יו'ר הקואליציה ויו'ר ועדת הבריאות ח'כ עידית סילמן, הגיעה לאחר לילה לבן של דיונים בכנסת, למפגש תכנית 'שותפות'. צילום: דוברות סופרסונס

למפגש תכנית 'שותפות' מבית סופרסונס וקודקס שהתקיים במשרדי עורכי הדין הרצוג, פוקס, נאמן. נכחו 30 מנהלות ושותפות בכירות מהמשרדים המובילים בתל אביב

פורסם ב: 14/03/2022 14:14

יו'ר הקואליציה במפגש שותפות של 'סופרסונס' ו'קודקס' .צילום : דוברות 'סופרסונס'
חלק מהמשרדים הם מתחרים. המפגש נועד להרחיב את השפעת התוכנית ולפעול יחד לקידום נשים לעמדות מפתח בענף המשפט. המפגש כלל ברכות ושיחה עם ח'כ עידית סילמן על הדרך האישית שלה, על הערכים והעקרונות שמנחים אותה ועל האתגרים וההישגים של הקואליציה המורכבת שבראשה היא עומדת.

'"שותפות' היא תוכנית ייחודית להכשרת נשים לתפקידי ניהול בכירים ועמדות השפעה בעולם המשפט. את התכנית יזמו ארגון סופרסונס וחברת ההשמה קודקס, ואליהם חברו משרדי עורכי הדין הגדולים והמובילים בישראל וארגון היועצים המשפטיים בישראל, ACC Israel, שהחליט לתמוך בתוכנית, במטרה לקדם שוויון מגדרי בתפקידי הייעוץ משפטי בחברות.

הרציונל לפתיחת התכנית הינו שהיום, מספר עורכות הדין בישראל זהה כמעט למספר עורכי הדין הגברים, אולם בפסגת משרדי עורכי הדין עדיין נרשם מיעוט נשי ומעט מאוד נשים עומדות בראש משרד משלהן. בסקר שערכה חברת 'קודקס' נמצא כי נשים בענף המשפט מרוויחות כ-27% פחות מגברים בתפקיד דומה. היום כבר רווחת ההנחה כי כדי להתקדם בעולם העבודה בכלל וגם בעולם המשפט, לא מספיק רק להתמקצע בתפקיד, אלא צריך להשתמש בכישורים נוספים. תכנית שותפות מתמקדת בפיתוח ורכישת מיומנויות ו-"Soft Skills" נחוצים, כמו התמודדות עם אתגרים, ושיווק עצמי ובהקניית כלים שיעזרו להן לממש את השאיפות והיכולות של עורכות הדין, כמו כלי ניהול, הנעה, פרזנטציה, נטוורקינג ועוד.

ליאת שקד מנכ'לית 'סופרסונס': 'השיחה עם חברת הכנסת עידית סילמן חידדה את הצורך בנוכחותן של נשים בעמדות מפתח לשינוי השיח בישראל. סילמן היא דוגמא לפוליטיקאית שפועלת במסירות ובנחישות, תוך מתן במה לקולות שונים משלה, הקשבה וחיפוש אחר המכנה המשותף'.

יו'ר הקואליציה וחברת הכנסת עידית סילמן: 'אף פוליטיקאי לא שינה את המציאות ב-180 מעלות, כל צעד קטן שאני מובילה משפיע על עשרות אלפי אנשים במיידית וזו השליחות שלי. גם כספורטאית, גם כתלמידת אולפנה וגם כחברת כנסת אני מאמינה שהדרך לא פחות חשובה מהמטרה'.

ליאת בן-צבי שבח מנכ'לית 'קודקס': 'משמח לראות את ההירתמות של המשרדים המובילים לקידום שוויון מגדרי וצמצום הפערים, לא בגלל העדפה מתקנת אלא מתוך הבנה שנשים וביניהן ח'כ עידית סילמן, עושות עבודה מעולה, במיוחד בתפקידים בכירים'..
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   בימים אלו פורש לגימלאות פרופ' אלי...
*   אות אביר איכות השלטון הוענק לפרופ'...
*   עיריית חיפה והמרכז ליזמות עסקית וטכנולוגית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים