לטאן בין שני חורים שחורים מאת יפעת נבו. הוצאת 'צמרת'

לטאן בין שני חורים שחורים הוא הספר הראשון בטרילוגיה הימור גנטי, המתבססת על המיתולוגיה היוונית הקלאסית.

פורסם ב: 28/02/2022 18:30

לטאן בין שני חורים שחורים מאת יפעת נבו. הוצאת 'צמרת'
הטרילוגיה מנסה לענות על השאלה "מאין באו האלים?" באמצעות בניית עולם בדיוני של חברה דמוית החברה האנושית, שבחרה בתוואי של אבולוציה תרבותית דומה לזו של הבונובו – קבוצה קטנה של קופי שימפנזי –שמאפשרת סקס חופשי נקי מכל מטען מוסרני או מוסרי.

בספר הראשון מוצגת החברה בפלנטה לטאן בנקודת זמן של שיאים בתגליות מדעיות וטכנולוגיות, בעיקר הודות לתרומתם של בני ובנות משפחה אחת, מדענים בתחומי האסטרופיזיקה, הנדסת החומרים, הגנטיקה האבולוציונית והצומח. הסיפור מתרכז בנעשה בקריית המחקר ובמוקדי מחקר נוספים, שם מוביל הקוד המניע של סקרנות ויכולת. קוד זה מתנגש חזיתית עם קוד הנהנתנות של בעלי עמדות פוליטיות בכירות, שהם גם קובעי מדיניות והקצאת משאבים.

התנגשות זו בין ה"אני מאמין" בנהנתנות לבין ה"אני מאמין" בסקרנות ובידע על אודות העולם, מביאה לניסיון לפתור את הקונפליקט בדרך האלימות. הצד המתגונן – אנשי המדע – מגייסים את יכולותיהם לחשוף את מי שרוצה ברעתם, ובזכות יתרון הידע נותנים לקונפליקט פתרון בנוסח "צדק פואטי". אבל זה לא בא ללא מחיר מצידם והוא נטישת לטאן לצמיתות.

יפעת נבו מספרת כי בקרוב יצא ספר שני בשם 'הימור גנטי' וספר שלישי בשם 'אטלנטידי'. 286 עמודים בספר 'לטאן בין שני חורים שחורים ' ומחירו 78 ש'ח. הוצאת 'צמרת'.


עיצוב עטיפה: סטודיו צמרת- צמרת שי
הוצאה לאור והפצה: ראובני ספרי צמרת בע'מ

https://www.netbook.co.il/Book.aspx?id=12406
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   סוסו הסיח מאת איתי כהן. איורים: תמרה...
*   מעשה בכובע מאת לוין קיפניס. איורים:...
*   'חור בהשכלה' מאת עודד פרגאי. עיצוב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים