מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום יקבל את אות 'אביר איכות השלטון' בקטגוריית 'מפעל חיים'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: תומס סולינסקי

מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום, התבשר על זכייתו באות 'אביר איכות השלטון', מטעם התנועה לאיכות השלטון, בקטגוריית מפעל חיים.מדובר באות יוקרתי, בו זוכים אנשים התורמים בפועלם למען החברה, הדמוקרטיה ואיכות השלטון במדינה בתחומים שונים, ומחזקים במעשיהם את איכות השלטון וערכי טוהר המידות בישראל

פורסם ב: 25/05/2022 18:11

פרופ' מסעד ברהום מנהל המרכז הרפואי לגליל. צילום :תומס סולינסקי
בחירת הזוכים נעשית ע'י ועדה חיצונית. הטקס יתקיים בחודש יולי 2022 בהיכל התרבות בתל אביב.בנימוקי הבחירה צויין כי פרופ' מסעד ברהום פועל מזה שנים לקידום ופיתוח מערך הבריאות באזור הצפון. דגש ניתן לכך שבין השנים 2018-2013 התקבלו למרכז הרפואי תחת ניהולו של פרופ' ברהום, 3,000 פצועים ממלחמת האזרחים בסוריה, שליש מתוכם נשים וילדים.בנוסף צוין, כי פרופ' מסעד ברהום הוא הערבי הישראלי הראשון בתולדות מדינת ישראל, אשר נבחר לנהל בית חולים ממשלתי, ובכך הוא נחשב לפורץ דרך.

פרופ' מסעד ברהום גורם לכל כך רבים להעריץ אותו בשל כשרונותיו והמסירות שבה הוא מצטיין, ובכך הוא הופך את בית החולים למרכז של מצויינות. הוא בן 62, נשוי לרופאה, ד'ר מארי נופי ברהום, מומחית לרפואת ילדים ובאנדוקרינולוגיה ילדים, ואב לשלוש בנות שאחת מהן היא ד'ר רנא ברהום, רופאת ילדים בבי'ח 'כרמל' בחיפה.

הוא מתגורר עם משפחתו בכפר ורדים, ומזה 15 שנים מכהן כמנהל המרכז הרפואי לגליל בנהריה. במהלך השנים הללו הוא שם לו לחזון להפוך את בית החולים למרכז רפואי אקדמי כירורגי, המספק שירותים רפואיים לכלל הצפון, תוך מתן דגש על מקצועיות, איכות, נגישות, ויחס של חמלה וכבוד למטופל.

פרופ' ברהום דוגל בחדשנות והרחבת מתן השירותים, תוך הנגשתם עבור אוכלוסייה הכוללת את כל המגזרים והדתות וחלקה אוכלוסייה מוחלשת. בתקופת הקורונה כיהן פרופ' מסעד ברהום כחבר בוועדה מייעצת למנכ'ל משרד הבריאות למיגור הנגיף במגזר הערבי.

פרופ' מסעד ברהום: 'אני חש זכות גדולה להיות משרת ציבור המסייע למרכז הרפואי לגליל בפרט ולמערכת הבריאות הציבורית בכלל, בתמיכת משרד הבריאות, ובמיוחד בתקופה כה מאתגרת ומורכבת. פרס זה שייך בראש ובראשונה ל-3,000 העובדות והעובדים הנפלאים שלנו, שעושים עבודת קודש. אני מבקש להודות לוועדה שבחרה בי על הכבוד הגדול שנפל בחלקי. יש גם זכות מיוחדת על הפרס להוריי, ובמיוחד לאשתי מארי ולשלוש בנותיי גדיר, רנא ומירה, העומדות לצדי לאורך כל הדרך'.

(גל זייד)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   יוסי יהושוע הפרשן הצבאי של ידיעות...
*   נפטרה פנינה בלייר ששמה מקושר אוטומטית...
*   קרקע בשדה דב נרשמה בטאבו לאחר שחלפו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים