מנסים למצוא פתרון לשכונות הכלואות בחיפה. זו ממש משימה של הצלת חיים! כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות עיריית חיפה

בפגישה עם ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם השתתפו הממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים פאיז חנא, מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף אל'מ אלעד אדרי, מפקד תחנת משטרת חיפה סנ'צ חיים עזרן, מפקדי כב'ה וכן מהנדס העיר חיפה אריאל וטרמן וגורמים נוספים ממינהלי ההנדסה והתפעול בעיריית חיפה

פורסם ב: 17/01/2022 15:10

צילום: דוברות עיריית חיפה
ראש עיריית חיפה יחד עם משרד הפנים וכל כוחות הביטחון (פיקוד העורף, כב'א, משטרה), פועלים במשותף למציאת פתרונות תחבורתיים לשכונות הכלואות בחיפה. 'כבישים לשכונות הכלואות בחיפה הן צו השעה', אמרה היום (ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם, במהלך סיור ופגישת עבודה שקיימה הבוקר.

הפגישה נועדה על מנת לגייס את כלל הגורמים הרלוונטיים למציאת פתרון למתן מוצא נוסף בשעת חירום ל'שכונות כלואות', דהיינו שכונות שלהן כניסה ויציאה אחת בלבד, דבר המהווה קושי רב במילוט התושבים מהן ובהזרמת כוחות הצלה אליהן בחירום.הסיור בשטח כלל תצפית על המקומות בהם קיים צורך בהול בסלילת כבישי חירום.

במהלך הפגישה והסיור סוכמו עקרונות לתהליך תכנון הכבישים, שבשלב ראשון יהוו דרכי החירום ואשר ישמשו בעתיד כבסיס לצרכים תחבורתיים מתוך השכונות. כלל הגורמים שהשתתפו בפגישה הביעו את מחוייבותם ואת הסכמתם המלאה לצורך בקידום מהיר של תכנון הכבישים ופריצתם.

גורמי הביטחון ומנהל המחוז במשרד הפנים אימצו את עמדת ראש העיר, לפיה יש לקדם כבישי חירום צרים יחסית, תוך פגיעה מינימלית במשאבי הטבע.

ד'ר עינת קליש רותם: 'מזה שלוש שנים אני פועלת למציאת פתרונות יצירתיים לשכונות הכלואות של חיפה, והדבר מדיר שינה מעיני. גייסתי לצורך כך את פקע'ר וכב'ה שיסייעו לנו, ובנוסף העליתי את הנושא בפני הרמטכ'ל ושר הביטחון במהלך ביקורם בחיפה בשנה החולפת. הכרתי היטב את התוכניות הישנות והצלחתי להוביל בשנים האחרונות לשינוי עמוק בתפיסה, עם מיזעור הפגיעה בטבע, וגם צמצום עלויות דרסטי.

הגישה שלי היא שאנחנו צריכים לשאוף לכבישים צרים יותר, קצרים יותר ובמקומות שאינם רגישים כמו הוואדיות. יש לשאוף שהכבישים ישרתו רק את תושבי השכונות, ולא יביאו לתעבורה עירונית חוצה בתוך שכונות מגורים. אף תושב אינו רוצה כבישים מהירים מתחת לבית או באמצע השכונה. כביש קטן ומקומי לכל שכונה הוא הפתרון היעיל לכולם'.

מנהל המחוז ביקש לזמן פגישה נוספת בחודש הבא, לקדם תקציב ייעודי לנושא ולקדם פעולות הסברה לתושבי השכונות המדוברות.
לדבריו, מדובר בעת חירום ובצורך ממשי להוביל תוכנית הגנה אזרחית.

(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד...
*   חיפה אלופה, ולא רק בכדורגל. הנוער החיפאי...
*   חברת החשמל מתריעה על עליית מדרגה בניסיונות...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים