יוגב אוחיון כדורסלן נבחרת ישראל לילדים חולי קורהן ברמב'ם: 'המחלה היא הדבר הטוב ביותר שקרה לי'. כתבה: רונית קיטאי. צילום :הקריה הרפואית רמב'ם

בין המשתתפים בכנס מחלות מעי דלקתיות לילדים, בני נוער ומשפחותיהם בקריה הרפואית רמב'ם, השתתף יוגב אוחיון לשעבר כדורסלן נבחרת ישראל, המשחק כיום בעירוני נהריה, ומתמודד עם מחלת הקרוהן למעלה מעשור

פורסם ב: 23/05/2022 14:49

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
כנס מחלות מעי דלקתיות לילדים, בני נוער ומשפחותיהם, נערך לפני כמה ימים ברמב"ם, לציון יום המודעות העולמי למחלות הללו, ובמטרה לחשוף את המטופלים לאפשרויות הטיפול ומורכבות החיים לצד המחלה.

יוגב אוחיון סיפר למשתתפים על אופן גילוי המחלה אצלו בימים בהם החל לשחק בנבחרת ישראל, על מורכבות החיים לצד המחלה כספורטאי מקצועי ואיך הצליח להפוך את החוויה הלא פשוטה, לדבר הכי טוב שקרה לו: 'הגעתי למסקנה שאין מה לבכות, זאת אומרת צריך לקחת את המחלה הזו חבר לצד הדרך ופשוט לחיות איתו.

זה גם מסר לספורטאים של הדור הצעיר היום.בזמנו , בתחילת הדרך , התביישתי בכך. לא היה לי נעים להסביר מה יש לי, מה אין לי. מאז עברתי דרך ואני חושב שהקרוהן זה הדבר הכי טוב שקרה לי בחיים כי זה נתן לי נקודת מבט אחרת'.

לדבריה של ד'ר רמית מגן רימון רופאה בכירה במכון גסטרו ילדים ברמב'ם ומארגנת הכנס: 'לעדות ממקור ראשון שנשמעת מפיו של מפורסם כמו יוגב אוחיון אוחיון יש השפעה אדירה על הילדים. מדובר במחלות שההתמודדות איתן לא פשוטה עבור מטופלים צעירים והמשפחה. כאשר רואים סלב שחולק מניסיונו ומוכיח לילדים כיצד אפשר לחיות עם המחלה, ואפילו להגיע להישגים, מדובר בהשראה שיכולה לשנות חיים'.

לחיות את החיים עם מחלה כרונית:


מחלות מעי דלקתיות הן מחלות כרוניות, הכוללות את מחלת הקוליטיס הכיבית ומחלת קרוהן. מחלות אלה עלולות להשפיע על איכות החיים, בריאות העצם, הגדילה ומצבו התזונתי של הילד החולה בהן. בנוסף לכך פעילות המחלות הללו מושפעות מאד ממצבו הרגשי של המטופל.

עדיין לא זוהה גורם אחד ברור המביא להתפתחות מחלת קרוהן או קוליטיס. עם זאת, מחקרים בשנים האחרונות מלמדים אותנו שדרושה נטיה גנטית וחשיפה לגורמים סביבתיים שונים.

הטיפול במחלות הללו נע בין טיפול תזונתי לטיפול בתרופות שונות, לרבות תרופות ביולוגיות שפותחו בשנים האחרונות, וכלה בפתרונות ניתוחיים במקרים מורכבים יותר.

ברמב'ם פועלות מרפאות רב תחומית הנותנת מענה לחולי מחלות מעי דלקתיות מגיל ילדות ועד בגרות.

המרפאה משלבת שירות ייחודי באזור הצפון, במסגרתו מתבצע אולטרסאונד מעי במסגרת ביקור המרפאה, המאפשר ניטור המחלה ברמה הגבוהה ביותר ללא שימוש בקרינה (בניגוד לשימוש ב-CT).

בתמונה: הכדורסלן יוגב אוחיון משוחח ב'זום' עם משתתפי הכנס ברמב'ם. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

(דגנית קניג)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יחידת אישפוז חדשה לחולים המטולוגים...
*   מטופלי המערך האונקולוגי ב'רמב'ם הולכים...
*   בזכות ערנותו של הרוקח אמיר שחאדה ממרפאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים