'מרקו סיפור על אהבה וכלב' מאת איצי באר. איורים: שי-לי בלמס. הוצאת 'צמרת'. כתבה: רונית קיטאי

מחבר הספר הקסום לילדים הוא איצי באר ממצפה הילה שזהו ספרו השני. הוא מתאר את הכלב שאימץ כאשר מצא אותו נטוש ליד השער של המצפה בו הוא גר , ולימים גם הציל את חייו

פורסם ב: 17/02/2022 14:09

'מרקו סיפור על אהבה וכלב' מאת איצי באר. איורים: שי לי בלמס. הוצאת 'צמרת'
איצי באר מתאר את הכלב שאסף אל ביתו והיה מלא בקרציות וגם קדח מחום. איצי באר הביא אותו היישר אל הוטרינר. כל הסיפור נכתב כאילו מפיו של הכלב. הכלב הבריא ומהר הפך לחביבם של הילדים וגם שיחק עם הכלבים במצפה הילה והוא אפילו מגיע לפאב שיש במקום ביחד עם בעליו. הכלב מתחת לכסא של איצי שמכייף עם חבריו ו'מגניב' לכלב מתח לשולחן נקניק טעים מבלי שאף אחד מהיושבים מרגיש בכך.

הוא מתאר גם את ה'מכה' של מספר מקומות בארץ ומדובר בחזירי הבר. הם כלל לא פוחדים מהנביחות שלו עד שמבוגר אחראי מאיר עליהם עם הפרג'קטור וגם צועקים עליהם ורק אז הם בורחים חזרה ליער והשקט חוזר.

הכלב גם הציל את בעליו שנפל וקיבל מכה חזקה מאבן גדולה, כשהוא שכב על הגב ללא יכולת לזוז ורק נאנק מכאבים. מרקו חזר לבית ונבח בקול מיוחד כדי שיבינו שמשהו לא טוב קרה.הגיעו ומצאו אותו במצב בו היה נתון ומיד התקשרו להזעיק את מד'א ומשם באמבולנס לבית החולים. כאשר שבעל הבית הבריא, הכלב מרקו הרגיש שאיצי אוהב אותו יותר מתמיד.

איצי באר הוא יו'ר עמותת 'חיים עם סרטן הערמונית', לשעבר עבד במחלבה, הוא בוגר הנדסת מכונות בטכניון בחיפה, בוגר בי'ס לקציני ים בעכו וכאמור גר במצפה הילה אשר תופס מקום נכבד בסיפור אשר בספר. את הספר 'מרקו, סיפור על אהבה וכלב' הקדיש איצי באר 'באהבה לנכדים הגדולים שלי, ירדן ושקד'.23 עמודים בספר מנוקד ומאוייר. נמכר בכריכה קשה. 68 ש'ח. הוצאת 'צמרת'

עריכה גרפית ועימוד: צמרת שי, סטודיו ספרי 'צמרת'
עריכת לשון: גילי תל-אורן
הפקה: משה ראובני

https://www.netbook.co.il/Book.aspx?id=12287
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'נסיכים ואמנים באיטליה' מאת אביהו...
*   'ואז אתה נגעת' מאת עירית פלינט בקר...
*   'התפוח נפל רחוק מהעץ' מאת עמיעד לפידות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים