רגינה דרליוק מנהלת הסיעוד במכון ההמטולוגי של בי'ח 'כרמל' הגיעה לתפקיד שלה מתוך תחושת שליחות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

מאחורי רגינה דרליוק יש סיפור חיים לא פשוט והיא מוכיחה שאין קושי שאי אפשר להתגבר עליו, וגם אפשר לנהל חיי משפחה יפים לצד טיפול מסור בחולים ופירגון ענק לצוות העובדים איתה. היא גם עובדת על הדוקטורט שלה. וונדרוומן

פורסם ב: 06/03/2022 09:52

האחות רגינה דרליוק מנהלת הסיעוד במכון ההמטולוגי של בי'ח 'כרמל' היא דוגמא חיה לנחישות מסירות אהבת המקצוע ודאגה ומסירות לחולים. רגינה היא התייתמה מאמה כאשר היתה רק בת 3 כאשר התייתמה ולארץ עלתה עם סבתה בהיותה בת 12. היום היא מנהלת קריירה מוצלחת בבית חולים, וכאמור היא גם עובדת על הדוקטורט שלה.

לדבריה: 'כאשר אני רואה חולה סרטן שאני מלווה שנים בטיפולים קשים, כשהוא מצליח לצאת מהמחלה ומחייך באושר, זהו גם האושר ענק שלי'.

בבלרוסיה אותה עזבה היא הגיעה עם סבתא שלה שהיתה מנהלת סיעוד בבי'ח במינסק. 'כבר כילדה קטנה ראיתי איך סבתא שלי מטפלת במסירות ובחמלה בחולים הקשים ואז גם החלטתי שאני רוצה להיות אחות, כמוה'.

כאשר עלתה לארץ וראתה כיצד סבתה החזקה והתומכת הופכת לסיעודית,היא החלה לטפל בה. 'אחרי הטיפול בסבתי היה ברור לי שהשלב הבא שלי הוא לימוד המקצוע כדי להפוך לאחות'.

רגינה למדה לתואר ראשון בסיעוד ולאחר מכן גם לתואר שני. היא השלימה קורס 'על בסיסי' באונקולוגיה, קורס הדרכה קלינית, וקורס CRA (ניהול מחקרים קליניים). את דרכה המקצועית החלה רגינה במחלקה הפנימית ג' בבית חולים 'כרמל', ובמקביל עבדה גם במכון ההמטולוגי של בית החולים. לפני שש שנים קיבלה רגינה את תפקיד מנהלת הסיעוד במכון המטולוגי ב'כרמל' ובמרכז רפואי 'לין' מקבוצת 'כללית'.

אומרת רגינה דרליוק: ' מבחינתי המחלקה ההמטו-אונקולוגית על חולי הסרטן שבה, היא המחלקה שנותנת לי הכי הרבה תחושה של נתינה מכל הלב. לקבל חולה סרטן, נפול, מותש ובלי כוחות, ולראות אותו אחרי סדרה של טיפולים אצלנו משתקם חוזר לחיים ומחייך זה אושר גדול שלי'.

רגינה נשואה לארתור אחראי בקרת איכות בחברת "תרו" והיא אם לשלושה ילדים ליאל איתי וליה. השילוב של קריירה עמוסה בעבודה ולימודים יחד עם ניהול משפחה ודאגה לילדים הקטנים כלל אינו פשוט וקל. התמיכה של הבעל ארתור היא המשענת שלה.

'לעתים קרובות אני עוצרת ושואלת את עצמי האם אני נמצאת שם מספיק בשבילם. אני משתדלת מאוד למצוא את הזמן ולבלות עם כל אחד מהם בנפרד ולהיות נוכחת בחייהם. חשוב לי מאוד הלימודים שלהם ואני משתדלת תמיד למצוא את הזמן לעבור על שעורי הבית ועבודות הכיתה. כאימא אני מאוד גאה בהם ובמה שהם השיגו ', היא אומרת.


המכון ההמטו-אונקולוגי של כרמל בו רגינה ממשמשת כמנהלת הסיעוד מפעיל 2 זרועות טיפוליות במרכז הרפואי כרמל ובמרכז לין, ובשני המכונים מטופלים עשרות ומאות מטופלים בכל שבוע . המכון בניהולו של ד"ר מאיר פרייס נחשב לאחד המכונים המתקדמים בישראל והוא מעניק למטופליו את המילה האחרונה בתחום הטיפולים הביולוגים והכימותרפיים.
המכון בכרמל נמצא בחזית המחקר וכיום מתקיימים בו במקביל לא פחות מ 40 מחקרים שונים. המכון מגייס מטופלים רבים למחקר ומעניק את הטיפולים החדשניים ביותר למטופליו.

" כמנהלת סיעוד של המכון ההמטולוגי, רגינה מהווה דוגמא ומופת ". אומר מנהל המכון ד"ר מאיר פרייס. " אין משימה שהיא גדולה על מידותיה וכל דבר אותו היא בוחרת לעשות, נעשה בצורה המקצועית ביותר. לרגינה יש חמלה לכל מטופל ומחויבות אינסופית לעבודתה, היא תגיע ביום שישי או בחג, בבוקר או באמצע הלילה כדי לתת טיפול למטופל הזקוק לטיפול חירום. מצד שני היא שומרת על הצוות הסיעודי ודואגת לכל אחד מהם, מקדמת אותם ודואגת שהם יתפתחו מקצועית. ראיתי את ההתפתחות האישית והמקצועית שלה בשנים האחרונות ואני חושב שבהחלט בשבילה השמים הם הגבול ".
לאחרונה סיימה רגינה את כתיבת עבודת התזה שלה בנושא: "השפעת מתן חיסון 13PCV על תחלואה ותמותה מזיהומיים מסכני חיים במטופלים עם ממאירות המטו-אונקולוגית לפני התחלת טיפול כימותרפי ו/או ביולוגי. העבודה פורסמה גם בעיתון החשוב BMJ open.
כעת מסיימת רגינה את כתיבת ההצעה לעבודת הדוקטורט שלה שתעסוק בהשפעת וביעילות החיסונים בחולים המטו-אונקולוגיים במניעת מחלות דרכי הנשימה.

גם אהובה טל מנהלת הסיעוד של כרמל מפרגנת לרגינה ואומרת כי " רגינה הינה מסוג האחיות שצריך לשכפל. היא מנהלת את המכון בצורה מיטבית מקצועית ושירותית .
רגינה מהווה מקור ידע בכל דבר הקשור בטיפול בחולה ההמטולוגי, היא בלמידה מתמדת, מתוך רצון להעמיק ולהרחיב את ידיעותיה ועשייתה ולשאוף גבוה בתחום הטיפול בחולה ההמטולוגי. בהובלתה המשותפת עם מנהל המכון ד"ר פרייס, ציוני המכון באיכות השירות גבוהים מאוד, וראויים לשבח. רגינה חדשנית בחשיבתה והיא ומובילה פרויקטים פורצי דרך כמו, טיפול אישי בחולה מיאלומה (PROMS ) מתן חיסונים למניעת דלקות ריאה למטופלים. חריצותה והמחויבות שלה לעבודה ולמטופלים בשלוב עם היותה אם ואישה מעוררי השראה ", אומרת מנהלת הסיעוד אהובה.

" כאישה אני חושב שמקצוע הסיעוד מתאים לנו כנשים ", מסכמת רגינה. " לנו כנשים יש את החמלה והנתינה ובסיעוד אנחנו יכולות למצות את הערכים שלנו. הסיעוד הוא מקצוע עם הכי הרבה סיפוק, מספיק להקשיב ולתת אוזן קשבת למטופל וכבר הרמנו את המטופלים למקום טוב יותר. כרמל בשבילי הוא בית אמיתי יש לנו מטופלים שאנחנו ממשיכים את הקשר איתם גם הרבה אחרי שהטיפולים נגמרים והחיוך והתודה שלהם מלווים אותי לכל החיים ".


בתמונות :
האחות רגינה דרליוק מנהלת הסיעוד של המכון ההמטולוגי בכרמל
רגינה עם המשפחה
רגינה מטפלת במטופל במכון ההמטולוגי
רגינה עם דר פרייס וצוות המכון
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
רגינה ומשפחתה. צילום: אלי דדון

רגינה וצוות המכון ההמטולוגי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   שיתוף פעולה מתקיים בין המרכז הרפואי...
*   שבוע המודעות למניעת זיהומים צוין...
*   ד'ר עמית דמתי מונה החודש לסגן מנהל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים