סדנת עיסוי לתינוקות היא חידוש מבורך של המרכז הרפואי 'כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות 'כרמל'

שיתוף פעולה חדשני במרכז רפואי 'כרמל' עם 'כללית משלימה' הביא לפתיחת סדנה מבורכת לאימהות 'טריות'. סדנת רפלקסולוגיה לתינוקות נועדה לייצר ולשפר חווית לידה מעצימה וקשר מיטבי בן האם לילוד

פורסם ב: 26/06/2022 08:52

במסגרת הסדנא מתנסות היולדות ב'כרמל' בשיטת טיפול הוליסטית לפיה כל איברי הגוף משתקפים בכפות הידיים והרגלים, וע'י טכניקות מגע ברפלקסולוגיה ברגליים ניתן להשפיע על פעילות מערכות הגוף השונות.באמצעות שיטת העיסוי מאפשרים באמצעות מגע הנמשך דקות ספורות ביילוד, להקל על התינוק התמודדות עם גזים, אי שקט קושי בהרדמות ועוד.

ורד כהן מנהלת הסיעוד במחלקת אם וילוד והאחות סופה ג'ימפלסון אשר שימשה עד לאחרונה כאחות אחראית בתינוקיה אומרות כי 'סדנת הרפלקסולוגיה לתינוקות הינה מיזם חדשני וייעודי במחלקה המספק שיטת טיפול נוספת ומרגיעה עבור התינוק ואימו. המציאות בה אנחנו חיים כיום מנתבת אותנו לדרכי טיפול שונות, הכוללים היבטים רבים ומתן מענה מקיף מעולמות ידע שונים. לנו במחלקת אם ילוד כרמל חשוב מאוד שהיולדת במהלך שהותה במחלקה תקבל מעטפת רחבה ככל האפשר וכלים פרקטיים שיעזרו לה להתמודד עם גידול התינוק בבית.עלינו לראות בחשיבות עליונה את טובת היולדת והיילוד ולספק להם את מירב צרכיהם האישיים'.


הסדנה ב'כרמל' הנמשכת שעה, מועברת ע'י רפלקסולוגית מוסמכת והיא מספקת כלים להורים הטריים שיקלו ויסייעו להתמודדות עם מורכבויות שונות כגון: גזים, הרגעה, שינה טובה, חיזוק מערכת החיסון ,הקלה על החניכיים והכי חשוב תחזק את הקשר בין האם לתינוק.

המטפלת מדריכה בנושא חשיבות המגע לקשר בין האם לתינוק, מבוצעת סקירה של המערכות החשובות ביותר בשלושת החודשים הראשונים לחיים והנושאים העיקריים שניתן לגביהם להשיג הקלה באמצעות רפלקסולוגיה במגע. המשתתפות בסדנא ציינו עד כמה חשובה הנגשת הסדנה לאימהות החדשות, כבר בבית החולים ולפני השחרור הביתה.

ד'ר שרון קמה מנהלת מערך איכות ובטיחות המטופל, מחקר וחדשנות בכרמל וממובילות הרעיון לביצוע הסדנה בבית חולים אומרת כי 'הסדנא מאפשרת מפגש חם של אימהות טריות ובסיס לקבוצת תמיכה משותפת, מקום בטוח לעצמת הקשר אם - תינוק, ותורמת לחיזוק הביטחון העצמי בטיפול בתינוק חדש ובבעיות שכיחות תוך רכישת כלים חדשים להתמודדות עם הצפוי בחודשים הבאים'.

תמר תושבת הקריות שילדה ב'כרמל' השתתפה בסדנה הראשונה ולדבבריה היא מאוד מרוצה מההשתתפות בה. 'ילדתי ב'כרמל'צוזכיתי לצוות מדהים שטיפל בי בצורה מושלמת במחלקת יולדות טובה. המליצו לי להגיע לסדנה וושמחתי לכך. אני מחוברת לרפואה משלימה והסדנה היא חדשנית ואיכותית. המדריכה העבירה את הדברים בצורה מאוד ברורה תוך כדי הדגמות והסברים מעולים. אני ממליצה ליולדות אחרות ללדתב'כרמל' וגם אני בעצמי מתכוונת לחזור לכאן בלידה הבאה'.

פרופ' עופר לביא מנהל מערך נשים ויולדות ב'כרמל': 'סדנת עיסוי התינוקות היא עוד כלי חדשני בארגז הכלים העשיר שלנו כאן בכרמל לטובת היולדות בחיפה ובצפון. אנחנו כאן כדי להעניק ליולדות שלנו את חווית הלידה האיכותית המקצועית והנעימה ביותר וכדי לאפשר להן לחזור וללדת כאן בכרמל שוב מתוך ביטחון וידיעה שכאן מחכה להן חווית הלידה הטובה ביותר'.
בתמונות :
סדנת עיסוי התינוקת בכרמל
פרופ דני וייסמן ד"ר שרון קמה וסופה גימפלסון בסדנה בכרמל
נופר מדריכת הסדנה
קרדיט צילום – אלי דדון וירון חזן
נופר מדריכת סדנת עיסוי התינוקות. אלי דדון וירון חזן דוברות 'כרמל'

פרופ' דני וייסמן ,ד'ר שרון קמה וסופה גימפלסון בסדנת עיסוי התינוקות. צילום: אלי דדון וירון חזן דוברות 'כרמל'

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   בזכות ערנותו של הרוקח אמיר שחאדה ממרפאת...
*   בעיר כרמיאל יוקמו שני מרכזים רפואיים...
*   כבוד ענק. חתן פרס ישראל פרופ' מוסא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים