בכנס ACC של ארגון היועצים המשפטיים המתקיים הבוקר באוניברסיטת תל אביב, השמיע את דעתו ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי

ראש לשכת עורכי הדין בכנס ACC ארגון היועצים המשפטיים: 'אני מביע תמיכה ביועצת המשפטית לממשלה בסוגיית מינוי הרמטכ'ל. מי שירצה לרמוס את מוסד היועץ המשפטי, יצטרך לעבור גם אותנו'

פורסם ב: 05/07/2022 12:51

עו'ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין. צילום: לשכת עורכי הדין
ראש לשכת עורכי הדין עו'ד אבי חימי התייחס לסערת מינוי הרמטכ'ל ולאמירות שהושמעו כלפי היועצת המשפטית לממשלה עו'ד גלי בהרב מיארה: 'לפָניי נשאה דברים שומרת הסף מספר אחת של מדינת ישראל, היועצת המשפטית לממשלה עו'ד גלי בהרב-מיארה. הימים האחרונים, והסערה בעקבות סוגיית מינוי הרמטכ"ל בתקופת בחירות הם דוגמא מאלפת לקשיים שחווה יועץ משפטי. אנצל את הבמה כדי להודות ליועצת המשפטית לממשלה על מלאכת הקודש שהיא עושה. לכל מי שרוצה להעלות עם D9 על בית המשפט העליון, על מוסד היועץ המשפטי לממשלה, על הפרקליטות ועל משטרת ישראל - יצטרך לעבור גם אותנו, את לשכת עורכי הדין ואני בראשה'.

ראש הלשכה התייחס גם לניסיונות לפגוע בעצמאותם של היועצים המשפטיים: 'נכון, את המלצותיכם , להבדיל מהמלצות היועצת המשפטית לממשלה , התאגיד אינו חייב לאמץ. נכון, לעיתים ישנה התנגשות בין רצון החברה לאינטרס הציבורי המעוררת שאלות ברומו של עולם. אולם, כיועצים משפטיים עליכם לעשות כל שביכולותיכם לוודא את שמירת החוק על-ידי התאגיד בו אתם עובדים, וכי התאגיד או החברה לה אתם מייעצים, ישיגו את יעדיהן אך רק במסגרת החוק'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   עידן חגואל הוא אזרח מרוצה מאוד. סרטו...
*   נפתחה מחלקה חדשה ב'קבוצת שטיר' , להפקת...
*   המנטליסט נבו אבוטבול בן ה-17 בקמפיין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים