'דברים שעשיתי אחרי מותי' מאת בני בן ברק. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

אם מישהו היה מחפש תסריט לסרט, הוא היה בוחר בסיפור חייו של בני בן ברק, כיום תושב מודיעין, ועוד יותר על סיפור ההיכרות עם רעייתו חגית שהיא אשתו השניה והיתה מיועדת להיות אשתו הראשונה. עם סיום הסיפור תמצאו גם על הספר 'דברים שעשיתי אחרי מותי' , ספרו הרביעי במספר של כותב מוכשר מאוד

פורסם ב: 24/03/2022 13:37

חגית ובני בן ברק. צילום :אלבום משפחתי
זה משהו שאני לא נוהגת לעשות אך הפעם אני מעדיפה להתחיל בסיפור חייו ורק בסופו אשתף את הקוראים של אתר 'רינונים' על ספרך 'דברים שעשיתי אחרי מותי'.


היכן נולדת ואיפה פגשת את אשתך חגית?

'נולדתי בגבעתיים, ליד קולנוע 'שביט', ושם גרנו עד שיצאנו לשליחות באפריקה. סיפור ההיכרות שלי עם אשתי חגית הוא מוזר ומיוחד: לאחר שחרורי מצה'ל יצאתי ל'דאבל דייט' עם מישהי מגבעתיים, וחבר שלי הגיע עם מישהי שהכיר. יצאנו למועדון במלון 'אוויה'.

באופן בלתי מוסבר, כל הערב דיברתי, רקדתי והייתי רק עם הבחורה השניה, וזה נראה לי, באותה עת, הכי טבעי בעולם. זאת הייתה חגית. מאז אותו ערב היינו ביחד. הימים חלפו, הצעתי לה נישואין והיא הסכימה. עשינו את כל ההכנות לחתונה שפירושו הזמנת אולם, הזמנות, להקה .הול היה מוכן ואז...'

מה קרה ומה השתבש?

'הפרתי את הבטחתי והודעתי לה שלא נתחתן. היה סיפור רקע לעניין הזה שבסופו הסכמתי עם דעתו של אבי בנושא ופעלתי בהתאם. חגית הייתה שבורה לגמרי, וזרקה את טבעת האירוסין על הריצפה לפני שעלתה חזרה לביתה.

אחרי האירוע הזה, פגשתי מישהי אחרת, עטרה שמה. התחתנתי איתה ונולדו לנו שני ילדים: בת ושמה מוריה ובן אשר שמו רון ראובן. אחרי 10 שנות נישואים התגרשנו. אז החלטתי לחפש שוב את חגית ומצאתי אותה. מתברר שלא נישאה מעולם אבל הייתה במערכת יחסים שהסתיימה חודש לפני כן. הפצרתי בה שניפגש והיא הסכימה לבסוף והנימוק שלה היה 'רק כדי לסגור מעגל', להבין מה קרה באותו ערב מר, עשר שנים קודם לכן.

הכנתי כרטיסים מראש ולקחתי אותה לאותו מועדון שבו נפגשנו לראשונה, מאז לא נפרדנו. היום אנחנו גרים במודיעין, הבת שנולדה לנו,עדי, הפכה לבן - טראנסג'נדר, שכבר עזב את הבית. עדי מתגורר בתל אביב, עובד בהייטק ולומד באוניברסיטה.

כיום אנחנו זוג פנסיונרים, וחגית (שעסקה במשך כל השנים בשיווק מוצרי קוסמטיקה) מתמודדת, יחד איתי, בבעיות הבריאות של שנינו. אנחנו מתעניינים בהיסטוריה ובעתיקות, אוהבים לבלות בתיאטרון, במופעי מוזיקה, לקרוא ולטייל בארץ ובעולם,

הבנתי שנולדת בארץ אך גדלת בחו'ל.

'אכן. נולדתי בארץ בשנת 1959 אך גדלתי בחו'ל, למען הדיוק בארץ נידחת באפריקה, סיירה ליאון, שם אבי היה בשליחות. גדלתי על ברכי השפה האנגלית ורק כששבנו לארץ, בסוף שנות ה-60, התחלתי לדבר עברית באופן שוטף.
בארץ עברתי את כל שלבי ההתבגרות הבורגנית, שירתתי בסיני בעת שירותי בצה'ל ובהמשך למדתי באוניברסיטאות בר אילן וחיפה.

נולדו לי שלושה ילדים, ובהמשך גם שתי נכדות. עבדתי בעיקר בתחום הביטחון . כיום אני פנסיונר שחי בשלווה וכותב להנאתי ולהנאת הקוראים שלי.

שם הספר מזכיר קצת את שמו של הספר שכתב יאיר לפיד זמן רב לפני שהפך לשר החוץ וראש הממשלה החליפי. האם הושפעת משם ספרו?

'את ספרי החדש 'דברים שעשיתי אחרי מותי" כתבתי בהנאה רבה, במיוחד בגלל ששזרתי בו אירועים, חוויות, מקומות ושמות הקשורים למשפחתי. שם הספר עלה בראשי כך פתאום, והחשבתי אותו כהברקה. לא הייתה כל השפעה לאחרים על כך, לפחות לא באופן מודע'.

****

על הספר 'דברים שעשיתי אחרי מותי' מאת בני בן ברק. הוצאת 'צמרת'


כך נכתב על הכריכה האחורית של הספר:


אפרת, סטודנטית צעירה, עוברת בימינו אלה אירועים דרמטיים, בזה אחר זה, ומגלה סודות מעברה, וכן מן ההיסטוריה המשפחתית שלה. הבית שהיא בוחרת לקנות עם בן זוגה – בעלה המיועד, מתברר כמכיל, בין קירותיו וביסודותיו, את הגשמת כל תקוותיה, או אולי, את המקור לכל הקשיים שהיא עומדת לעבור. בסיוע אביה, היא מנסה להתמודד עם חייה שהשתנו לפתע, ולהבין את המציאות שבפניה היא ניצבת.

בן ציון אזהרי, נולד ביפו באמצע המאה התשע עשרה, ובנה את חייו בעשר אצבעות. בצניעותו ובחריצותו, הצליח להיטמע ולהשתלב בחוגים הגבוהים של החברה ושל הממשל בתקופתו, וכך, בלי להתכוון, יצר מורשת שהשפיעה על מהלכים שנעשו על ידי הדורות שיבואו. השושלת הזאת, שנוצרה עם חלוף השנים, עברה טלטלות, מתחים, שמחות ואכזבות, חוותה אירועים טראומתיים וגם חווייתיים. השושלת הזאת הגיעה עד לדור השישי, עד לאפרת, והיא לא ידעה את שצופן לה הגורל'

את הספר הקדיש המחבר לזכרו של סבו בנימין.

עריכת הספר: נעמי לבנון קשת.
תמונת עטיפה: Istockphoto.com
עיצוב עטיפה: סטודיו 'צמרת' - צמרת שי

246 עמודים -89 ש'ח. הוצאת 'צמרת'


https://www.netbook.co.il/Book.aspx?id=12327
דברים שעשיתי אחרי מותי מאת בני בן ברק. הוצאת צמרת

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות...
*   'שמיל החציל' מאת רן שליים. איורים: בועז...
*   'לאן נעלם פוליס גאורגיו'? מה שמתרחש...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים