המרכז הרפואי רמב'ם חנך את בית החולים המתקדם בישראל לרפואת הלב ע'ש אייל עופר. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

בית החולים לרפואת הלב ע'ש אייל עופר משתרע על שטח של 9,000 מ'ר ובתשע הקומות שלו נמצאים כל האמצעים המתקדמים ביותר לקבלת טיפול קרדיולוגי והכל תחת קורת גג אחת.

פורסם ב: 05/06/2022 21:01

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
זוהי בשורה חשובה לתושבי הצפון ומעתה נקבע סטנדרט חדש בתחום. בטקס בו נכחו משתתפים רבים נחנך בסוף השבוע האחרון ברמב'ם בית חולים אייל עופר לרפואת הלב, מתקן רפואי מהמתקדמים בישראל, אשר ירכז תחת קורת גג אחת את מערך הטיפול הקרדיולוגי על כל שירותיו, החל מכירורגית לב, מחקר, פיתוח רפואי, חדשנות ועד להדרכה בתחום רפואת הלב.

חנוכת בית החולים עמדה במרכז אירועי 'פסגת הרמב'ם', הכנס הבינלאומי השנתי של המרכז הרפואי רמב'ם, אשר התקיים השנה בפעם ה-11 עם אורחים ותורמים מרחבי העולם, לאחר הפוגה של שנתיים עקב מגפת הקורונה העולמית. עם פתיחתו יחליף בית חולים אייל עופר לרפואת הלב את פעילות יחידות המערך הקרדיולוגי השונות אשר פעלו במשך עשרות שנים במקומות שונים ברחבי הקמפוס, חלקם במבנים בני 80 שנה ויותר.

בניית בית החולים החדש התאפשרה הודות לתרומתה של משפחת אייל עופר, באמצעות קרן משפחת אייל ומרילין עופר, התומכת בבריאות, חינוך ואמנות. באמצעות תרומה זו, הקרן ממשיכה מסורת רב-דורית של פילנתרופיה ברחבי העולם. לאורך השנים אביו של אייל, סמי עופר ז'ל, תרם למספר בתי חולים ויוזמות רפואיות, לרבות לבניית בית החולים התת-קרקעי הממוגן הגדול בעולם, שברמב'ם. הקרן מנוהלת ע'י אוליביה עופר, בתם של אייל ומרילין.


אמר אייל עופר בטקס חנוכת הבניין: 'משפחתי ואני מלאי הערכה לחברי הצוות הרפואי בבית החולים רמב'ם, שמקדישים ימים ולילות ארוכים לטובת בריאותם ורווחתם של החולים.אנו מקווים שתרומה זו תעזור להם לממש את שליחותם, ואנו גאים מאוד להיות חלק מפרויקט חיוני זה'.


ארבע מקומות בית החולים לרפואת הלב ע'ש אייל עופר (קומות 0-3) ממוגנות לחלוטין בפני התקפה קונבנציונלית ולא קונבנציונלית, כחלק מלקחי מלחמת לבנון ה-2.

בין מתקני המבנה החדש ניתן למנות את מכון לב על-שם בדיע טנוס המתפרש על גבי שלוש הקומות הראשונות, מרפאות החוץ, היחידה לאלקטרופיזיולוגיה ע"ש משפחת לעווין וקוצבים, גנטיקה ומומי לב במבוגרים, והמחלקה לטיפול נמרץ לב ע'ש פרניה גולדהר, אשר תשכון בקומה הראשונה. היחידה לקרדיולוגיה פולשנית ע'ש קרן די דן ובטי קאהן אשר תמוקם בקומה השנייה (מתמקד בצנתורים עורקיים מורכבים, טיפולים בהפרעות מסתמים, אבלציות לטיפול בהפרעות קצב מורכבות, השתלות קוצבים ודפיברילטורים, וכן צנתורים בילדים).

חדרי הניתוח וטיפול נמרץ כירורגית לב יתפרשו על פני הקומה השלישית, המחלקה לאקו לב ומרכז שיקום לב ישכנו בקומה הרביעית, מחלקת אשפוז ניתוחי לב תמוקם בקומה החמישית והקומה השישית תאכלס את מחלקת אשפוז קרדיולוגיה ע'ש פטרישיה ואלברט פרנק, בה חדרי אשפוז מוארים ומרווחים, בעיצוב מרהיב.

בקומה השביעית תפעל היחידה לאי ספיקת לב ויחידת אשפוז יום, והקומה השמינית תוקדש ליחידת המחקר, פיתוח ויזמות של המערך בתחום הקרדיולוגי. בית החולים החדש מחובר לבניין האשפוז הראשי של רמב'ם על שם סמי עופר, באמצעות גשר המוביל היישר אל חדרי הניתוח בבניין הכירורגי. הבניין תוכנן ע'י דגן מושלי אדריכלים.

'היום הפכנו את הטיפול המצוין שניתן ברמב'ם למצוין עוד יותר' , אמר פרופ' ליאור גפשטיין, מנהל המערך הקרדיולוגי ברמב'ם, והוסיף: 'בית החולים החדש נבנה לאחר חשיבה קפדנית על צרכי הקרדיולוגיה המודרנית בעשורים הקרובים והקפדה על כל פרט ופרט'.

בין החידושים אשר ייושמו בטיפול הקרדיולוגי במבנה החדש, ניתן למצוא שימוש בטכנולוגיה חדישה בחדרי הצנתורים מערכת הנחשבת למתקדמת מסוגה בעולם מבית Philips, הנותנת מענה לטיפולים מתקדמים במחלות העורקים הכליליים ובמחלות לב מבניות, תוך ביצוע שחזור תלת-ממדי של עורקי הלב בהזרקה בודדת של חומר ניגוד, באמצעות תנועה סיבובית מהירה של המצלמה סביב המטופל. הטכנולוגיה החדישה מאפשרת לייבא תמונה תלת-ממדית של בדיקת CT ולבצע מיזוג נתונים בזמן אמת אל מסך הצנתור. מערכת זו פועלת לצד טכנולוגיות חדישות נוספות אשר הפכו לחלק מסטנדרט הטיפול הלבבי ברמב'ם.

את הצינתור הראשון ש'חנך' את הבניין ומערכותיו המשוכללות ביצעו מייד עם העברת החולים הראשונים הקרדיולוג הידוע פרופ' רפי ביאר לשעבר מנהל רמב'ם, ומי שהחל את המסע להקמת הבניין, וד'ר ארתור קרנר, מנהל יחידת הצינתורים.

סיכם פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב'ם: 'בית חולים אייל עופר לרפואת הלב הוא בבחינת בשורה גדולה לתושבי הצפון בפרט והארץ בכלל.

בתמיכתה של קרן משפחת אייל ומרילין עופר, הקמנו מתקן רפואי מהמתקדמים בארץ, תוך שימת דגש על צרכי המטופל ורווחתו, והענקת הטיפול הרפואי הטוב ביותר. אני גאה להיות כאן היום ולראות את החזון הופך למציאות'.

(נתנאל אייזיק)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...
*   בזכות ערנותו של הרוקח אמיר שחאדה ממרפאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים