בזכות מתנדב מגן דוד אדום עידו אדלהייט בן ה-15 וצוות האמבולנס, ניצלו חייו של נהג אוטובוס. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות מד'א

יש לנו נוער איכותי בצורה בלתי רגילה. אחד מהם הוא עידו אדלהייט הנ'ל. בזמן משמרת אמבולנס שיגרתית בתל אביב, הוא שם לב כי אוטובוס עמוס בעשרות ילדים ובני נוער ,נעצר באמצע הצומת ברחוב דרך ההגנה וראה כי הנהג נמצא במצוקה רפואית

פורסם ב: 03/04/2022 15:02

מימין לשמאל מתנדב נוער מד'א עידו אדלהייט, פראמדיק מד'א שמחה סימנדוייב וחובש בכיר במד'א משה סאסי . צילום: דוברות מד'
בזכות ערנותו של המתנדב הצעיר , ויחד עם צוות האמבולנס שעצר את נסיעתו והם העניקו לו טיפול רפואי מיידי.

עידו אדלהייט ראה את נהג האוטובוס כשהוא אוחז בחזהו והבין שהוא נמצא במצוקה. צוות האמבולנס עצר מייד בסמוך לאוטובוס והעביר דיווח למוקד 101 של מד'א, על מנת להזניק למקום ניידת טיפול נמרץ . הם החלו מייד בבדיקות רפואיות וטיפול ראשוני. לאחר חיבור המוניטור הלבבי וביצוע בדיקות מקיפות התברר כי נהג האוטובוס בעיצומו של אירוע לבבי חריף. במהלך הטיפול התמוטט נהג האוטובוס ואיבד את הכרתו.

עידו אדלהייט וצוות האמבולנס החלו מיד בביצוע פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן שתי מכות חשמל ממכשיר המַפְעֵם (דפיברילטור), רגעים ספורים לאחר מכן הגיע למקום ניידת טיפול נמרץ בראשות הפראמדיק שמחה סימנדוייב והחובש הבכיר משה סאסי שהמשיכו בטיפול הרפואי המתקדם שכלל בין היתר 11 מכות חשמל נוספות - בזכותן שב נהג האוטובוס להכרה ופונה להמשך טיפול בבית החולים שם עבר צנתור.

לפני מספר ימים הגיע בהפתעה נהג האוטובוס יחד עם בתו לתחנת מד'א בתל אביב והפתיע את הצוות שהציל את חייו עם מכתב תודה מרגש בו כתב 'תודה ענקית מהלב, כן מאותו לב שפועם בגופי בזכותכם. אתם המלאכים שנשלחתם משמיים במשימה להציל את חיי והצלחתם. נלחמתם על חיי במשך 20 דקות תוך מתן 13 מכות חשמל ולא ויתרתם. המשכתם בפעולות החייאה קריטיות עד לקבלת חיי בחזרה. הודות לטיפול המשולב שלכם אני חי ועל כך תודה מקרב לב'.

מתנדב נוער במד'א, עידו אדלהייט: 'באמצע נסיעה שגרתית, פתאום ראיתי בזווית העין את נהג אוטובוס שנמצא במצוקה. עצרנו את האמבולנס ומיד הזעקנו כוחות נוספים, תוך כדי הטיפול הוא התמוטט והתחלנו בפעולות החייאה. זו הייתה הפעם הראשונה שעשיתי את זה ופעלתי יחד עם הצוות בדיוק כפי שלמדתי. לאחר שניידת טיפול נמרץ הגיעה והמשיכה את הטיפול - שמענו ברשת הקשר כי המטופל חזר להכרה מלאה ומיד קפצנו משמחה. זה היה רגע מאוד משמח ומיוחד. ההשקעה השתלמה והצלחנו יחד להציל חיים'.

פראמדיק מד'א שמחה סימנדוייב, מצוות ניידת טיפול נמרץ: 'נלחמנו על חייו של נהג האוטובוס עם כל האמצעים שברשותנו. ביצענו פעולות החייאה ממושכות שכללו 13 מכות חשמל, שבסופן ובזכותן הוא שב להכרה מלאה. לפני כמה ימים, פתאום ראיתי אותו עומד מולי בתחנה. זו סגירת מעגל מיוחדת ומרגשת מאוד. המבט והחיוך של הבת שלו שעמדה לצדו נותן לנו את הכוח להמשיך הלאה'.
צילום: דוברות מד'א

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   52 רופאים בכירים בבי'ח 'כרמל' שהם גם...
*   שיתוף פעולה מתקיים בין המרכז הרפואי...
*   שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים