הסתיים הקורס המשותף הראשון בנושא רצף טיפולי לאחיות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות 'כללית'

השתתפו בקורס אחיות מבית חולים רמב'ם ואחיות הקהילה במחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית'.בשנים האחרונות חלה מהפכה בכל הקשור לרפואה ורפואת העתיד נמצאת בבית. טיפולים רבים עוברים בבתי חולים לקהילה. ישנה עלייה מתמדת בביקוש לטיפול קרוב לבית

פורסם ב: 19/06/2022 12:17

קורס משותף ראשון בין בית חולים לקהילה בנושא רצף טיפולי. צילום: דוברות 'כללית'
זה קרה בין היתר עקב מגפת הקורונה שהאיצה את מערכת הבריאות להסתגל למציאות חדשה. חל מעבר הטיפול בחולה בביתו על מנת להפחית את השהות בבית בחולים ולהקל על העומסים הרבים הקיימים בבתי החולים, תוך הפחתת סיכונים וחשיפה מיותרת לזיהומים ומחלות. בנוסף, ישנה חשיבות רבה לתמיכה מצד המשפחה וסביבתו להחלמתו של המטופל.

במחוז חיפה וגליל מערבי ב'ללית' המהפכה כבר החלה ועשרות שירותים שניתנו בבתי החולים בלבד, פותחו בקהילה ומאפשרים למטופלים לקבל טיפול רפואי איכותי בקהילה ואף בביתם הפרטי.

כחלק מיישום התהליכים שנועדו לייעל את המענה למטופלים הנמצאים בטיפול בקהילה ובבתי החולים, נפתח במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית', קורס משותף ראשון מסוגו בנושא רצף טיפולי, לאחיות בית חולים רמב'ם והקהילה.

את הקורס ריכזו והובילו ניהל ח'טיב מנהלת סיעוד ביחידה להמשך טיפול במחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית', זיוות זלץ אחות אחראית רצף טיפול בבית חולים רמבם, בשיתוף עם רינה אסולין אחראית חטיבות הפנימיות בבית חולים רמב'ם, מירי בלאופלד מרכזת פיתוח מקצועי בסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי והגר ברוך רכזת פיתוח מקצועי של רמב'ם.

מסבירה מירי בלאופלד: 'מטרת הקורס הייתה ליצור תהליכי עבודה משותפים, על מנת לשמור על רצף טיפולי ולהבטיח מעבר קל למטופל בעת שחרורו מאשפוז בבית החולים אל המשך הטיפול במסגרת הקהילה'

מוסיפה ניהל ח'טיב: 'במהלך הקורס נלמדו תחומים הדורשים תיאום בין הקהילה לבית החולים, כגון: שחרור מטופל מורכב עם הזנה אינטרלית לביתו, מטופלים עם פצעים, לאחר ניתוחים, אשפוזים חוזרים, אי ספיקת לב, כליות, הפרעה בתפקוד הנשמתי ועוד'.

במפגש האחרון הציגו האחיות פרויקט ייחודי לתהליך עבודה שהן שואפות לקדם, על מנת לשפר את שחרור המטופלים מבית החולים להמשך טיפול בקהילה. הפרויקטים הוצגו בפני רינת בסל מנהלת הסיעוד והנהלת הסיעוד במחוז חיפה וגליל מערבי ב'כללית' ,וגילה היימס מנהלת הסיעוד בבית חולים רמב"ם, אשר בירכו על היוזמה וחשיבותה וציינו כי זוהי תחילת הדרך לפיתוח תהליכי עבודה משותפים בין אחיות הקהילה לאחיות בית החולים.

(אורטל ציגלמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...
*   בזכות ערנותו של הרוקח אמיר שחאדה ממרפאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים