מבצע אקמו: כך הועבר תינוק בן שבוע מהדרום לצפון במבצע משותף עם צה'ל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

מסוק יסעור צה'לי נחת אתמול בערב במינחת המסוקים בקריה הרפואית רמב'ם בחיפה, ומתוכו יצאה קבוצה של רופאים, אחים וטכנאים, אוחזים בזהירות במכשיר אקמו שסבך צינורותיו מחוברים לגוף הזעיר של תינוק בן שבוע. זה היה סיום מבצע משולב של צוותים רפואיים מבתי החולים רמב'ם וסורוקה ויחידות של חיל האוויר, בניסיון להציל את חייו של תינוק שנקלע למצוקה נשימתית קשה (לא על רקע קורונה)

פורסם ב: 03/02/2022 09:09

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם
הסיפור מדגיש את מצוקת כמות מכשירי האקמו בישראל אבל גם את שיתוף הפעולה והתיאום מציל החיים בין כל יחידות האקמו והטיפולים הנמרצים בישראל.

רמי הייזלר טכנאי אקמו בכיר ברמב'ם מספר: 'צוות עם מנתחי הלב ד'ר צבי אדלר וד'ר אחמד אלכום, והטכנאי דור לוי יצא לכיוון סורוקה באמבולנס מותאם לאקמו של חברת מריזאן. לאחר נסיעה בת שלוש שעות הצוות חבר אל הצוות של בי'ח סורוקה ואז החלו לחבר את התינוק למכשיר ה'אקמו'.

בשלב זה הבינו בצוות שמדובר בנסיעה ארוכה מאוד חזרה לחיפה, שעלולה לסכן את התינוק שמכשיר וצינורות החליפו את ריאותיו המתקשות לספק חמצן לגופו. הצוותים פנו לצה'ל ובהשתדלות של גורמי פיקוד העורף וחיל האוויר גוייס מסוק צה'לי להשיב את הצוות ואת התינוק לצפון. הדרך חזרה הייתה קצרה הרבה יותר והתינוק הוכנס תוך זמן קצר למחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים רות לילדים, שם נלחמים כעת הרופאים על חייו.

בתמונות: חיבור המכשיר בסורוקה,
הצוות בתוך המסוק,
הנחיתה אתמול בערב בחיפה

(נתנאל אייזיק)
צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

צילום: הקריה הרפואית רמב'ם

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   עצרת מחאה התקיימה הבוקר בכניסה למרכז...
*   ראש המועצה המקומית דליית אל כרמל רפיק...
*   פרופ' פרנסיס מימוני מונה למנהל המחלקה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים