מאיר גולן חגג שם 88 שנים ועבר בבי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית', ניתוח לב פתוח דחוף ומסוכן שהסתיים בהצלחה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

למרות גילו של מאיר גולן וחרף מצבו הלבבי הקשה ובתוספת לזיהום והחור שנוצר במסתם הלב וסיכנו את חייו, החליט צוות מנתחי הלב של 'כרמל' לעשות הכל כדי להציל את חייו. מנהל מחלקת ניתוחי לב וחזה ב'כרמל' ד'ר ארז שרוני: 'המדיניות שלנו במחלקה היא לא לוותר על אף חולה, נלחמנו על מאיר ואני שמח שהצלחנו להציל את חייו'

פורסם ב: 22/05/2022 10:11

ד'ר דרור לוינר והמנותח מאיר גולן. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'
'אין לי מילים להודות לצוות המופלא של המחלקה בכרמל, הם לקחו סיכון מאוד גדול בניתוח שלי, אבל אני שמח ומודה להם מכל הלב, הם פשוט הצילו את חיי'. כך סיפר השבוע מאיר גולן כשהוא יושב ומחייך במיטתו במחלקה לניתוחי לב וחזה במרכז הרפואי כרמל.

מאיר גולן חגג את יום ההולדת ה 88 שלו במחלקה לניתוחי לב וחזה בכרמל ולא האמין במתנה המיוחדת שיקבל ליום ההולדת, לב חדש וחיים חדשים.

כך הוא מספר : 'זה קרה לי פתאום באחד הלילות. פתאום הרגשתי קור גדול והתחלתי לרעוד בכל הגוף, הרגשתי שאני מאבד שליטה ולא יכולתי ללכת אפילו שני צעדים'.

רעייתו, רות גולן, פינתה אותו במהירות עם ניידת טיפול נמרץ לחדר המיון של 'כרמל' שם התחיל הצוות בשורת בדיקות וייצב את מצבו של מאיר.לאחר בדיקות אולטרסאונד ואקו של הלב הועבר מאיר להמשך טיפול במחלקה הגריאטרית של ביה'ח.

ד"ר דרור לוינר רופא ומנתח בכיר במחלקה לניתוח לב מספר:'בערב חג שני של פסח קיבלתי טלפון מפנימית א' 1 לגבי מטופל שהיה מאושפז בגריאטריה, לאחר מכן במחלקת קורונה, וכעת הוא עם זיהום על המסתם המיטרלי שעכשיו סיים בדיקת אקו שהדגימה החמרה בזיהום וחור במסתם. כששאלתי לגילו אמרו לי מהמחלקה שהוא בן 88. ואמרתי לצוות כי בגיל 88 לא מנתחים חולה עם זיהום על המסתם, זה לא יגמר בטוב'.

תוך כדי הדיבור עם הצוות מקבל ד'ר דרור לוינר את בדיקות הדם החדשות של מאיר ואת תוצאות בדיקת האקו ומזהה החמרה אקוטית בבדיקות. הוא החליט לגשת ולראות שוב את החולה מקרוב. 'החלטתי לרדת ולראות את החולה שעדיין היה ביחידת האקו ואת משפחתו. גיליתי משפחה תומכת ומבינה שהסבירה לי כי למרות גילו מאיר הוא איש עצמאי לחלוטין, נוהג ושהוא אפילו עדיין מעביר שיעורים פרטיים במתמטיקה לנכדים שלו. כאן היה לי ברור שלמרות גילו של מאיר אסור לנו לוותר ושכדאי להתקדם לניתוח מציל חיים. לכולנו היה ברור כי ללא הניתוח, מאיר לא יחזיק מעמד עוד הרבה זמן'.

שעון העצר המתקתק ומצבו הקריטי של מאיר הריצו את הצוותים של 'כרמל' לפעול בשיא המהירות להצלת חייו.
כל צוות חדר ניתוח הוזנק מהבית ובמקביל נערכה התייעצות עם מנהל המחלקה ד'ר ארז שרוני ומנהל המחלקה הקרדיולוגית פרופ' אבינעם שירן. לאחר שהושגה הסכמה ונפלה ההחלטה התקדמו צוותי המחלקה לחדר ניתוח.

בניתוח ארוך ומורכב שערך מעל 7 שעות, מגלה המנתח ד'ר לוינר כי המסתם המודלק של מאיר הרוס לחלוטין והוא מבצע החלפה מלאה של המסתם המיטרלי בתותב ביולוגי. המסתם מוחלף, בית החזה של מאיר נתפר ונסגר בעדינות ובמקצועיות ולבו של מאיר חוזר לפעום.

כדי להגיע לתוצאות טובות כאלה בניתוח, ובעיקר כדי להגיע להחלטה הנכונה, היינו חייבים כאן צוות סופר מקצועי ואיכותי.היה כאן שילוב כוחות מנצח של מחלקות ומומחים מכל דסיפלנות בית החולים שרק יחד בכוחות משותפים הצלחנו להציל את חייו של החולה'.

בהחלטה ובטיפול המוצלח במאיר היו שותפים צוותים מקצועיים רבים בהם צוותי ומומחי: המחלקה הגריאטרית, מחלקת קורונה, פנימית א' 1, מחלקת הרדמה וטיפול נמרץ מעבדות ביה'ח המחלקה הקרדיולוגית וכמובן המחלקה המנתחת המחלקה לניתוחי לב וחזה ומחלקות נוספות.

אומר מנהל המחלקה ד'ר ארז שרוני: 'הקו המנחה שלנו במחלקה הוא לא לוותר ולהילחם על כל חולה וחולה.גם במקרה של מאיר היתה כאן נחישות ומלחמה בלתי מתפשרת במצב. ולמרות הסיכונים הרבים, הגיל, ומצבו המורכב של החולה אני שמח שהצלחנו'.

החולה מאיר גולן מתאושש יפה במחלקה לניתוחי לב, מתחזק ובקרוב יעזוב את המחלקה לצורך שיקום כך הוא אומר: 'הצוות כאן במחלקה הוא צוות יוצא מן הכלל באיכות ובמקצועיות שלו.אני האמנת'"ר לוינר ובפתרון שהוא הציע לי, וכולי תודה לו ולכל הצוות הסיעודי הנהדר של המחלקה. לאורך כל הדרך הצוות תמך בי הסביר כל דבר והיתה לי את התחושה באני נמצא בידיים הכי טובות. גם מאוד מצא חן בעיניי במחלקה השילוב המיוחד של עובדים וצוותים יהודים וערבים, לראות את כולם עובדים יחד בהרמוניה כשטובת והצלחת החולה לנגד עיניהם זה ממש חימם לי את הלב'.בתמונות:
ד"ר לוינר והמנותח מאיר לאחר הניתוח
צוות המחלקות המטפלות יחד עם מאיר וד"ר לוינר
מנהל המחלקה ד"ר ארז שרוני ומנהל הסיעוד האח אכרם
המנותח מאיר גולן
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
ד'ר ארז שרוני ומנהל הסיעוד האח אכרם -במחלקה לניתוחי לב . צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

צוות המטפלים במנותח הלב. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   52 רופאים בכירים בבי'ח 'כרמל' שהם גם...
*   שיתוף פעולה מתקיים בין המרכז הרפואי...
*   שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים