אייל דרור מנכ'ל שטראוס ישראל : מודיעים על הסרת כל מוצרי המפעל מן המדפים ומבקשים מהציבור לא לצרוך אותם.כתבה: רונית קיטאי. צילום: סיון פרג'

אייל דרור מנכ'ל שטראוס ישראל: 'לא ניקח כל סיכון בנוגע לבריאות הציבור ובשל הבלבול הרב שנוצר בקרב הצרכנים, החלטנו הבוקר, בשיתוף ובתיאום עם רשות המזון במשרד הבריאות להגדיל את טווח הזהירות ולהרחיב את איסוף המוצרים זאת למרות שאין לנו, נכון לעכשיו, כל אינדיקציה על בעיה במוצרים אלו. לא ניקח כל סיכון ונישא בכל העלויות כפי שמצופה מאיתנו. כל שאר מוצרי הקבוצה בטוחים לצריכה'

פורסם ב: 27/04/2022 14:12

צילום: סיון פרג'
לדברי המנכ'ל אייל דרור: 'שטראוס מרחיבה את החלטת הריקול מרצון לכל מוצרי מפעל הממתקים: שוקולד עלית, עוגות עלית וופלות עלית, חטיפי דגנים אנרג'י, פריכיות מצופות שוקולד אנרג'י, המסטיקים וסוכריות הטופי בכל תאריכי התפוגה.

החברה תחזיר לפעילות את מפעל הממתקים בנוף הגליל רק כאשר יתוקנו הליקויים, והמוצרים יהיו בטוחים לחלוטין לצריכה

חברת שטראוס החליטה לאתחל את הפעילות של מפעל הממתקים ולהפעילו מחדש רק אחרי שיתוקנו הליקויים. תוצאות המעבדה שהתקבלו בשעות האחרונות מלמדות על חשד ראשוני (אין עדין ממצאים סופיים) לסלמונלה ב-2 דגימות בודדות בשני מוצרי שוקולד, מתוך 270 דגימות במוצרים שנבדקו ואשר יצאו לחנויות והיו במסגרת הריקול שהוכרז. הממצאים דווחו למשרד הבריאות.

לאור תוצאות אלו החליטה הנהלת החברה לנהוג באחריות מלאה ולא לקחת כל סיכון, גם אם הוא נמוך , ולהסיר את כל מוצרי המפעל מהמדפים. מדובר על מוצרי שוקולד עלית, עוגות עלית, ופלות עלית, חטיפי דגנים אנרגי, פריכיות מצופות שוקולד אנרג'י, המסטיקים וסוכריות הטופי - מכל תאריכי התפוגה, ולבקש מהציבור שלא לצרוך את המוצרים.

ללא ספק מדובר באירוע מכונן עבור קבוצת שטראוס שמייצרת ומשווקת לציבור עשרות מותגים אהובים שנים ארוכות ושחרטה על דגלה אחריות ושקיפות מזה למעלה מ- 80 שנה. הנהלת החברה מתנצלת בפני הציבור הישראלי, הלקוחות, והקמעונאים על התקלה הקשה.

נפיק לקחים מהאירוע, נשנה ונשפר את מערך הבדיקות ונחזור לייצר רק כאשר נדע כי המפעל וקווי הייצור תקינים והמוצרים בטוחים - כפי שמצופה מחברה אחראית כמו שטראוס.

אנו מודעים לזמני ההמתנה הארוכים בשירות הלקוחות, ומבטיחים שנחזור לכל צרכן, גם אם זה ייקח כמה ימים. נזכיר כי הודענו אתמול על פיצוי כפול בהוכחת קנייה, על כל מוצר של מפעל הממתקים שנרכשו וכמובן שפיצוי זה יחול גם על הריקול המעודכן. בעקבות היקף הריקול החריג חברת שטראוס מתארגנת להעברת כלל פרטי המוצרים בהקדם האפשרי'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   ג'ל רחצה טיפולי מבית KAMEDIS . כתבה וצילמה:...
*   TOPIC SKIN – FACE & BODY CREAM קרם טיפולי לפנים...
*   קרוב ל-1,100 טון טחינה גולמית של 'טורקיז'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים