יום העבודה הסוציאלית בבי'ח ''כרמל'. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

הדס בן שלמה (בצילום) מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' אומרת כי בנות השירות מנגישות את השירות הטוב ביותר למטופלים וכי גם בתקופת הקורונה נכנסו העובדות הסוציאליות עם חליפות מיגון ונתנו סעד ותמיכה לחולים גם בתוך המחלקות תוך סיכון עצמי רב

פורסם ב: 21/03/2022 13:46

כדי להעניק הוקרה לבנות השירות הסוציאלי המסורות של 'כרמל', לרגל יום העבודה הסוציאלית הבינלאומי, הגיע מנהל בית החולים ד'ר אבי גולדברג יחד עם חברי ההנהלה כדי לומר להן תודה.

'האתגרים בביה"ח מתעצמים משנה לשנה ובמיוחד בתקופת הקורונה ראינו את היכולות הנתינה והמסירות שלכן ביתר שאת. התמודדתם בהצלחה עם כל האתגרים המורכבים של טיפול בחולים ובני המשפחות וגם בטיפול בחוסן ובצוותי העבודה שלנו בתוך ביה"ח. ואתן תמיד נוכחות ונמצאות עם כל הידע המקצועי ועם מסירות מעוררת הערכה'.

הדס בן שלמה אמרה: 'בתקופת הקורונה עסקו חלק מעובדות השירות במתן מענה הומני ככל האפשר והתמודדו עם משפחות במצוקה, חולים קשים או נוטים למות. זאת ללא מערכות התמיכה הטבעיות. הן עשו לילות כימים כדי לשמר את האנושיות והמגע המעודד בתנאים בלתי אפשרי.

על מנת לבצע את עבודתנו באופן המיטבי אנו נדרשות לכל משאבי ההתמודדות האישיים, חמלה, אופטימיות, שימור תקווה, יצירת קשרי אמון ומקום בטוח, יצירתיות, גמישות פתרון בעיות וקיום קשר טיפולי עם החולים המשפחות ואנשי הצוות כדי לאפשר לחולה הענות מלאה ככל האפשר לצרכיו.

אנחנו מטפלות במגוון אוכלוסיות על פי חוק או על פי נהלים, קשישים, חולים כרוניים, מכורים, דרי רחוב, מחלות מאיימות חיים, חולים הנוטים למות אלימות במשפחה, פגיעות בחסרי ישע וכמובן נותנות מענה לצוות הרב מקצועי בבי"ח במחלקות השונות או לפי סקטורים באופן פרטני או קבוצתי.

יום העבודה הסוציאלית נוצר על ידי ארגון הפדרציה הבינלאומית של עובדים סוציאליים (IFSW) והוא נועד לקדם נושאים חברתיים שונים, לחתור לצדק חברתי, זכויות אדם ופיתוח חברתי באמצעות קידום העבודה הסוציאלית, בנייה ושימוש במודלים, שיטות עבודה מומלצות ועזרה בקידום שיתוף פעולה בינלאומי.

השירות לעבודה סוציאלית במרכז רפואי 'כרמל' כולל 20 עובדות סוציאליות. עובדות השירות בעלות תארים מתקדמים, תואר שני ודוקטורט ובנוסף לחלקן מומחיות מוכרת בתחום הבריאות. בנוסף לעובדות השתלמויות בתחומים שונים כגון הנחית קבוצות, טיפול משפחתי, התמודדות עם טראומה וטיפול בחולים כרוניים קשישים ועוד.

לרוב מחלקות בית החולים יש עובדת קבועה או מענה דרך קריאות לתורנית לפי הצורך. לחדרי המיון או מצבי חירום יש מענה מהשירות הסוציאלי בכל שעות היום והלילה באמצעות כונניות השירות.
הדס בן שלמה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

בנות השירות הסוציאלי של 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יום הגיוון הבינלאומי צוין היום ברמב'ם...
*   ד'ר מאיה שימשי-ברש, מומחית ברפואת ילדים...
*   מאיר גולן חגג שם 88 שנים ועבר בבי'ח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים