בניין עיריית חיפה הואר הערב בסגול לציון יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. צילום: גיל מלר דוברות עיריית חיפה

כמו בשנה שחלפה, גם השנה משתתפת עיריית חיפה במיזם 'לילה סגול' בהובלת מפעל הפיס, למען קידום שילובם של אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה

פורסם ב: 02/12/2021 18:11

בניין עיריית חיפה הואר הערב בצבע סגול. צילום: גיל מלר דוברות עיריית חיפה
לרגל 'יום המודעות הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות' אשר מציינים אותו היום ברחבי הארץ, הואר הערב (חמישי, 2.12) בניין עיריית חיפה בסגול.

'לילה סגול' הוא מיזם אותו מובילים זו השנה השנייה מפעל הפיס, מרכז השלטון המקומי והאזורי ואתר 'שווים' לכבודם של 1.5 מיליון אנשים עם מוגבלות החיים בישראל ולמען שילובם בשוק התעסוקה הישראלי ובמסגרתו מוארים בסגול מבנים ומוסדות בכל הארץ.

השנה עומד המיזם בסימן תעסוקת ושילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה ובמהלכו תצא קריאה למעסיקים במשק להציע משרות חדשות לעובדים עם מוגבלות. המסר המרכזי שיקדם המיזם השנה הוא שלאנשים עם מוגבלות יש כישרונות ויכולות, ובמילים אחרות הם 'מסוגלים'. בישראל חיים כיום יותר מ-800 אלף אנשים עם מוגבלות בגיל העבודה, אולם רק פחות ממחצית מהם מועסקים.

ראש העיר חיפה ד'ר עינת קליש רותם: 'עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בקידום אנשים עם מוגבלויות ועל כן משקיעה משאבים ומאמצים רבים, במטרה ליזום מגוון פתרונות, אשר יסייעו לשילובם בשוק התעסוקה. כך למשל מציע 'המרכז לחיים עצמאיים' שהוקם ע'י האגף לשירותים חברתיים של עיריית חיפה מגוון קורסים, הכשרות וסדנאות עבור אנשים עם מוגבלויות מאזור חיפה והסביבה. נמשיך לקדם מדיניות זו גם בשנים הבאות, מתוך שאיפה ליצור אפקט מתמשך, אשר יסייע להפוך את החברה הישראלית לחברה חמה, מקבלת ומכבדת יותר'.


(גיל מלר)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור רוח צפונית :
*   פקחי אגף האכיפה של עיריית חיפה חילצו...
*   גאווה מקומית - בתי חולים חיפאים בצמרת...
*   60 מלגות יוענקו באמצעות הקרן לחיפה...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים