חברת הכנסת עו'ד לימור מגן תלם יזמה חוק ליווי הורים לקטינים בעת צילומים. החוק אושר בוועדת שרים לענייני חקיקה. כתבה וצילמה: רונית קיטאי

לפי הצעת החוק, העסקה של ילד או נער עד גיל 17 בתחומים של דוגמנות או הופעות, החל במבחני במה ואודישנים, ייעשו תוך הסכמה מראש ונוכחות הורה או אפוטרופוס בזמן צילומים

פורסם ב: 02/01/2022 12:13

ח'כ עו'ד לימור מגן תלם. צילום: רונית קיטאי
כיום אין חובה בחוק עבודת הנוער כי העסקתם של ילדים מעל גיל 8 או נערים בהופעה או בצילומים תהיה בליווי הוריהם ובהשגחתם. מצב זה, חושף אותם למצבי ניצול מצד מעסיקיהם המנצלים את תמימותם.

הצעת חוק זו, נועדה לטפל במקרים רבים שנחשפו בתקשורת, של ניצול, הטרדה ותקיפה מינית כנגד קטינים וקטינות אשר מגיעים ללא ליווי הורה לאודישנים וצילומים בתעשיית הבידור.

ח'כ עו'ד לימור מגן תלם ('ישראל ביתנו') :'אני מברכת את ועדת השרים על כך שראתה את חשיבות הנושא ותמכה בהצעת החוק שהגשתי, על מנת להגן על קטינים בתעשיית הבידור. בנוסף לכך אני רואה חשיבות רבה לנושא ליווי הורה ומאמינה שהצעת החוק תביא להפחתה משמעותי בהטרדות מיניות. אם הצעת החוק שלי תמנע מנערה אחת להיות מוטרדת או מותקפת מינית אני את שלי עשיתי'.

הערת המערכת: צריך גם חוק שיאפשר לכל מי שפונה לרופא להגיע בחברת מלווה שיכנס איתה ויהיה /תהיה איתה לאורך כל זמן הטיפול והבדיקה. כך ימנעו הטרדות מיניות.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מבזקים :
*   חברת החשמל מתריעה על עליית מדרגה בניסיונות...
*   במחלקת הנוער של 'מכבי חיפה' זוכרים...
*   עפות ועפים על האלופות. 'מכבי חיפה'...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים