עיריית חיפה תתרגל ביום שלישי 1.3.22 את היערכות מערכת החינוך לרעידות אדמה. צילומי ארכיון: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

במסגרת התרגיל העירוני יפעיל המוקד המבצעי של עיריית חיפה את מערכות ההתרעה בפני רעידת אדמה אשר הותקנו בכל בתי הספר בעיר. עם הפעלת המערכת בשעה 10:05 תושמע במערכות הכריזה של בתי הספר התראת פינוי במסגרת תרגיל רעידת אדמה

פורסם ב: 27/02/2022 14:06

צילום ארכיון: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה
התרגיל יתקיים ביום שלישי ,לאחר סיום תרגיל ההיערכות הארצי של משרד החינוך בפני ירי טילים. ההחלטה על קיום התרגיל התקבלה ע'י עיריית חיפה בעקבות רעידות האדמה שפקדו את האזור במהלך החודש האחרון. התלמידים יפונו לשטחים פתוחים אשר נקבעו ע'י רכזי החירום וקציני הביטחון של מוסדות החינוך - במסגרת הערכות - "שטח פתוח הכי בטוח".

התרגיל ילווה ע'י המרכז לניהול משברים של עיריית חיפה. נציגי מכלולי החינוך והביטחון ירכזו את הנתונים אשר יתקבלו מבתי הספר לצורך הערכת מצב תרגילית ולצרכי הפקת לקחים.

130 מערכות ההתרעה מפני רעידות אדמה הותקנו במהלך השנים האחרונות במימון משרד החינוך בבתי הספר בעיר במסגרת 'קול קורא' שהתפרסם בנושא. המערכת מחוברת לרשת גלאים סיסמולוגים ("גדר סיסמולוגית") שנפרשו לאורך מוקדי ההתרחשות הצפויים בשבר הסורי-אפריקני ובשבר יגור.

המערכת תפעיל את מערכות ההתרעה הבית ספריות ותאפשר פינוי מוקדם של התלמידים לשטחים פתוחים. זאת, כאמצעי התראה משלים למערכת "תרועה" של פקוד העורף אשר תתריע על רעידת אדמה באמצעות האפליקציה ומערכת הצופרים של הפיקוד.


צילום ארכיון: תרגיל פינוי מוסדות חינוך. צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

צילום ארכיון : תרגיל במרכז לניהול משברים של עיריית חיפה. צילום ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

(רוני גרוסמן)
צילום ארכיון: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ארתור פרוחנבסקי (13) אלוף ישראל החיפאי...
*   עו'ד אביטל גוטמכר הייט (36 וחצי) אשר...
*   עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים