חיים חלופיים מאת תרז מלאכי קרול. הוצאת 'צמרת'

בספר זיכרונות זה מתמודדת המחברת, פרופ' (אמריטה) תרז מלאכי קרול בכל תחנות חייה, עם ילדותה בגטו ורשה בספר קורותיה האישיים ועוד

פורסם ב: 22/02/2022 17:15

'חיים חלופיים' מאת תרז מלאכי קרול. הוצאת 'צמרת'
כתב פרופ' אביעד הכהן:

'בספר זיכרונות זה מתמודדת המחברת, בכל תחנות חייה, עם ילדותה בגטו ורשה.ביצירה פיוטית זו, שזורים אלו לצד אלו קורותיה האישיים לצד התהפוכות שחלו בתרבות, בחברה ובתולדותיה של מדינת ישראל. כפי שהפליא מחבר ההקדמה לכתוב:"בספר מהלכת המחברת בעדינות בין מאורעות חייה, על קצות האצבעות. לעיתים קרובות, הרווח שבין המילים והשורות מדבר יותר ממה שנכתב בהן. זועק. מחייך. קורא בקול גדול. שותק בדממה. צוחק ובוכה בו זמנית.הספר, דק בממדיו, אך גדול בעושרו. פנינה אמיתית, מרגשת, שובת לב. כראוי ליצירה ספרותית טובה, שנועדה לגרות את דמיונו של הקורא'.

פרופ' אמריטה תרז מלאכי קרול שעבדה באוניברסיטה העברית בירושלים, פירסמה חמישה ספרי מחקר ומאמרים רבים בצרפתית, באנגלית, בעברית ואוטוביוגרפיה 'בין המילים' לזכר הוריה. את הספר היא הקדישה עם תודה 'חוב גדול אני חבה לבתי דפנה ולחתני בן שרייבר, שעברו בקפדנות על התרגום העברי של כתב היד המקורי בצרפתית, והעירו הערות מאירות עיניים.

תודה עמוקה לפרופ' אביעד הכהן שלא רק קרא את הכתוב אלא הוסיף הקדמה נדיבה ומרגשת. ברצוני להודות גם לנכדיי האהובים יונתן, יעל ואברומי, שעודדו אותי לכתוב את הספר'. עד כאן דבר מחברת הספר.

66 עמודים - הוצאת 'צמרת'
פרופ' אמריטה תרז מלאכי קרול מחברת הספר 'חיים חלופיים' בהוצאת 'צמרת'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'אלי שלומיאלי' מאת אלינור חורי זיסברג...
*   'שלושה זוגות נעליים' מאת עידית פיס-פריד...
*   'סערת עלי, ארצי' אירועים שהסעירו את...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים