי שלו, ופותח את התערוכה 'רוך וקושי: הדפסים ממרכז גוטסמן לתחריט' שמציגה כ-60 הדפסים של טובי אמני ואמניות ישראל שנוצרו בסדנת ההדפס בקיבוץ כברי."כמה יפה ומסקרן לראות דברים יוצאי דופן ששווה להתאמץ בשבילם. לקהל שלנו יש לגמרי למה לחכות", סיכם יותם יקיר מנכ"ל מוזיאוני חיפה.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור תיירות :
*   מאז 'כנר על הגג' הפך כמעט כל גג לחגיגג...
*   בעקבות המצב הביטחוני מי מזמין את תושבי...
*   650 אורחים הגיעו בערב חמישי החולף לפתיחת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים