חיפה היא העיר הראשונה בה יוקם מוזיאון הכדורגל. חיפה כמעצמת כדורגל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

מוקדם יותר, נערך בסמוך למתחם אצטדיון סמי עופר טקס נוסף, בו הונחה אבן פינה לרחוב שייקרא בעתיד על שמו של נשיא מועדון 'מכבי' חיפה, יעקב שחר, בשלב השני של שכונת נאות פרס, שיוקם בעתיד ויכלול למעלה מ-5,000 יחידות דיור חדשות.

פורסם ב: 30/03/2022 12:11

צילום: דוברות עיריית חיפה
'חיפה היא עיר שחיה ושנושמת כדורגל ולכן אך טבעי הוא שהעיר הראשונה, בה יוקם מוזיאון הכדורגל הראשון בארץ, תהיה חיפה'.כך אמרה היום ראש העירי חיפה ד'ר עינת קליש רותם, בטקס חגיגי, שנערך במתחם האצטדיון העירוני סמי עופר בחיפה, לרגל הנחת אבן-פינה להקמת מוזיאון הכדורגל הראשון בישראל, שיהיה המוזיאון הרשמי של מועדון הכדורגל 'מכבי חיפה'.

בטקס שנערך בהשתתפות עשרות מוזמנים, נכחו גם סגן ראש העיר ומ'מ נחשון צוק אשר הוביל את המהלך וקידם אותו לאורך תקופה של שנה וחצי. נכחו מזכיר הממשלה שלום שלמה, נשיא מועדון כדורגל 'מכבי חיפה' עקב שחר, מנכ'ל אצטדיון סמי עופר ושחקני קבוצת 'מכבי חיפה' בעבר ובהווה.

בדברי הברכה שנשאה ראש העיר בטקס אמרה קליש רותם כי 'מועדון 'מכבי חיפה' בכדורגל הוא מועדון בעל עבר מפואר, הפועל הלכה למעשה, לחינוך ולעיצוב דור העתיד במגרש ומחוצה לו, ומציג עשייה רחבה ומעמיקה והשקעה רבה בפעולות ערכיות וחינוכיות, בהן פעילות קהילתית רחבה ולחימה עיקשת באלימות ובגזענות.

אין לי ספק, כי המוזיאון החדש שיוקם יהווה אטרקציה תיירותית, לא רק עבור אוהדי הקבוצה, אלא גם עבור כל חובבי הספורט בארץ, באשר הם, וימשוך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים, כמקובל בכל העולם'.

המוזיאון החדש שיוקם במתחם האצטדיון וישתרע על שטח של 750 מ'ר, יעמוד בסטנדרטים אירופאיים גבוהים ביותר ויאפשר לקבל הצצה אל עבר ההיסטוריה של המועדון, שיציין בשנה הבאה 110 שנים להקמתו, באמצעות מאות הפריטים שיוצגו בו.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'ברצוני לברך את כל שמי שפעל והיה שותף להחלטה היסטורית זו, ובראשם סגני וממלא מקומי, נחשון צוק, שהוביל את המהלך מטעם העירייה ופעל רבות לקידומו, ולנשיא המועדון יעקב שחר, שהודות לתרומתו הרבה, הפך מועדון 'מכבי חיפה' בכדורגל לאימפריית כדורגל בעלת שם עולמי, שהישגיה הביאו כבוד רב לעיר. אין לי ספק, שהקמת המוזיאון החדש תהווה אבן דרך לפיתוחו העתידי של האצטדיון'.

*שיא מועדון כדורגל 'מכבי חיפה' יעקב שחר: 'הפכנו את קבוצת הכדורגל שלנו למועדון מוביל בישראל, המוכר ומכובד גם מחוץ לגבולות ארצנו. הבאנו כבוד לכדורגל הישראלי בכלל ולעיר חיפה במיוחד. על הפעילות הברוכה שלנו לאורך זמן, מוקירה היום העיר חיפה ומניחה אבן פינה לרחוב על שמנו'.

(גיל מלר)
צילום: דוברות עיריית חיפה

ההזמנה לטקס

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   האחים יהודה וזהר זיסאפל חנכו בטכניון...
*   בישראל נערך כנס בינלאומי של IAPAC . צילום:...
*   הבכירים ביותר של תעשיית התרופות -...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים