טיפול חדשני במרכז הרפואי בני ציון בחיפה בסרטן השד באמצעות טכנולוגיה של הקפאת הגידול הסרטני. כתבה: רונית קיטאי. צילום: מוטי גלנץ

הטיפול החדשני מבוצע במכון הדימות במרכז הרפואי בני ציון ע'י ד'ר יאיר הלפרן מומחה ברדיולוגיה אבחנתית ופולשנית,ומהווה שיתוף פעולה בין היחידה לרדיולוגיה פולשנית בניהולו של ד'ר רוברט שכנר לבין ד'ר ילנה שכטמן' מהמכון האונקולוגי במרכז הרפואי בניהולו של ד'ר עבד אגבאריה

פורסם ב: 26/06/2022 13:42

ד'ר יאיר הלפרן מומחה ברדיולוגיה אבחנתית ופולשנית במרכז הרפואי 'בני ציון'. צילום: מוטי גלנץ
המרכז הרפואי בני ציון בחיפה החל במתן טיפול באמצעות טכנולוגיה של הקפאת גידולים בסרטן שד בעזרת מכשור שפותח בחברה הישראלית IceCure Medical,זאת לאור ההצלחה בטיפול באמצעות אותה טכנולוגיה בגידולים סרטניים ובהם: כליות בעצמות ועוד.

הטיפול מבוצע ע'י החדרת מחט ייחודית לשד המטופלת המקפיאה באמצעות חנקן נוזלי את התאים הסרטניים כך שנוצר מעין כדור קרח סביב הגידול. הגידול מוקפא ועם הזמן נספג כולו בגוף.

ד'ר יאיר הלפרן הדריך בשבוע האחרון כירורג שד מומחה בסרטן השד ד'ר רובן כהן מהממרכז הרפואי Sydney Surgical שהגיע לארץ במיוחד מאוסטרליה על מנת ללמוד את ההליך ולישמו.

ד'ר ילנה שכטמן : 'הטיפול מיועד לנשים עם סיכון ניתוחי גבוה עם סרטן שד מוקדם ללא מעורבות של בלוטות לימפה. עד היום נשים אלו קיבלו בעיקר טיפול אנטיהורמונלי כדי למנוע את גדילתו של הגידול. הטיפול נעשה בהרדמה מקומית והקפאת הגידול משתווה למעשה כמעט לניתוח'.

ד'ר יאיר הלפרן* מומחה ברדיולוגיה אבחנתית ופולשנית : "במרכז הרפואי בני ציון בוצעו בהצלחה עד היום מאות טיפולים בגידולים סרטניים באיברים אחרים כמו גידולי כליות, גידולים בעצמות וכו' וכעת, אנו מתחילים לטפל באותה טכנולוגיה של הקפאת גידולים בטיפול בסרטן שד. ישנן נשים רבות שחולות בסרטן השד ואינן יכולות לעבור ניתוח או שלא מעוניינות לעבור ניתוח וזה הפתרון עבורן".

ד'ר דריה מילבסקי כירורגית שד : 'הטיפול החדש מהווה אלטרנטיבה עבור אותן מטופלות שאינן מתאימות לניתוח מסיבות שונות, כמו קונטראינדיקציה להרדמה עקב מצב בריאותי של המטופלת או שהן לא מספיק שמורות ביולוגית או שאינן מעוניינות בטיפול ניתוחי. במקרים אלו קיים פוטנציאל גדול לטיפול זה ועם הזמן הטיפול הזה ייתכן ויהיה אלטרנטיבה טובה יותר לעומת טיפול אונקולוגי ממושך שגם לו יש תופעות לוואי סיסטמטיות קשות למטופלות בגיל מבוגר. התרשמתי לטובה מהטיפול, זו יחסית פעולה פשוטה'.

הטיפול החדשני המיועד לנשים בכל הגילאים בוצע בשבוע האחרון באישה, בת 73 שעברה אירוע מוחי והסובלת ממחלות רקע רבות. לנוכח מצבה של האישה ולאחר שקיבלה במשך כשנה טיפול אנטי-הורמונלי, מומחי המרכז הרפואי 'בני ציון' סברו כי ניתוח עלול לסכן את חייה ולפיכך, הוחלט לבצע קריואבלציה, שבמסגרתה מחט מיוחדת מוחדרת לתוך הגידול הסרטני ומקפיאה את כל הגידול תוך דקות ספורות. שיטת ההקפאה גורמת להרס הרקמה ולנמק של הגידול.

(גדי נס)
מימין לשמאל ד'ר יאיר הלפרן, האחות בלה סנדלר, ד'ר רוברט שכנר, סגן אח אחראי מוטי גלנץ. צילום: מוטי גלנץ

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בזכות ערנותו של הרוקח אמיר שחאדה ממרפאת...
*   בעיר כרמיאל יוקמו שני מרכזים רפואיים...
*   כבוד ענק. חתן פרס ישראל פרופ' מוסא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים