עליה בביקוש ל'כרמל' כמקום לסטאז'. כתבה: רונית קיטאיצילום: אלי דדון

'כרמל' נבחר כבית החולים הראשון בצפון מבין בתי החולים בסדר גודל דומה בביקוש הסטודנטים לרפואה לסטאז'. בין בתי החולים הגדולים בביקוש לסטאז' נמצאים בתי החולים מאיר ובלינסון מקבוצת 'כללית' ובי'ח 'רמב'ם' בחיפה

פורסם ב: 31/01/2022 09:49

סטאז'רים ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
שנת הסטאז' הינה השנה האחרונה ללימודי הרפואה, ובסיומה מקבלים את רישיון הרפואה. הסטאז' מתבצע באחד מבתי החולים הציבוריים בישראל, והשיבוץ לבית חולים נקבע בהגרלה על פי ביקוש הסטז'רים וזמינות האפשרות בבית החולים.

מזה שנים נמצא בי'ח 'כרמל' מקבוצת 'כללית' בין בתי החולים המבוקשים על ידי סטז'רים בבחירת מקום ביצוע הסטאז', אולם בין השנים 2019 ל 2022 חלה עליה נוספת וקפיצה בביקוש לבי'ח כרמל כמקום לסטאז' בקרב הסטודנטים לרפואה.

בהגרלת הסטאז' האחרונה בחרו 7.9% מהסטודנטים לרפואה בישראל בבי'ח כרמל כמקום המבוקש ביותר לסטאז', ובכך הגיע בית החולים למקום החמישי מבין 20 בתי החולים הציבוריים בישראל, והוא הראשון בביקוש בצפון הארץ בהתייחס לגודלו.

מסבירה ד'ר מיכל שטיינברג מנהלת יחידה במכון הריאות ואחראית סטאז' ב'כרצך':' הביקוש העולה לסטאז' בכרמל הינו פרי השקעה של צוות הוראה, מחקר ואקדמיה בבית החולים .תןכנית הסטאז' נקבעת עבור כל סטז'ר על פי צרכיו ושאיפות ההתמקצעות שלו. במהלך הסטאז' מתקיימים ימי עיון והעשרה, סדנאות לטיוב תקשורת בין אישית עם המטופל ומשפחתו, לצד הוראה נרחבת במחלקות '.

בשנה האחרונה מתקיימת ב'כרמל' תכנית חדשה וייחודית בשם 'לגעת בעתיד', בה מתקיימת הוראה בקבוצות קטנות של סטז'רים עם הנחייה אישית ופיתוח קריירה עבור הסטז'רים. את התוכנית מוביל פרופ' משה פליגלמן מי שהיה עד לאחרונה מנהל המערך הקרדיולוגי ב'כרמל' וסגן דיקן הפקולטה לרפואה להוראה בטכניון ואיתו ד'ר מיכל שטיינברג וד'ר דבי זיסמן אחראית תחום המחקר והאקדמיה ב'כרמל'.

מקור משיכה נוסף של בית החולים הוא הקשר ההדוק והמצוין עם הקהילה - מחוז חיפה וגליל מערבי של שירותי בריאות כללית. קשר זה, החשוב ביצירת רצף טיפולי עבור החולים, מהווה יתרון עצום גם עבור הרופאים הצעירים: במהלך הסטאז' נחשפים הסטז'רים למגוון רחב של מטופלים ואפשרויות טיפוליות, כמו גם לאפשרויות נרחבות יותר להתמחות בסוף שנת הסטאז'.

ביום פתוח לסטודנטים לקראת סטאז' שהתקיים לאחרונה בכרמל נפגשו סטודנטים עם סטז'רים ומתמחים בכרמל. הסטז'רים של כרמל העידו על יחס אישי, אוירה נעימה לצד מצוינות אקדמית וקלינית, וממליצים שנה אחר שנה על המרכז הרפואי כמקום מצוין לסטז'.

מנהל המרכז הרפואי 'כרמל' ד'ר אבי גולדברג ציין: 'המרכז הרפואי 'כרמל' בשיתוף עם מחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית' ממשיכים לשאוף ולהוות מוקד משיכה מעולה לרופאים בכל שלבי ההכשרה יחד עם מצוינות בטיפול הקליני. אני גאה בבחירת הסטז'רים בכרמל ואנו נמשיך לעשות הכל כדי להוות עבורם בית אקדמי רפואי ומקצועי מהמעלה הגבוה בישראל'.
סטאז'רים מצטיינים ב'כרמל'. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

ד'ר מיכל שטיינברג. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   יום הגיוון הבינלאומי צוין היום ברמב'ם...
*   ד'ר מאיה שימשי-ברש, מומחית ברפואת ילדים...
*   מאיר גולן חגג שם 88 שנים ועבר בבי'ח...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים