הישג מדהים לבנות ובני יקנעם בשיעור הגיוס לקצונה בצה'ל. צילום: דוברות צה'ל

בנות: מקום 1 בקרב ערים קטנות בישראל. בנים: מקום 6 בקרב ערים קטנות בישראל.הרמטכ'ל רב אלוף אביב כוכבי העניק את תעודת ההצטיינות לראש העיר יקנעם סימון אלפסי

פורסם ב: 14/03/2022 12:00

הענקת תעודת הצטיינות לצה'ל נשים קצונה. סימון אלפסי, הרמטכ'ל אביב כוכבי וראש אכ'א אלוף יניב עשור. צילום: דובר צה'ל
הישג מדהים ליקנעם בשיעורי הגיוס לצה'ל: מפרסום נתוני הגיוס והשירות לצה'ל בקרב ערי ישראל לשנת 2022 עולה שבנות ובני העיר ממשיכים להצטיין בגיוס לצה"ל, לרבות בגיוס לשירות משמעותי, ובתרומתם לביטחונה של מדינת ישראל.

מנתוני המיצוי לקצונה עולה שבנות יקנעם נמצאות במקום ה-1 בקרב ערים קטנות המובילות בשיעורי קצונה, ויקנעם מקדימה ערים בסדר גודל שלה כמו יהוד, קרית אונו ועוד. עוד עולה מנתוני הבנות שבשיעור הגיוס לצה'ל הן נמצאות במקום ה-3 בקרב ערי ישראל הקטנות עם נתונים מדהימים של שיעורי גיוס 87.9%, גיוס לשירות משמעותי 87.8%, ומיצוי לקצונה 8.4%. ציון הממוצע הכולל של נשים עומד על 83.17.

מגמת ההצטיינות נמצאת גם אצל הבנים. בני יקנעם נמצאים במקום ה-5 בשיעורי הגיוס לצה'ל עם 85.8%, מיצוי ללחימה 46.2% ומיצוי לקצונה 8.2%. ציון הממוצע הכולל של הגברים הוא 77.92. נתוני המיצוי לקצונה מציבים את בני יקנעם במקום ה-6 בקרב ערים קטנות מובילות בשיעורי קצונה.

הרמטכ'ל רב אלוף אביב כוכבי העניק את תעודת ההצטיינות לראש העיר סימון אלפסי בכנס רשויות מובילות שהתקיים במעמד חברי פורום המטה הכללי, בכירי מערכת הביטחון וראשי רשויות מכל הארץ. במהלך הטקס אמר הרמטכ'ל כי הוא רואה חשיבות בכך שכל המשרתים בצה'ל יתרמו למדינה במקומות המשמעותיים ביותר ובראשם בשירות הקרבי.

הרמטכ'ל התייחס בדבריו לתכנית 'לרשותכם' ואמר שהיא מבטאת את הדאגה לאנשים ואת טיפוחם עוד מהשלב שטרם הגיוס. "צה"ל הוא קודם כל האנשים המשרתים בו ולכם הצבנו אותם בראש מעיינינו. טיפוח האנשים משמעותו טיפוח צה"ל ומשמעותו שיפור הביטחון'.

קודם לכן הציג ראש אכ'א,אלוף יניב עשור את תכנית הדגל 'לרשותכם' אשר נועדה לרכז את כלל המשאבים המושקעים בתחום ההכנה לצה"ל תחת לשכות הגיוס המרחביות, על מנת לאפשר מענה ממוקד ויעיל לצרכיה הפרטניים של כל רשות בשלבי ההכנה לצה'ל.

הנתונים שהוצגו הינם עבור ילידי שנתון 2000 שמרביתם התגייסו בשנת 2018 ומשתחררים השנה. כלל הנתונים והרשימות הם עבור חייבי גיוס בלבד, ונתוני הקצונה חושבו מתוך משתחררי 2020.

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי: 'כבוד גדול והתרגשות עצומה לנוכח ההישגים המדהימים של בנות ובני העיר שמוכיחים שוב ושוב כמה הם איכותיים וערכיים. שיעורי הגיוס לשירות בכלל ולשירות משמעותי בפרט הכולל קצונה מציבים את יקנעם בצמרת הערים שהכי תורמות לצה'ל ולהגנה על המדינה. אני מצדיע לכל אחד ואחת מבני ובנות העיר על תרומתם לצה"ל והמדינה. תודה גדולה להורים שהכל מתחיל מהם בבית. תודה למערכת החינוך היישובית, למנהלת התיכון עדה אברכהן שמש ולכל הצוות החינוכי. אני אדגיש שוב ושוב: אשרי העיר שאלו הם בניה ובנותיה. יקנעם זכתה המדינה זכתה'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ארתור פרוחנבסקי (13) אלוף ישראל החיפאי...
*   עו'ד אביטל גוטמכר הייט (36 וחצי) אשר...
*   עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים