שרת הפנים איילת שקד וצוות משרדה הבכיר הגיעו היום לביקור ביקנעם ועל הנושא החלופות להרחבת גבולות יקנעם. כתבה: רונית קיטאי. צילום: רועי אדוט

ראש העיר יקנעם סימון אלפסי אירח את שרת הפנים וצוותה והם סיירו במקומות המיועדים להרחבת גבולות העיר יקנעם בין השנים 2025-2045. ראש העיר יקנעם עושה הכל כדי הצעירים יוכלו להרשות לעצמם לקנות דירה בעיר, ובמחיר שפוי

פורסם ב: 15/02/2022 17:55

צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם
ראש העיר יקנעם סימון אלפסי לשרת הפנים איילת שקד: 'אנחנו לא מעוניינים בחלופה שבאזור עמק השלום. יקנעם חייבת להתרחב כדי להבטיח את עתידה. נגמרו לנו כל עתודות הקרקע'.


ראש עיריית יקנעם ממשיך להילחם כדי שצעירות וצעירי העיר יוכלו לגור בה, וכדי שמחירי הדיור יהיו שפויים, והיום הגיעה שרת הפנים, איילת שקד עם צוותה המקצועי לביקור בחלופות השונות להרחבת גבולות העיר.

הנקודה הראשונה הייתה בחלופה מספר אחת שאושרה על ידי קבינט הדיור והיא הרחבת שטח יקנעם בין פארק 'מבוא כרמל' לאליקים. ראש העיר יקנעם סימון אלפסי אמר לשרת הפנים איילת שקד כי לעיר יקנעם לא נשארה עתודת קרקע לבנייה והיא חייבת להבטיח את עתידה בדיוק כפי שמגידו עושה שעה שהיא מגדילה את יישוביה במאות אחוזים.

ראש העיר ומהנדס העיר הסבירו לשרת הפנים כי השטח הנכון ביותר להרחבת העיר שעה שאין בו שום חקלאות וטבע, ו- 97% מהקרקע היא קרקע מדינה, והוסיפו שבתכנית הושארה קרקע צבועה להרחבת מושב אליקים.

השרה ראתה שאכן במקום אין חקלאות. הנקודה השנייה הייתה באזור עמק השלום ושם היא שמעה מפי גורמים שונים למה אין לבנות באזור הזה ויש להשאירו כפי שהוא. ראש העיר יקנעם סימון אלפסי אמר לשרת הפנים איילת שקד כי ההצעה של עמק השלום היא פשרה של הוועדה הגאוגרפית ומועצה אזורית מגידו, ויקנעם לא מעוניינת כלל וכלל בחלופה הזאת.

הנקודה השלישית הייתה בחלופה חדשה שהציעה מגידו במשולש התשבי על כביש 722. לחלופה זאת מתנגדות יקנעם, עמק יזרעאל וקרית טבעון, ובהקשר לכך אמרה השרה שלא הגיוני לבנות עיר על אי תנועה. השרה התעניינה בשטח שמצד ימין לחלופה ואמרה שזו חלופה הגיונית בשל הרצף שהיא מייצרת, ובשל קרבתה לתחנת רכבת העמק. אם מגידו הייתה מציעה אותה, יקנעם הייתה שוקלת אותה בחיוב.

ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי סירב ואמר שהחלופה הזאת לא על השולחן, והושב לו שלא מובן מדוע השטח שמשמאל כן וזה מימין לא, ושמעתה החלופה הזאת בהחלט על השולחן.

הנקודה הרביעית הייתה התחדשות עירונית בשכונת 'נוף לכרמל', וראש העיר יקנעם, סימון אלפסי הסביר שהתחדשות עירונית בהחלט אפשרית בתנאי שתהיה הרחבת שטח שיפוט שתאפשר קרקע משלימה ליותר מאלף יחידות דיור, והוסיף שבלי הרחבת שטח שיפוט לא תוכל להתקיים התחדשות עירונית.

נכון לעכשיו ממתינה השרה איילת שקד להמלצת הוועדה הגאוגרפית ולאחר מכן תתקבל ההחלטה.

ראש העיר יקנעם, סימון אלפסי: 'שמחנו לארח את שרת הפנים איילת שקד ואת צוותה המקצועי, וזה מצוין שהם הגיעו לשטח וראו הכל הלכה למעשה. יקנעם חייבת להתרחב, על כך אין עוררין. השטח הנכון ביותר הוא בין פארק מבוא כרמל לאליקים תוך דאגה שלנו להרחבת אליקים.

בחלופה של אזור עמק השלום אנחנו לא מעוניינים, ואני חוזר ואומר זאת שוב ושוב, ומגידו משיקוליה ממשיכה לעסוק בה. השטח בצד הימני של משולש התשבי הוא בהחלט אופציה מאחר שהוא יוצא רצף, ואם מגידו היו מציעים אותו היינו שוקלים בחיוב. מגידו רוצה שנתרחב באזורים לא הגיוניים ומבחינתה שנתרחב בנגב. זה לא יקרה. אני אמשיך להילחם על מנת שצעירי העיר יוכלו להבטיח את עתידם בעיר שהם גדלו ושאותה הם אוהבים, ולקנות בעיר דירה במחיר שפוי'.
צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

צילום: רועי אדוט דובר עיריית יקנעם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   איזה כבוד! נשיא מועדון 'מכבי חיפה'...
*   מכבי חיפה בחגיגת הזכייה באליפות השניה...
*   ראשי נשיאות המעסיקים והעסקים נרתמו...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים