קשר מיוחד לנשיא המדינה יצחק הרצוג לבית החולים הקרוי על שם סבתו, הרבנית שרה הרצוג ז'ל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות בית הנשיא

מה הסיכוי הסטטיסטי לכך ששלושה נשיאים יחושו קשר רגשי לבית חולים אחד? מנהל המרכז הרפואי הרצוג בירושלים ד'ר קובי חביב, וקודמו בתפקיד ד'ר יחזקאל קן, המכהן כיום כנגיד המרכז הרפואי, נפגשו עם נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג

פורסם ב: 13/02/2022 17:19

נשיא המדינה יצחק הרצוג . מימינו ד'ר יחזקאל קן ומשמאלו ד'ר יעקב חביב . צילום: דוברות בית הנשיא
הם והעלו סיפורים מהעבר, על הקשר של משפחת הרצוג עם בית החולים, הוותיק בארץ, שחגג לאחרונה 127 שנות פעילות
.
מספר ד'ר יחזקאל קן: 'לסבא הרב יצחק הלוי הרצוג ז'ל ולרעייתו הרבנית שרה הרצוג ז'ל , היה קשר מיוחד עם בית החולים שלנו. הוא שימש כרב הראשי של יהדות אירלנד, ולאחר עלייתו ארצה בשנות הארבעים של המאה הקודמת, כיהן כרב האשכנזי הראשון ביישוב. רעייתו, הרבנית שרה הרצוג ז'ל היתה אשה רבת פעלים, ונטלה על עצמה את תפקיד נשיאת 'עזרת הנשים', הגוף המנהל את בית החולים. על שמה קרוי בית החולים ''הרצוג'.

לדבריו: 'גם לנשיא הקודם, ראובן (רובי) ריבלין, היה קשר אישי ומשפחתי. אמו רחל ריבלין ז'ל, היתה פעילה מאוד גם היא בגוף המנהל של 'עזרת הנשים'. לשלושה נשיאי מדינה בעבר ובהווה, קשר משפחתי אישי לבית החולים: לחיים הרצוג '"ל, שעל שם אמו, קרוי בית החולים, לבנו הנשיא הנוכחי יצחק הרצוג ,ולנשיא הקודם ראובן (רובי) ריבלין'.

הרצוג מרכז רפואי ציבורי עצמאי, שאינו נתמך בכספי מדינה, או קופת חולים. הוקם בשנת 1894 על ידי הרבנית הצדקנית חיה ציפה פינס, רעיית הרב יחיאל פינס, עבור נשים שחוו דיכאון לאחר לידה. כיום מתמקד בית החולים בעיקר בתחומי השיקום, הסיעוד המורכב, הגריאטריה, הפסיכיאטריה וההנשמה, ונחשב לאחד ממרכזי ההנשמה הבולטים והגדולים בעולם כולו.


נשיא המדינה יצחק הרצוג התעניין בפגישה בפעילות בית החולים במגיפת הקורונה, במהלכה אשפז למעלה
מ- 1,000 חולי קורונה, רובם קשישים. באתגרים הרפואיים בעבר ובהווה, שניצבים בפני בית חולים ציבורי עצמאי, שמבטא דו קיום לאומי יהודי - ערבי, ומימוש חזון המייסדים: אספקת שירותי בריאות איכותיים לתושבי ירושלים והסביבה.
איור של שרה הרצוג ז'ל סבתו של נשיא המדינה יצחק הרצוג יבל'א. האיור תלוי בכניסה לבית החולים. צילום: יח'צ

שגריר ישראל באו'ם חיים הרצוג מבקר במרכז הרפואי הרצוג ע'ש אמו. מארכיון הרצוג

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   המטופלים קבעו: המרכז הרפואי רמב'ם...
*   THE LIONBIRD-ASSUTA PHYSICIAN RING - קרן ההון סיכון...
*   להירגע ב--360 מעלות: חוויית מציאות מדומה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים