עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי התרבות הישראלית. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

הבוקר נחנך בשכונת גבעת זמר 'פארק אפי נצר' כהוקרה לפועלו רב השנים של המלחין והיוצר החיפאי, שחוגג היום 88 שנים

פורסם ב: 27/06/2022 20:52

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
הפארק החדש מוקם בשכונת 'גבעת זמר', הנבנית בימים אלה, בה ייקראו כל הרחובות על שמם של זמרים ולהקות ישראליים, אשר חלקם עודם בחיים.

אפי נצר הוא מלחין ישראלי ואחד מאבות השירה בציבור בארץ. בין שיריו הידועים שהלחין: 'בלדה לחובש', 'גולני שלי', 'מישהו הולך תמיד איתי, 'פרחים בקנה','מלכות החרמון' ועוד. בשנת 2001 זכה נצר בפרס 'נוצת הזהב' של אקו'ם על הפצת הזמר העברי, ובפרס "מגן הכנסת" באותה הקטגוריה. בשנת 2006 הוענק לו אות יקיר חיפה על הלחנת מאות שירים וייסוד השירה בציבור.

אפי (אפרים) נצר טבע את המונח 'חבורות הזמר' והקים את מועדוני הזמר הראשונים בארץ וכן מקהלות רבות של מפעלי ועובדי תעשייה בארץ.בשנת 2011 הוענק לאפי נצר פרס על מפעל חיים, מאת אמ'י - אגודת אמני ישראל ועיריית חיפה על 50 שנות הלחנה ויצירה.

במהלך הטקס שר אפי מחרוזת שירים עם להקתו והודה בהתרגשות על המחווה: 'תודה לראש העיר ולחברי מועצת העיר על כך שמצאו אותי זכאי לקבלת פארק שייקרא על שמי אני רואה בדמיוני את פארק המנגינות כריאה ירוקה בין כל המבנים בשכונה, בו ניתן יהיה לשבת על ספסלים עם אוזניות, ולהאזין לשירים שלי'.

*מדברי חבר מועצת העיר ניר שובר, שהחליף בטקס את ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם שנבצר ממנה להגיע מפאת מחלה: 'לא ניתן לדמיין את הזמר הישראלי ללא פס קולו הייחודי של אפי, אבי השירה בציבור בארץ, מזה כששה עשורים. אני גאה ונרגש להעניק לפארק את שמו של ה'איש והאקורדיון', ומייחל לכך שבעתיד הקרוב נוכל כולנו ליהנות מערבי שירה בציבור שהוא יקיים ממש כאן, בפארק הזה, הקרוי על שמו'.

(ליאורה טל)
צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   נקודת שיטור נחנכה הבוקר בשכונת נאות...
*   אלופי האיגרוף של מועדון 'מכבי סליבא...
*   כחלק מהמאבק בזיהום הפלסטי הציב אגף...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים