האחות נטלי קוגן מונתה כמנהלת הסיעוד במחלקה האורולוגית של המרכז הרפואי 'כרמל' מקבוצת 'כללית' . כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

נטלי קוגן זכתה לאחרונה בפרס מחקר מיוחד (על כך בהמשך. ר.ק.) היא מרצה בכירה בחוג לסיעוד ומרכזת הדרכת מטופלים בחטיבה כירורגית. בנוסף לכך יש לה תואר שני במדעי הבריאות והיא אם לשלושה ילדים

פורסם ב: 21/02/2022 12:45

נטליה קוגן .צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
בשנה האחרונה שימשה נטלי כסגנית מנהל הסיעוד במחלקה האורולוגית .האח אופיר ניסים עבר תפקיד בבית החולים כאח מומחה בגריאטריה ונטלי קוגן היא נבחרה ומונתה כמנהלת הסיעוד של המחלקה.

עם כניסתה לתפקיד החדש אמרה : 'גדלתי כאן במחלקה האורולוגית ואני מאוד אוהבת אותה. אני נכנסת לתפקיד עם אנרגיות טובות ואני רוצה לקדם ולהוביל את המחלקה לאופקים הכי גבוהים גם מבחינת טיפול איכותי ומקצועי במטופל, גם מבחינת פיתוח מקצועי של הצוות וגם מבחינת מחקרים ופרויקטים חדשים'.

רק לאחרונה זכתה נטלי קוגן בפרס מחקר מיוחד על עבודתה המצטיינת בכנס האורולוגי השנתי שנערך באילת.מטרה המחקר שערכה היתה בדיקת בטיחות ויעילות המוצר Tillacatch בלקיחת תרבית שתן בצורה סטרילית ולא פולשנית אשר אינה מכילה על ידי החיידקים הנמצאים באזור הגניטלי , מטרה משנית של המחקר היתה בדיקת נוחות השימוש במוצר ושביעות רצון הצוות המטפל.

מסקנות המחקר של נטליה שזיכה אותה בפרס העבודה הטובה בכנס היו כי המוצר הינו בטוח ויעיל בלקיחת תרבית שתן בצורה חיצונית ולא פולשנית תוך הקפדה על סטריליות הבדיקה ואחוז גבוה כ (96.65% ) מהחיידקים אשר הנמצאים באופן טבעי באזור הגניטלי אינם נכללים בתוך הזרם ודגימת השתן . הדבר עשוי לשפר את איכות הטיפול ולהוריד משמעותית את מספר הכנסות קטטר שתן ואחוז דלקת בדרכי השתן הקשורים לקטטר .

נטליה קוגן למדה בביה'ס הגבוה לסיעוד סאמסקו שבמוסקבה והיא בוגרת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת חיפה וגם סיימה תואר שני במדעי הרווחה והבריאות בחוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה. נטליה השתלמה וסיימה קורס 'על בסיסי' לטיפול נמרץ משולב ב'כרמל', קורס מודולה בהדרכה קלינית במכללת עמק יזרעאל. קורס טיפול בכאב וקורס הדרכת מטופלים.


בנוסף לכך נטליה היתה שותפה במחקרים קליניים ביניהם מחקר על השפעת כאב רציפה, ומחקר על הטיפול בחסימה חריפה של הכליה והשוואת נושאי קטטר לעומת מטופלים נושאי נפרוסטום. לדבריה: 'אני מאמינה כי אנו צריכים להציב את המטופל במרכז. היתרון שלנו במחלקה האורולוגית הוא שמחלקתנו היא מאוד דינמית ומתקדמת, אנו ממשיכים פרויקטים מחלקתיים, כמו שיחה יזומה ומשוב בזמן אמת כדי לשפר באופן משמעותי את חוות המטופל ולהעניק לו ולמשפחתו את טיפול אישי והייחודי'.

מנהלת הסיעוד אהובה טל ומנהל המחלקה ד'ר יורם דקל ברכו אותה ואיחלו לה איחולי הצלחה רבים בתפקידה החדש.
נטליה קוגן ואהובה טל. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

נטליה קוגן עם הרופאים וצוות המחלקה. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יום הגיוון הבינלאומי צוין היום ברמב'ם...
*   ד'ר מאיה שימשי-ברש, מומחית ברפואת ילדים...
*   מאיר גולן חגג שם 88 שנים ועבר בבי'ח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים