חצי מיליון ש'ח תקבל אישה כפיצוי כספי על שויתרה על הקריירה שלה למען בעלה והוא עזב אותה ואת ילדיהם ועבר לאישה צעירה יותר. כתבה: רונית קיטאי

האישה הנבגדת טענה באמצעות בא כוחה עו'ד גיא אופיר כי במהלך 13 שנות נישואיהם, החליטה לוותר על הקריירה שלה למען התפתחותו של הבעל שמעובד פשוט התקדם למשרת מנכ'ל חברת סטארט- אפ, שנמכרה במהלך תקופת הנישואים

פורסם ב: 20/12/2021 19:10

עו'ד גיא אופיר. צילום: שרית נס
שופטת בית המשפט לענייני משפחה בחיפה אלה מירז, קיבלה במלואן את טענותיה של האישה באמצעות ב'כ,עו'ד גיא אופיר מומחה לדיני משפחה וירושה, ודחהת את טענותיו של הבעל ולפיהן, האישה איננה זכאית לפיצוי כספי כלשהו.

הבעל שעזב את הבית המשותף לפני קרוב לחמש שנים , המשיך לחיות ברווחה כלכלית ואף שכר בית עם בת זוגו הצעירה ובנותיה, תמורת כ-7,000 ש"ח בחודש והחל במקביל לנהל עם רעייתו בנפרד הליכי גירושין ממושכים. עיקר המחלוקות ביניהם עסקו בחלוקת הרכוש ואיזון המשאבים, תשלום מזונות לילדיהם, פיצויים שדרשה האישה על הפרשי השכר המשמעותיים בינה לבין בעלה, וגם הסדרי השהות עם שלושת ילדיהם.

שופטת בית במשפט לענייני משפחה בחיפה אלה מירז דחתה לחלוטין את גרסתו של הבעל וקיבלה את טענתיו של עו'ד גיא אופירה, וקבעה בהתאם לגירסתה של האישה כי היא הקריבה הלכה למעשה את התפחותה האישית והמקצועית למען הבעל ובכך איפשרה לו להתפתח ולהגשים את עצמו מבחינה מקצועית וכלכלית.

הבעל כך עולה מפסק הדין, ישלם לאישה בערכי נטו כ-242,000 ש'ח עבור איזון המשאבים והזכויות הפנסיוניות ביניהם וכ-212,000 ש'ח סך המהווה כמחצית מהמענק שקיבל הבעל עבור מכירת החברה שניהל וסך של 65,000 ש"ח על הפרשי ההשתכרות ביניהם וכמו כן, הבעל אף חויב בהוצאות של 10,000 ש'ח.

ב'כ של האישה עו'ד גיא אופיר הביע את שביעות רצונו מפסיקת בית המשפט : 'החלטה זו קובעת באופן חד משמעי כי נשים שמחליטות להתמסר למען המשפחה וגידול הילדים כמו במקרה זה נשאו בנטל ניהול הבית והמשפחה ובכך איפשרו לבעליהן להשקיע את מרצם בקריירה בתחום תחרותי. יצירת פערי השתכרות משמעותיים ביניהם ראויות להכרה ולתגמול הוגן בזכות ויתורים מקצועיים מצידן, כמו במקרה זה ולא רק על בסיס כשרונם גדול ככל שיהיה של הבעלים ואני מברך על החלטת כבוד השופטת אלה מירז'.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור קצר ולעניין :
*   חברת 'אחוה' מגישה לרגל החג מתכון לעוגת...
*   'החממה לאמנות מקום' של מוזיאוני חיפה...
*   השחקנית ליהי קורנובסקי, ממשיכה גם...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים