התקנת מצלמות אבטחה חדשות ונוספות בחיפה. צב ים התגלה בקרב החוף וחולץ בזהירות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

ממשיכים לחזק את תחושת ביטחון התושבים במרחב הציבורי ובין היתר הושלמה התקנת מערך 12 מצלמות אבטחה חדשות ב'גן בנימין' בשכונת הדר. בקרוב בשכונות נוספות. צב ים שנאסף הועבר מ'חוף נאות' לנאות מבטחים

פורסם ב: 20/01/2022 15:40

צב ים. צילום דוברות עיריית חיפה
נמסר לנו כי במהלך החודשים הקרובים תציב עיריית חיפה מערכות דומות גם לאורך טיילת לואי, ב'גן האם' שבמרכז הכרמל וב'גן אזולאי' בשכונת נווה-שאנן.

. המצלמות החדשות בגן בנימין חולשות על כל פינה ברחבי הגן ומסוגלות להתריע באופן אוטומטי על כל פעילות חריגה שתתרחש בו. בנוסף, הותקנה בסביבת הגן גם מערכת כריזה, אשר באמצעותה יוכל המוקדן שיושב במוקד המבצעי לפנות למבצע העבירה באופן מיידי עד להגעת ניידת אכיפה.

המצלמות החדשות שהותקנו מצטרפות למערך המצלמות שהותקן לאחרונה במוקדי פעילות שונים ברחבי העיר, בין היתר בחופי הרחצה, בשכונת ואדי ניסנאס, במתחם שוק תלפיות ובמוקדים נוספים ובכך משלימות רצף תיעוד.

בדומה למערכי מצלמות נוספים, שהותקנו זה מכבר ברחבי העיר, מחוברות המצלמות החדשות למוקד המבצעי של עיריית חיפה, המאויש 24 שעות ביממה. המצלמות מצוידות במנגנון אנליטי, המתריע על כל פעילות חריגה שהוגדרה מראש. במקרים בהם תזוהה פעילות חריגה בזמן אמת, יוכל המוקדן להזעיק על פי הצורך את גורמי האכיפה העירוניים או המשטרה. הצילומים שייקלטו במצלמות יישמרו ויועברו לידי המשטרה לצרכי חקירה.

יאיר זילברמן, מנהל אגף הביטחון ושירותי החירום בעיריית חיפה: 'עיריית חיפה ממשיכה לתת מענה בכל המישורים במטרה להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים - בשכונות, בשטחים הציבוריים ובמרכזים העירוניים. פעילות זו כוללת בין היתר תיעוד וצילום, יצירת תאורה אפקטיבית וכן גיזום והסרת מסתורים'.

(גיל מלר)
במהלך עבודות ניקיון שביצעו עובדי האגף החופים של עיריית חיפה ב'חוף נאות' שבקריית חיים, זיהה עובד האגף, אלכס בלומברג, צב ים בקרבת החוף. בלומברג הזעיק את רכזת החוף מגי פרץ ואת הפקח העירוני איהאב קוט, שזיהו שהצב נמצא במצוקה.

הצוות הוציא בזהירות את הצב מהים ובמקביל הועבר דיווח מיידי לפקחית 'רשות הטבע והגנים' רותם שדה. הצב נאסף מהחוף והועבר להמשך טיפול במרכז ההצלה לצבי ים.כמקובל, לצב הוענק השם 'אלכס' כשמו של העובד הראשון שזיהה את הצב.

מנהל אגף החופים בעיריית חיפה, חיליק אמסלם, מסר כי הוא גאה במחויבות עובדי האגף לשמירה על הסביבה החופית ובעלי החיים והודה לאנשי הצוות, שפעלו במהירות ובמסירות להצלת צב הים, שהיה חסר אונים והביע תקווה שהצב יחזור לטבע במהרה.

(גיל מלר)
מצלמות אבטחה שחולשות על כל שטח גן בנימין. צילום: עיריית חיפה

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   הצלחתם להשיג כרטיס לגמר הגביע, אחלה!...
*   חופי חיפה בין הנקיים ביותר בארץ. צילום:...
*   ח'כ משה קינלי טורפז ('יש עתיד') ביקר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים