מהחושך אל האור בחג האורים .כך מרגישים דנה ויגאל נאור תושבי אזור חוף הכרמל. כתבה: רונית קיטאי. צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם

11 שנים אחרי שאיבדו את ילדיהם הבכורים, תאומים: בן ובת, שנולדו בשבוע מוקדם, לדנה נאור (40) ויגאל נאור (47) נולדה לפני מספר ימים בת בריאה ברמב'ם

פורסם ב: 02/12/2021 13:46

מימין לשמאל: תהל, יגאל, עדי הקטנה, אגם ודנה. צילום: באדיבות משפחת נאור
בין אנשי צוות בית החולים שהששתתפו בלידה, היו גם נציגי הפגיה של בית החולים, אותו צוות שנלחם לפני עשור על חייהם של התאומים במשך חודשים ארוכים, ללא הצלחה. בעקבות הקשר שנוצר אז, התחילו בני הזוג במסורת שנמשכת כבר שנים ארוכות: בכל לידה נוכחים אנשי הפגייה של רמב'ם, שהפכו לחלק בלתי נפרד ממשפחת נאור מספר יגאל נאור: 'יצאנו מחוזקים מהחוויה טראומטית. מאז נולדו לנו בבי'ח רמב'ם שלוש בנות. מי שהיה איתנו בתחילת הדרך, נמצא איתנו גם היום. הם חלק בלתי נפרד מהעצב ומהשמחה'.

ההריון הראשון של בני הזוג, בשנת 2012, היה של תאומים:- בן ובת, והוגדר כהיריון בסיכון. החשש הגדול לשלומם של העוברים התממש, וכאשר דנה נאור ר ילדה בשבוע ה-25, בשלב מוקדם מאוד. התאומים אושפזו בפגייה של רמב'ם, כאשר הבן נפטר לאחר עשרה ימים ואילו צוות הפגייה נלחם על חייה של אחותו במשך שמונה וחצי חודשים, עד שנפטרה לבסוף מזיהום, בדצמבר של אותה השנה. מאז הגיעו לרמב'ם עוד שלוש פעמים, בערך באותה התקופה, כדי להיכנס לחדר הלידה ולצאת בידיים מלאות: 'קראנו לבת יובל. לבן לא הספקנו לקרוא בשם', משחזר נאור, "שנה לאחר מכן נולדה אגם. שנתיים אחר כך תהל וכעת עדי שלנו, מתנה ליום הולדתי ה-47. רמב'ם הוא המקום שבו חווינו את הכל. בפגייה, בחדר הלידה, בחדרי הניתוח, בתינוקייה ובמחלקות האשפוז יש אנשים שהם חלק בלתי נפרד מהסיפור שלנו. הם איתנו לאורך כל הדרך.

ד"ר אורי הוכוולד, רופא בכיר בפגייה של רמב'ם, זוכר את הרגע שבו התחיל הקשר עם המשפחה: 'הגעתי לרמב/ם ב-2012, קצת אחרי שהבן נפטר. במשך חודשים ארוכים נלחמנו על חייה של הבת וליווינו את בני הזוג שנכנסו לנו ללב. אני הייתי זה שנאלץ להודיע להם על פטירתה של הבת. אופן ההתמודדות שלהם עם הטרגדיה הלא פשוטה הזו, ריגש את כולנו. מאז אנחנו בקשר וכשהם ביקשו שנגיע ללידה לפני כמה ימים, לא היה בכלל ספק'.

רגעים ספורים אחרי שעדי נאור יצאה אל אוויר העולם, התייצבו בני המשפחה המורחבת מהפגייה, ד'ר אורי הוכוולד והאחות סשה טמין, כשהם חובקים את התינוקת הקטנה ומחזיקים שלט עם הכיתוב: "מזל טוב יגאל ודנה! אוהבים אתכם, סשה, אורי וכל צוות הפגייה".

בתמונה - משפחת נאור. מימין לשמאל: תהל, יגאל, עדי הקטנה, אגם ודנה.
צילום: באדיבות משפחת נאור.

(נתנאל אייזיק)
צילום: דוברות הקריה הרפואית רמב'ם

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מחממים את קשישי העיר צפת. חם בגוף וחם...
*   מהנהלת מגן דוד אדום מודיעים לנו כי...
*   פרויקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים