שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין במרכז לרפואה יועצת 'זבולון'. צילום: דוברות 'כללית'

ההערכה היא כי בין 4,000 ל-6,000 מקרי פטירה הם כתוצאה מזיהומים. 1,000-3,000 מקרי מוות ניתנים למניעה אם הייתה הקפדה על כללי בטיחות למניעת זיהומים

פורסם ב: 03/07/2022 12:29

צילום: דוברות 'כללית'
'לאור השכיחות הרבה במקרי זיהום, לראשונה ערכנו שבוע מודעות למניעת זיהומים, בריכוזה של האחות אלין פרנסיס, נאמנת הזיהומים ב'זבולון', יחד עם ריטה גרשקוביץ רכזת מניעת זיהומים במחוז חיפה וגליל מערבי בכללית. אנו מאמינים, כי העלאת המודעות לנושא תתרום רבות למתן טיפול איכותי, מקצועי ובטוח תעלה את רמת המודעות בקרב הצוותים ולא פחות חשוב בקרב המטופלים" מסבירה איריס כרמון, מנהלת הסיעוד במרכז לרפואה יועצת 'זבולון'.

במהלך שבוע המודעות למניעת זיהומים נערכו הרצאות ע'י פיטר קצ'קר, מנהל מעבדה בתחום מיקרוביולוגיה בנושא בדיקות מעבדה וד'ר ענבל גרינפלד ברק, זיהומולוגית מחוזית בנושא שימוש מושכל באנטיביוטיקה וחיידקים עמידים.

נערכו גם פעילויות והדרכות לצוותים ולמטופלים ב'זבולון' כגון: הדרכה על שימוש נכון בתכשירים ייעודיים להיגיינת ידיים, כללים לניקוי וחיטוי, שימוש באמצעי מיגון, טיפול בפסולת וכביסה ועדכוני ידע בנושא מחוללי זיהומים עמידים לאנטיביוטיקה וחולקו דפי מידע לבאים ושבים עם טיפים כיצד ניתן למנוע זיהומים על ידי פעולות חשובות: שמירה קפדנית על היגיינת הידיים, שימוש באמצעי בידוד במידת הצורך, איתור חיידקים עמידים וניקוי קפדני של הסביבה.

סיכמה איריס כרמון: 'במהלך השבוע עוררנו מודעות בקרב המטופלים שלנו והסברנו להם על תהליכי מניעת דלקת בדרכי השתן, בעיניים, דרכי הנשימה, מערכת עיכול, טיפול בפצעים שהזדהמו לאחר טראומה, העלאת מודעות לחינוך מיני ועוד'.

(אורטל ציגלמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בזכות ערנותו של הרוקח אמיר שחאדה ממרפאת...
*   בעיר כרמיאל יוקמו שני מרכזים רפואיים...
*   כבוד ענק. חתן פרס ישראל פרופ' מוסא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים