פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה יוכל להתחרות על קבלת פרס ה'אוסקר' היוקרתי. כתבה: רונית קיטאי. צילום: גלית רוזן,רונית קיטאי

האקדמיה האמריקאית לקולנוע הכירה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה כגוף רשמי שסרטים עצמאיים עלילתיים קצרים המשתתפים בו יוכלו להתמודד על ה'אוסקר' בקטגוריית הסרט הקצר הטוב ביותר

פורסם ב: 08/06/2022 02:22

צילום: גלית רוזן
פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה התקבל לרשימה אקסקלוסיבית של פסטיבלי קולנוע בינלאומיים שהסרט הזוכה בהם במסגרת תחרות הסרט הקצר יוכל להתמודד בטקס פרסי האקדמיה האמריקאית – האוסקר

החל מהפסטיבל הקרוב שיתקיים כתמיד בחול המועד סוכות, הסרט הזוכה בתחרות הישראלית הקצרה בקטגוריית 'הסרט העצמאי העלילתי הקצר' , יוקרן בפני חברי האקדמיה האמריקאית ויתמודד על מקום ברשימת המועמדים הסופית של ה'אוסקר' לסרטים קצרים.

ההישג יאפשר לסרט הזוכה לקבל פטור מהתנאי המחייב שמציבה האקדמיה האמריקאית לסרטים עצמאיים עלילתיים קצרים , להיות מוקרנים בהקרנות מסחריות בבתי הקולנוע בארה'ב.


המנהל האמנותי של פסטיבל הסרטים הבינלאומי חיפה, ירון שמיר: 'אנחנו נרגשים לקבל את הידיעה שהפסטיבל התקבל לרשימה מצומצמת ונבחרת של פסטיבלי קולנוע בינלאומיים וגאים לקדם את הקולנוע הישראלי הקצר בעולם.אנחנו מודים לאקדמיה האמריקאית על ההכרה באיכותו וחשיבותו של הפסטיבל וברמתה הגבוהה של היצירה הקולנועית הישראלית הקצרה.

חיפה היא עיר ים תיכונית של קיום משותף והפסטיבל מקווה לקדם בעתיד סרטים קצרים של יוצרי ויוצרות קולנוע מארצות אגן הים התיכון דרך יצירת מסגרת תחרותית לקולנוע קצר ים תיכוני'.

בין הסרטים הקצרים הישראליים שהשתתפו בפסטיבל חיפה בשנים האחרונות וזכו בפרס הסרט הטוב ביותר :

'עין לבנה' סרטו של הבמאי תומר שושן שהוקרן בבכורה בינלאומית בפסטיבל חיפה ב-2019 ונכנס לרשימת המועמדים הסופית לאוסקר בקטגוריית הסרט הקצר.

'רכבת החופש'( 2017), סרטו של הבמאי תאופיק אבו-וייל מיוצרי הסדרה הבינלאומית 'הבנים שלנו'

'הגיע הזמן שתמותי כבר' סרטה של הבמאית הדר מורג, זוכה פסטיבל 2021.

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה- 38 חיפה יתקיים השנה בחוה'מ סוכות בין התאריכים 8-17.10.22 והוא מתקיים בתמיכת עיריית חיפה ובהפקת אתו'ס החברה לאמנות תרבות וספורט חיפה בע'מ.

(דורית חורדי)
צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   עידן חגואל הוא אזרח מרוצה מאוד. סרטו...
*   נפתחה מחלקה חדשה ב'קבוצת שטיר' , להפקת...
*   המנטליסט נבו אבוטבול בן ה-17 בקמפיין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים