במחלקות הפנימיות ברמב'ם הגיעו למסקנה כי צריך לשלב יותר ידע מתחום הטיפול הנמרץ. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות רמב'ם

כדי להקל על הצוותים ולסייע לאגף הפנימי ולשש המחלקות הפנימיות, נבחר ד'ר רונן זלץ סגן מנהל פנימית ג' ברמב'ם , לתפקיד מנהל שירות טיפול מוגבר בחטיבה הפנימית

פורסם ב: 23/02/2022 12:13

פנימיים) ד'ר רונן זלץ. צילום: דוברות רמב'ם
בשנים האחרונות יש גידול קבוע גם בעומס במחלקות הפנימיות וגם בכמות החולים הקשים שזקוקים לטיפול מוגבר - יחידת ביניים שמשתדלת לספק טיפול אינטנסיבי יותר. במסגרת בחינת תהליכי העבודה בחטיבה הפנימית ברמב'ם, נמצא כי קיים צורך בשיפור מתן השירות עבור חולים מונשמים וחולים במצב רפואי מורכב, הזקוקים לטיפול רפואי וסיעודי מוגבר.

אומר ד'ר רונן זלץ: 'במחלקות הפנימיות קיים מתחם ייעודי לטיפול מוגבר בחולים מורכבים שהטיפול בהם אינטנסיבי מאד. מתחם זה מאויש באופן קבוע על ידי איש או אשת סיעוד אחד לפחות. ניהול הטיפול בחולים הקשים הללו מבוצע על ידי הרופאים האורגניים של המחלקות הפנימיות, הבאים מתחומים שונים בתוך הרפואה הפנימית, ולאו דווקא מתוך תחום הטיפול הנמרץ. עצם קיומו של מתחם זה נועד להתמודד תחילה עם המחסור הקבוע במספר מיטות טיפול נמרץ כללי וטיפול נמרץ פנימי, אולם כעת עלה גם הצורך בהימצאות גורם מקצועי נוסף בחטיבה הפנימית בדמות רופא בעל יידע מתחום טיפול נמרץ על מנת לתת תמיכה, מענה וגיבוי למטרת הטיפול המיטבי בחולים מורכבים אלו'.

משמעות המהלך היא פורצת דרך במובן זה שלטובת טיפול בחולים במחלקות הפנימיות, יתווסף ידע ותורת טיפול מדיסיפלינה אחרת ומקצועית, הקשורה לטיפול נמרץ, ובכך ניתן יהיה לסייע בהעשרת הידע בתוך המחלקה, לשפר את הזמינות הטיפולית, לעבות את הטיפול המוגבר בתוך החטיבה הפנימית בבית החולים, לצד שיפור הפיקוח והסטנדרטיזציה של השירות הרפואי הניתן לציבור המטופלים'.

,ד'ר רונן זלץ נבחר כאיש המקצועי המתאים לפעול בנקודת הקישור בין היחידה לטיפול נמרץ פנימי למחלקות הפנימיות. ד'ר רונן זלץ הוא בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב, התמחה ברפואה פנימית ובטיפול נמרץ כללי ברמב'ם ובין יתר תחומי פעילותו במחלקת פנימית ג', הוא עסוק בחינוך והוראת סטודנטים לרפואה, ועל כך זכה למספר פרסי הוקרה מטעם הפקולטה לרפואה. בין תחומי העניין העיקרים ניתן למצוא את תחום מניעת הזיהומים בחולים המונשמים, טיוב איכות הטיפול הרפואי ושיפור מדדי איכות ברפואה.

(נתנאל אייזיק)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   עצרת מחאה התקיימה הבוקר בכניסה למרכז...
*   ראש המועצה המקומית דליית אל כרמל רפיק...
*   פרופ' פרנסיס מימוני מונה למנהל המחלקה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים