האחים יהודה וזהר זיסאפל חנכו בטכניון את 'הבניין ע'ש זיסאפל להנדסת חשמל ומחשבים'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון

הבניין ע'ש זיסאפל להנדסת חשמל ומחשבים נחנך בשבוע שעבר בטכניון במסגרת אירועי הקורטוריון - חבר הנאמנים. הבניין, בן שמונה קומות הממוקם על בשטח של 5,400 מ'ר, שהוקם בתרומתם של האחים זהר ויהודה זיסאפל. הבניין ישמש את הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע'ש ויטרבי והוקם בתרומתם של בוגרי הפקולטה זהר זיסאפל ואחיו יהודה זיסאפל, שקיבלו בשבוע שעבר את אות הטכניון, האות היוקרתי ביותר שמעניק המוסד על מפעל חיים למען הטכניון

פורסם ב: 20/06/2022 12:53

צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון
סיפר זהר זיסאפל: 'נרשמנו לטכניון לפני כחמישים שנה כי זה היה בית הספר הטוב ביותר להנדסה בישראל , ובעצם גם היחיד.עכשיו נותר לשמר את מעמדו המוביל של הטכניון, ולכן אנו שמחים שביכולתנו לעזור בכך'.

אחיו יהודה זיסאפל אמר: 'הבניין הראשון של הפקולטה, שבו למדנו, נתרם על ידי פישבך, יהודי אמריקאי, ונקרא על שמו. זו זכות גדולה עבורנו שאת בניין הפקולטה החדש תרמנו אנחנו , תורמים ישראלים שלמדו בטכניון'.

נשיא המדינה יצחק הרצוג כתב לאחים יהודה וזהר זיסאפל: 'נדירים הם מוסדות ההשכלה הגבוהה והמחקר שהשפיעו כה רבות על עם ומדינה כפי שהטכניון השפיע על ישראל.בזכות העשייה רבת השנים שלכם, האחים זיסאפל, פועל כיום מרכז מחקר מתקדם ושוקק המשרת עשרות קבוצות חוקרים בטכניון ומחוצה לו, והפקולטה מבססת את מעמדה בחזית המחקר העולמית. כך, הטכניון מצליח להמשיך ולהכשיר את מיטב המהנדסים והחוקרים עבור תעשיית ההיי-טק הישראלית, הזקוקה למהנדסות ולמהנדסים הטובים ביותר כדי להבטיח את המשך צמיחתה ושגשוגה'.

נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון אמר: 'כל ביקור בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע'ש ויטרבי מעורר בי תחושה מיוחדת, משום שזוהי פקולטה ייחודית בתולדותיה ובהשפעתה העצומה על מדינת ישראל. זהר ויהודה זיסאפל נתנו דחיפה חשובה לתחום הננוטכנולוגיה שהוביל למהפכה ביכולותיה הטכנולוגיות של מדינת ישראל. הם זיהו בשלב מוקדם מאוד את חשיבותו של התחום ותרמו בנדיבותם לפיתוחו בטכניון. הבניין החדש יסייע לנו להמשיך ולפתח את הפקולטה'." פרופ' אורי סיון הודה ליהודה ולזהר על התמיכה, על השותפות ועל החברות.

יהודה זיסאפל: 'המשק הישראלי סובל ממחסור חמור במהנדסים ובכוח אדם טכנולוגי. תרמנו להקמת הבניין מתוך חזון שיסייע לפקולטה ולטכניון במשימתם להגדיל את מספר חברי הסגל ואת תחומי המחקר וההוראה ולהכשיר יותר מהנדסים צעירים לטובת תעשיית ההייטק בישראל.

התחלנו את לימודינו בטכניון עוד לפני שנטבע הצירוף 'הייטק ישראלי'. אנו גאים להיות חלק משמעותי בהתפתחותה של הפקולטה, וחשוב לנו שהבניין החדש ישמש לא רק לפיתוחה של הפקולטה אלא גם להידוק הקשרים בין הטכניון לתעשייה'.

דיקנית הפקולטה פרופ' עדית קידר : 'הבניין החדש יאפשר לנו לעשות את הקפיצה הקוונטית שהפקולטה זקוקה לה : גיוס חברי סגל מבריקים וסטודנטים לתארים מתקדמים, כניסה לתחומי מחקר חדשים כגון טכנולוגיות קוונטיות ויישומי AI בשלל תחומים ובניית תשתית מחשוב משופרת שהיא התנאי לפריצות דרך חדשות. אני מודה בשם כולנו לזהר זיסאפל וליהודה זיסאפל ומבטיחה שהבניין החדש יהיה הומה בפעילות ושוקק חיים'.

פרופ' פרץ לביא יו'ר אגודת ידידי הטכניון בישראל ולשעבר נשיא הטכניון: 'יהודה וזוהר הם דוגמה ומופת לבוגרי הטכניון אשר לא רק הפכו לחלוצי תעשיית טכנולוגיות העילית בישראל, אלא היו לראש חץ לידידי הטכניון בישראל.תמיכתם בטכניון, ובמיוחד בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים על שם ויטרבי בה למדו, עקבית וארוכת שנים. בניין זיסאפל אותו חנכנו מצטרף לבניין לננואלקטרוניקה על שם הוריהם משה ושרה זיסאפל אותו תרמו קודם לכן. ידידי הטכניון בישראל מודים ליהודה וזוהר ומקווים שרבים ילכו בעקבותיהם'.


לסרטון הקליקו כאן:

https://www.youtube.com/watch?v=8nrguOB7Jts


לסרטון על האחים יהודה ויהודה זיסאפל הקליקו כאן:


https://www.youtube.com/watch?v=AdMbOGybTWg


בתמונות:

1. טקס החנוכה וגזירת הסרט. מימין לשמאל: יהודה זיסאפל, נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון, זהר זיסאפל, יו"ר אגודת ידידי הטכניון בישראל פרופ' פרץ לביא, נכדו של זהר זיסאפל יונה זיסאפל (באדום), דיקנית הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי פרופ' עדית קידר ואלוף (מיל') עמוס חורב. צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון.

2. בניין זיסאפל החדש בטכניון. צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון.

3. מימין לשמאל: גדעון פרנק יו"ר הוועד המנהל, יהודה זיסאפל, אלוף (מיל') עמוס חורב, נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון ויו"ר הקורטוריון סקוט לימסטר . צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון.

4. מימין לשמאל: דיקנית הפקולטה פרופ' עדית קידר, יהודה זיסאפל ופרופ'-מחקר יעקב זיו.צילום : ניצן זוהר, דוברות הטכניון


(דורון שחם, נחום דוניצה)
צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון

צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון

צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   קבוצת מג'ד אל כרום יצאה לטורניר כדורסל...
*   נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד...
*   טקס קבלת חברים ללשכת עורכי הדין התקיים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים