'יקב סגל' מציג לקראת חג הפסח: קברנה סוביניון מסדרת Free Run , בציר 2018. כתבה: לינור נוי. צילום: יח'צ

Free Run היא - סדרת היינות האיכותית של 'יקב סגל', בה היינות מופקים מהחלק המשובח ביותר ביין המגיע מהמיצוי הראשוני והטהור של קליפות הענב, ללא לחץ מלאכותי של מכונות.

פורסם ב: 23/03/2022 12:42

פרי ראן קברנה סוביניון 2018 מחיר 60 ש'ח. צילום: יח'צ
לאחר שמתבצעת סחיטה עדינה בלבד של הקליפות לאחר התסיסה, מתקבל היין העסיסי והעשיר ביותר ולו טאנינים רכים ומבנה קטיפתי. לאחר התסיסה, היין המשיך להתיישן למשך 10 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי. מקור הענבים בכרמי היקב בגליל העליון ובהרי ירושלים.


קברנה סוביניון מסדרת FREE RUN בציר 2018 הוא יין בעל צבע אדום עמוק ושוליים סגלגלים המציג ארומות עוצמתיות של פרי שחור וקאסיס, מלווה בנגיעות מתקתקות של עץ אלון התומך בעוצמות הפרי. היין בעל מבנה טאנינים אלגנטי, רך ונעים ובעל סיומת ארוכה ופירותית.

שנת הבציר 2018 התחילה בחורף מועט משקעים, ועונת הגשמים הסתיימה בקרוב ל-80% מכמות המשקעים של העונה המקבילה. עונת הגשמים השחונה המשיכה לחודשי אביב חמים מהממוצע ולאירועי גשם חריגים בחודש אפריל ומאי, אשר היו מלווים באירועי ברד וגשם חזק שהביאו לירידה משמעותית ביבול. חודשי הקיץ היו קרובים מאוד לממוצע מבחינת טמפרטורות, ואף נמוכים ממנו באזורי ההר הגבוהים. עונת הגידול אמנם הייתה מאתגרת והביאה ליבול נמוך, אך איכות הפרי הייתה גבוהה ועונת ההבשלה הייתה מתונה להפליא.

כל מה שרציתם לדעת על הנתונים הטכניים:

• בציר: 2018
• הרכב זני: 100% קברנה סוביניון
• כרמים: בית נקופה, עמינדב, דלתון
• גובה הכרמים: 700-800 מ'
• זמן וטמפ' תסיסה: היין תסס בטמפ' של 23-25 מעלות במכלי נירוסטה, לאחר התסיסה הועבר להתיישנות בחביות עץ אלון צרפתי
• אלכוהול: 13%
• משקל סגולי: 994.1
• חומצה כללית: 5.22
• pH: 3.52


יקב סגל הוקם בשנת 1787 והוא נמנה על אחד היקבים הוותיקים בישראל. 'יקב סגל' הישראלי הוא בעל מורשת ארוכת שנים והיסטוריה, המושתת על שורשיות וחיבור לטבע ולאדמה. על ערכים אלו בנויה שיטת העבודה וייצור היין של היקב עוד מימיו הראשונים של היקב. החל מהשלב הראשוני של גידול הגפנים, שבו היקב נותן כבוד לטרואר ובעיקר לחומרי הגלם, ועד לשיטות הייצור של היין המבוססות על מינימום התערבות. שיטות עשייה אלו, הן שיטות עשייה מסורתיות וטבעיות המדגישות את טעמיו האמתיים של הענב ואת הקשת הארומטית שלו. החזון שלנו הוא לשמור על האותנטיות המקסימלית של הענב.

מחיר מומלץ לצרכן: 60 ש'ח. כשר לפסח בהשגחת הרבנות הראשית לישראל.הסדרה תשווק בחנויות היין ונקודות השיווק המתמחות ברחבי הארץ.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור צרכנות :
*   אגם אפל השיקה אתמול את הסניף השני...
*   החלה מכירה מוקדמת של מכשירי הפרימיום...
*   'מעדני יחיעם' השיקו נקניק חדש בסדרת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים