ב'הוט סינמה' ב'עופר גרנד קניון' חיפה התקיים 'בוקר אישי' עם גיל ריבה, שהשיק את ספרו 'הרגלים מגונים' הנמכר ב'סטימצקי'. כתבה: רונית קיטאי

היה צריך לראיין את גיל ריבה על 'הרגלים מגונים', עיתונאי שחלה בקורונה ואז נכנסה לנעליו, ללא כל הכנה מראש, לירון מורנו מנהלת השיווק של 'הוט סינמה' בעופר גרנד קניון

פורסם ב: 13/12/2021 13:41

מימין לשמאל לירון מורנו, גיל ריבה ומיטל ציפרוט. צילום: מירי כדורי
לירון מורנו קנתה את עולמה בבוקר זה, כמראיינת בחסד עליון. היא קראה את הספר על בוריו וידעה להציג את השאלות הכי מתאימות שאפשר. שאפו ענק גיע לה. על כל האופרציה הסבוכה של ארגון הבקרים המוצלחים כל כך ניצחה בקלילות ובנעימות גם הפעם מיטל ציפרוט מנהלת השיווק של עופר גרנד קניון חיפה אשר שיתפה פעולה עם רשת הספרים 'סטימצקי'.

בתקופה שבה גיל ריבה כתב את מדור הרכילות הנקרא ביותר 'שליחות קטלנית' במוסף 7 ימים של 'ידיעות אחרונות', הייתי מתחילה לקרוא את העיתון היישר מהמדור שלו ואחר כך את היתר. לא החמצתי אף ראיון טלויזיוני שלו עם אנשים מוכרים ותמיד התפעלתי מהעובדה שהוא מצליח לגעת באנשים בצורה מרגשת ומוציא מהם סיפורים שמעטים העיתונאים שהיו 'חולבים' מידע כה אישי ורגיש ממרואייניהם. זאת אומרת אחת שהצליחה להוציא סודות הכי אישיים ממרואייניה ומעולם לא חשפתי אותם לא בכתובים וגם לא שיתפתי זאת עם אף אחד בעולם.

גיל ריבה התגלה גם כאיש שיווק ומכירות נפלא שידע כיצד למשוך את תשומת לבו של הקהל שהגיע לשמוע אותו ולאחר מכן לצפות בסרט, והוכיח כי סיפור חייו הוא סרט בפני עצמו. את רונית זק הכרתי לפני שנים רבות כאשת יחסי ציבור במשרד יחסי ציבור גדול וכיום היא מורה לאנגלית. באותם ימים היא עדיין לא היתה מזוהה כבת זוגו (מזה 23 שנים) ואם שלושת ילדיו של גיל ריבה . הוא מודה כי הציע לה נישואין אך היא סרבה להתחתן איתו. הילדים 'זכו' כולם בשמות בהחלט לא שגרתיים אך מי מצפה למשהו בנאלי מגיל ריבה?

גיל נולד לאם ושמה תמי (תמר) ריבה עם גנים פולניים שעבדה כבכירה בשב'כ (וגם עיצבה איתו את הקולאז'ים ועוד אשר בספר) ואבא מהנדס בוגר הטכניון, 'צ'צה' הוא הכינוי שלו והוא ממוצא רוסי. לגיל יש שתי אחיות איה ומיכל. אחת היא רואת חשבון והשניה עורכת דין. הילדים של רונית וגיל ריבה גרים עם הוריהם ברעננה והם ג'וסי טרטל בן 21 שסיים שירות צבאי ו'הוא גאון' שכרגע נמצא בבודפשט', מייפל בת 14 היא תלמידה טובה וקצת 'פרחה' כמוני והיא אוהבת 'טיקטוק'. תלמיד טוב הוא גם מיילו הלומד בכתה ה'. עד כאן הקטע על המשפחה הגרעינית שלו.

על 'הרגלים מגונים' הוא אומר :'הספר הוא כמעט אוטוביוגרפיה אך אני גם ממציא שם. הייתי ילד שונה, חריג, שנוי במחלוקת, דחוי והייתי צריך לחלץ את עצמי. חשוב לי להשאיר חותם. שיזהו אותי'. הוא ממש מקרין את הצורך לזכות באהבת הקהל והאמת קשה שלא לאהוב אותו. יש בו משהו כה נוגע ללב של בחור רגיש,פגיע שרק רוצה שיכירו את מי שהוא באמת ויאהבו את מה שיפגשו. כל הצילומים הפרובוקטיביים שלו הם רק כדי לזכות בתשומת לב. הנה. אני כאן!

הערה חשובה לתשומת לב האחראים : גיל ריבה חלה בקורונה לאחר שהיה מחוסן שלוש פעמים והיה מכעיס לראות לא מעט נשים שישבו באולם נטולות מסיכות חרף ההפצרות לעטות מסיכה. בתקופה רגישה שכזו אולי צריך סדרן שיוציא מהאולם כל מי שלא יעטה מסכה. אם בקשות מפורשות לא עוזרות ,אולי את השפה הזאת הן מבינות.

לא סתם הוא נמצא בהרצאתו בקולנוע 'הוט סינמה' בעופר גרנד קניון חיפה. את בעלת קניוני עופר, ליאורה עופר ילידת חיפה הוא מכנה 'אגדה חיה, אהובתי, ההשראה שלי והאישה שהאמינה בי והיתה מנוע ליצירה שלי'. הוא מחלק את מספר הטלפון האישי שלו לכל הקהל, דבר שאף אחד לא היה עושה חוץ ממנו מסתבר.

מיטל ציפרוט (38) מנהלת השיווק של עופר גרנד קניון חיפה, יפה וחטובה סוחטת מחמאות בלי סוף. היא אם לבת 18 ובן 13 וכשהיא הולכת איתם ברחוב כולם בטוחים ששלושה אחים צועדים שם.

אז קבלו תקציר של הספר 'הרגלים מגונים': בספרו מפשפש ריבה בארכיון חייו, מנסה בגעגוע להחיות את הצבעוניות שאפיינה אותם. ככל שהוא צולל בעקבות הזיכרון, קורסים הפערים שבין המציאות והדמיון, בין חיי הזוהר הנוצצים של אז לאפרוריות התקופה, בין כתיבתו העוקצנית מימי המדור המושחז ”שליחות קטלנית” לבין הכתיבה האינטימית החשופה. הכול מתגבש לכדי ספר אחד, בו הוא נפתח ומספק תשובות לשאלות שאף מראיין לא העז אי פעם לשאול אותו. בתוך הכאוס חוזרים לחייו גם יונתן ג’יבלי ולירי שורר, שני חברי העבר המיתולוגיים, שהיו פעם זוג של לילה אחד ומחדשים את הקשר הישן בצל הקורונה. המערכת הרגשית הנרקמת עכשיו בין השלושה מסובכת בהרבה משהייתה. כשהיא שוברת מוסכמות, חוצה גבולות ונעה בין חיים למוות, היא נוגעת ללא רחמים בקצות הנפש של כל אחד מהמעורבים בעלילה.
גיל ריבה והעיתונאית רונית קיטאי . צילום: מיטל ציפרוט

גיל ריבה . צילום: ליה יפה

גיל ריבה ליד ספריו והגלויות הנמכרות ברשת סטימצקי. כאן עם העיתונאית רונית קיטאי עורכת אתר הסלבריטאים הארצי רינונים. צילום: מיטל ציפרוט

לירון מורנו מנהלת השיווק של HOT סינמה בעופר גרנד קניון חיפה מראיינת את גיל ריבה. צילום: רונית קיטאי

הסרט 'משפחה מנצחת' הוקרן בתום השיחה עם גיל ריבה, ב'בוקר אישי' בעופר גרנד קניון חיפה. צילום: יח'צ

מימין לשמאל קרין מנצור מסטימצקי בעופר גרנד קניון חיפה ומיטל ציפרוט מנהלת השיווק של עופר גרנד קנין חיפה. צילום: רונית קיטאי

גיל ריבה ומיטל שיפרוט. צילום: רונית קיטאי

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור מפגשים :
*   ראשי נשיאות המעסיקים והעסקים נרתמו...
*   בטקס הענקת פרסי העובד המצטיין ע'ש...
*   ארבע מדליות לחברי משלחת ישראל לאולימפיאדת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים