שופט הכדורגל הבינלאומי אברהם קליין מחיפה זכה באיטליה לכבוד כמו ...רוק-סטאר. כתבה: רונית קיטאי. צילום: ברכה בריל, רוברטו פניני

רק חזרו אברהם קליין ובת זוגו ברכה בריל משוייץ ולאחר בידוד של שלושה ימים המריאו לאיטליה. בני הזוג היו אורחי הכבוד בפרמיירה של הסרט 1982 שנעשה על אברהם קליין והמשחק המדובר, משם המשיכו לתערוכה ועוד

פורסם ב: 22/12/2021 22:51

אברהם קליין מעניק לפרדריקה רוסי את ספרו וכן תמונה שלו עם פאולו רוסי. צילום :ברכה בריל
בין היתר התקיים ראיון טלויזיוני עם השופט הבינלאומי לשעבר אברהם קליין (88) שגם בני 50 מתקשים להתחרות עם המרץ שלו, חמסה, חמסה.

ארבעה אירועים מרגשים זימן חודש דצמבר לאברהם קליין שופט כדורגל בינלאומי לשעבר ובת זוגו ברכה בריל לשעבר דוברת עיריית חיפה. כל האירועים היו קשורים למשחק כדורגל אותו שפט אברהם קליין בשנת 1982 ובו ניצחה איטליה את ברזיל.

ארבעה ימים לאחר ששבו מאירוע שהתקיים במוזיאון פיפ'א בשוויץ , הם טסו לאיטליה, בה נחשב אברהם קליין לדמות מוכרת ואהובה. לא צריך לנחש מה הסיבה. זאת בזכות העובדה ששפט את איטליה בשבעה משחקים חשובים שלה כשהמוביל ביניהם הוא המשחק במונדיאל 1982.

בעיר פירנצה היו השניים אורחי הכבוד בפרמיירה של הסרט 1982 סרט שנעשה על אברהם קליין והמשחק המדובר. למחרת עברו השנים לעיר פאדובה שם פתח קליין תערוכה יחד עם ראש העיר של פאדובה ועם אלמנתו של השחקן פאולו רוסי שנפטר לפני שנה פרדריקה רוסי.

תערוכה זו המוקדשת לשחקן המנוח, תנדוד במשך שנה בין ערים שונות באיטליה ומוצגים מספר פריטים מאוספו הגדול של אברהם קליין אותם תרם למוזיאון פיפ'א בציריך ואלה הושאלו על ידי המוזיאון לתערוכה. בפתיחה העניק אברהם קליין לפדריקה רוסי את ספרו שבכריכה מופיעה תמונתו של בעלה המנוח.

קהל רב הגיע לתערוכה כבר ביומה הראשון ורבים ביקשו להצטלם עם השופט הישראלי ולקבל את חתימתו. למחרת התראיין קליין בעיר רומא לתחנת הטלויזיה סקיי ספורט, לסדרה דקומנטרית העוסקת בדיוק באותו משחק, שגם לאחר 40 שנים ממשיך לעניין את העם האיטלקי.
מימין לשמאל התסריטאי ליברו דאגוונו, אברהם קליין, הבמאי אלסנדרו דלה וילה וכרזת הסרט. צילום: ברכה בריל

אברהם קליין ובת זוגו ברכה בריל בתערוכה ליד אימונית של אברהם קליין מ- 1982. צילום: רוברטו פניני

אילו היה רוק סטאר חתם שופט הכדורגל הבינלאומי לשעבר אברהם קליין למעריצים בפאדובה. הללו חיכו לו מחוץ לתערוכה. צילום: ברכה בריל

ברכה בריל עם הרבה שמחה JOY. צילום: רוברטו פניני

אברהם קליין מתראיין לטלויזיה ברומא. צילום:ברכה בריל

אברהם קליין עם השחקן כריטנו בורגיו המשחק את דמותו בסרט. צילום: ברכה בריל

בפירנצה נראים אברהם קליין וברכה בריל עם כרזת הסרט בפתח בית הקולנוע. צילום: רוברטו פניני

הכרזה. צילום: ברכה בריל

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   בימים אלו פורש לגימלאות פרופ' אלי...
*   אות אביר איכות השלטון הוענק לפרופ'...
*   עיריית חיפה והמרכז ליזמות עסקית וטכנולוגית...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים