פרופ' שלמה מור-יוסף צפוי להתמנות ליושב ראש דירקטוריון לאומית שירותי בריאות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: יח'צ

פרופ' שלמה מור יוסף יחליף בתפקיד את יעקב ('קוקי') אדרי המכהן כיו'ר לאומית ב – 15 השנים האחרונות. המינוי ייכנס לתוקף ב-1 ביולי 2022

פורסם ב: 20/02/2022 16:54

צילום: יח'צ
הוועדה הציבורית לבחירת יו"ר לאומית שירותי בריאות, בראשות השופט (בדימוס) איתן אורנשטיין בחרה בפרופ' שלמה מור-יוסף ליושב ראש הדירקטוריון של לאומית.

הוועדה הציבורית בה חברים גם פרופ' גבי בן נון וד'ר יצחק ברלוביץ, קיימה הליך פתוח לבחירת היושב ראש, בהתאם לתקנון הקופה, ולאחר בחינת המועמדים שניגשו וקיום ראיונות עם חלק מהם, החליטה הוועדה, בהסכמה פה אחד, על בחירתו ומינויו של פרופ' מור-יוסף.

פרופ' שלמה מור-יוסף רופא, מומחה במיילדות וגניקולוגיה, כיהן עד לאחרונה כמנכ'ל רשות האוכלוסין וההגירה וקודם לכן כמנכ'ל המוסד לביטוח לאומי. במשך שנים רבות ניהל פרופ' את בית החולים 'הדסה' בירושלים, ולפני כן במשך שנים אחדות ניהל גם את בית חולים סורוקה בבאר שבע.

מנימוקי הועדה למינוי: פרופ' שלמה מור-יוסף הינו בעל ידע וניסיון מצטבר מוכח, במערכות ציבוריות ככלל ומערכת הבריאות בפרט. לפרופ' שלמה מור-יוסף היכרות מעמיקה של מערכת הבריאות, על מוסדותיה השונים, בין השאר מנסיונו בצה'ל ומניסיונו בניהול בית החולים סורוקה והמרכז הרפואי הדסה. לפרופ' מור-יוסף יש גם ניסיון רב שנים בניהול מערכות ציבוריות גדולות, בין היתר שימש מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי ומנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה.

בכל אלה הפגין פרופ' מור-יוסף יכולות ניהול, בצד ביצועים מרשימים, תוך התמודדות עם אתגרים משמעותיים. פרופ' מור-יוסף ביצע רפורמות משמעותיות, גילה יוזמה ועשייה מבורכת, והשאיר את חותמו במוסדות שאותם ניהל. בהתאם לתקנון, פרופ' מור-יוסף יתמנה גם לדירקטור, ומינוי זה ייכנס לתוקף ביום 1 במאי 2022.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יום הגיוון הבינלאומי צוין היום ברמב'ם...
*   ד'ר מאיה שימשי-ברש, מומחית ברפואת ילדים...
*   מאיר גולן חגג שם 88 שנים ועבר בבי'ח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים