חינוך לקיימות סביבתית: 17 'בתי נתינה' נפתחו בבתי הספר היסודיים בחיפה. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

לבית הנתינה הוגדרה תכנית שנתית, ובהתאם לכך המורים עודדו את התלמידים להביא ציוד רלוונטי. כך למשל, לקראת חג פורים, הילדים תורמים תחפושות שאין להם צורך בהן.

פורסם ב: 22/02/2022 15:57

צילום: דוברות עיריית חיפה
במסגרת מיזם חברתי-סביבתי חדש שהחל לפעול בחודש האחרון בבתי הספר היסודיים בעיר חיפה, הוצבו שבעה עשר בתי נתינה המאפשרים לתלמידים, למורים ולהורים להעניק ולקבל ציוד איכותי שלאחרים אין צורך בו*.

הפרויקט הינו חלק מתכנית חינוך לקיימות אשר מוביל מזה מספר שנים מינהל החינוך בעיריית חיפה והוא משותף לעירייה ולמיזם ״ספסל נתינה״ הפועל ברחבי הארץ.

במקביל להצבת הבתים, משתתפים תלמידי בתי הספר בסדנה בנושא קיימות, תוך דגש על עידוד ילדים ובני נוער לשמור על איכות הסביבה בה הם חיים, להקטין את הצריכה ולהגביר את השיתוף והשייכות הקהילתית.

התלמידים הוזמנו להביא לבתי הנתינה שהוצבו בבית ספרם מוצרים ביתיים, בגדים, ספרים, חפצי משחק ואמנות וכן לאסוף פריטים אשר יש להם צורך בהם.

בכל אחד מבתי הספר פועלת נבחרת תלמידים אשר מובילה את הפרויקט, ממיינת את הציוד ומסדרת אותו בבית הנתינה. פריטים שאינם מספיק איכותיים מועברים לשימוש חוזר חלופי תוך חשיבה משותפת עם המורות לאמנות בבית הספר.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם* ביקרה לאחרונה בבתי הנתינה שבבתי הספר יבניאלי, דינור, נאות פרס ורמב'ם והעשירה אותם בציוד שנאסף במיוחד למטרה זו על ידי עובדי לשכתה. בשיחותיה עם התלמידים שיבחה ראש העיר את התגייסותם לפרוייקט והדגישה את חשיבותה של הקיימות הסביבתית.

(ליאורה טל)
צילום: דוברות עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   ארתור פרוחנבסקי (13) אלוף ישראל החיפאי...
*   עו'ד אביטל גוטמכר הייט (36 וחצי) אשר...
*   עיריית חיפה ממשיכה להצדיע לכוכבי...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים