עשרות נשים מצוותי הרפואה והמנהל של בי'ח 'כרמל' השתתפו בפעילויות לרגל יום האישה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

את הפעילויות המגוונות לאורך כל השבוע הפיקה ועדת הבריאות של בי'ח 'כרמל' תחת הכותרת 'נשות 'כרמל' עולות על המסלול לבריאות'. ד'ר מירית טולדנו רופאה במחלקת נשים בבית החולים: 'האפשרות לתת לעובדות שלנו להיבדק כאן בתוך בית החולים שהוא הבית השני שלהן, מרגשת ומבורכת'

פורסם ב: 14/03/2022 10:05

הוועדה לבריאות העובד ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
אחרי שנתיים של קורונה במהלכן נשות בית החולים דאגו למטופלים ועבדו במסירות ובמקצועיות במציאות חדשה, בחר בית החולים לדאוג בשבוע הזה לנשות צוות בית החולים.

דקלה אופיר ראש הועדה לבריאות העובד יחד עם חברות הוועדה: ד'ר מירית טולדנו, ד'ר לנה שגיא דאין, קרן מרום, ורד מועלם וד'ר שרון קמה מנהלת מערך האיכות, תיכננו שבוע מושקע ומיוחד לטובת קידום בריאות ורפואה מונעת לנשות בית החולים.

יו'ר הועדה דקלה אופיר אמרה: 'השנה החלטנו לציין את יום האישה והקדיש אותו לקידום בריאות העובדות היקרות שלנו. זוהי הזדמנות נפלאה לעצור את המרוץ היום יומי לקחת רגע לעצמנו, להיבדק, להתעדכן בהמלצות המומחים שלנו, לעשות פעילות גופנית מהנה ולצחוק יחד. כיו"ר הועדה לקידום בריאות העובד, אני רואה כל יום כהזדמנות לבחור בבריאות, לאמץ הרגלים שיטיבו עם גופנו וישפרו את איכות חיינו.

סביבת העבודה הייחודית שלנו בכרמל, המורכבת ממומחים רבים ומובילים בתחומים מגוונים, מתאפיינת גם ברצון עז לשתף פעולה ולתרום מהידע, הזמן והמומחיות לעובדי בית החולים עצמם. וזה חלק מהייחודיות שלנו. אני מאחלת לכל נשות כרמל המופלאות שתמשיכו להפיץ את האור שלכן בכל פינה בבית החולים והכי חשוב אל תפסיקו לחייך וליהנות מהדרך'.

ד'ר שרון קמה, דקלה אופיר וורד מועלם ערכו דפי מידע מיוחדים עם המלצות לרפואה מונעת, תזונה נכונה, ולפעילות גופנית מותאמת גיל כדי לשפר איכות החיים.

ד'ר לנה שגיא דאין רופאה בכירה במכון הגנטי של בית החולים ערכה לרגל שבוע הבריאות דף מידע בנוגע לבדיקות גנטיות ל BRCA המומלצות לאוכלוסייה האשכנזית וזאת כדי להנגיש את המידע ולעודד את ביצוע הבדיקה המאתרת נשים בסיכון ומאפשרת נקיטת התערבות מפחיתת סיכון ומונעת מחלה קשה.

בהמשך השבוע נביל אשקר ואוסנאת מוראד ממרפאת טרום ניתוח , יחד עם האחות נג'ואה עוסמאן מהמרפאה לבריאות העובד ובשתוף פעולה עם המעבדה הגנטית, ביצעו לעשרות נשות צוות מ'כרמל' בדיקות סקר אלה. ציין נביל : 'בשבילי, זו זכות לקחת חלק ולקדם את בריאות צוות העובדים שלנו. זה מעל לכל כדי להחזיר להן מעט על כל העבודה המסורה שלהן לאורך כל השנה'.

אחת הנבדקות שהגיעה לביצוע בדיקת הדם התרגשה: 'תודה על היוזמה המבורכת והמיוחדת אם לא הייתי יכולה לבצע את הבדיקה כאן ב'כרמל', כנראה שלא הייתי מצליחה לבצע את הבדיקה בכלל. זה רעיון נהדר וגם הביצוע היה מושלם, תודה רבה'.

גם מחלקת נשים של בית החולים התגייסה לטובת שבוע האישה והזמינה את נשות בית החולים להגיע לביצוע בדיקת שגרה.ד'ר מירית טולדנו, ד'ר מעיין להב שר וד'ר סיון סקוירסקי יחד עם צוות מזכירות המחלקה בראשות אפרת לצטר קיימו ימי בדיקות מרוכזים לטובת נשות בית החולים.

ד'ר מירית טולדנו: 'זה מאוד מרגש מבחינתי להיות יכולה לתת לעובדות שלנו אפשרות להיבדק בתוך הבית ולהקל עליהן את הדאגה לבריאותן, מי כמונו הנשים שיודעות כמה יש לנו זמן לכולם חוץ מלעצמנו ".
מריה שטילוב מזכירה ברשומות הרפואיות בביה"ח שהגיע לאחת הבדיקות אמרה, " מרגש שכך דואגים לי, זה חשוב מאוד להיבדק, הבדיקה היתה מאוד מקצועית ויסודית. באמת תודה רבה לביה"ח על היוזמה המבורכת אני בהחלט מרגישה שכאן דואגים לי מכל הלב" .

הפתעה נוספת שחיכתה לנשות כרמל היתה סרט מיוחד שהופק במיוחד לרגל היום בו ברכו סלבים ושחקנים מפורסמים את נשות כרמל. וגם העובדות הצטלמו עם ברכות וטיפים כשהכל מטובל בהומור מדליק במיוחד ליום האישה.

מנהלת מערך האיכות של בית החולים ד'ר שרון קמה סיכמה את שבוע האישה המיוחד עם תזכורת מדברי האישה היחידה ששימשה כראש ממשלה בישראל,גולדה מאיר:'השיגו את המיטב מעצמכן, על ידי כך שתהפכו ניצוצות קטנטנים של הזדמנות ללהבות גדולות של הישגים'.
בדיקות דם לנשות 'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח 'כרמל'

ד'ר מירית טולדנו במרפאה במחלקת נשים. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

דקלה אופיר יו'ר הוועדה .צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יום הגיוון הבינלאומי צוין היום ברמב'ם...
*   ד'ר מאיה שימשי-ברש, מומחית ברפואת ילדים...
*   מאיר גולן חגג שם 88 שנים ועבר בבי'ח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים