נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג ערכו ביקור היכרות ראשון במרכז הרפואי לגליל בנהריה. כתבה: רונית קיטאי. צילום:רוני אלברט

בתחילה נפגשו הנשיא יצחק הרצוג ורעייתו עו'ד מיכל הרצוג עם מנהל המרכז הרפואי לגליל פרופ' מסעד ברהום ועם רעייתו רופאת המשפחה ד'ר מארי נופי-ברהום . במפגש היו גם חברי הנהלה וחברי עמותת הידידים של בית החולים. במהלך האירוע העניקו פרופ' מסעד ברהום ורעיה שטראוס בן דרור -תעודת 'יקיר המרכז הרפואי לגליל' לנשיא המדינה

פורסם ב: 17/11/2021 17:19

יצחק הרצוג עם תעודת 'יקיר המרכז הרפואי' שהוענקה לו ע'י פרופ' מסעד ברהום ורעיה שטראוס בן דרור. צילום: רוני אלברט
פרופ' מסעד ברהום סיפר לנשיא יצחק הרצוג על תנופת הפיתוח והצמיחה במרכז הרפואי, שהוא בית החולים השני בגודלו צפונית לתל אביב, תוך שהדגיש בפניו את האתגרים הרבים שעומדים לפתחו, וביניהם שיפוץ המחלקות הפנימיות ומתן אישור להפעלת רובוט דה-וינצ'י, שנרכש מכספי עמותת הידידים.

לאחר מכן נערך באודיטוריום אירוע בהשתתפות הנשיא ורעייתו, במהלכו בירכו מנהל בית החולים פרופ' מסעד ברהום, נשיאת עמותת הידידים רעיה שטראוס-בן דרור, וראש עיריית נהריה רונן מרלי.

הנשיא יצחק הרצוג יצא בדבריו בחריפות נגד תופעת האלימות בבתי חולים ואמר כי לא ייתכן שמקום אליו הולכים אנשים כדי לקבל טיפול מציל חיים, הופך למקום של סכנת חיים. הוא שיבח את המרכז הרפואי על עבודת הקודש הנעשית בו: 'אתם מוכיחים שמרכז רפואי קטן יחסית, יכול לחולל שינוי גדול. יחד עם זאת, יש כאן פערים שחייבים לסגור ואני התחייבתי לנסות לסייע'.

את דברי הסיום הקדיש לפרופ' שאול שאשא ז'ל, שניהל את המרכז הרפואי במשך 20 שנה והלך לעולמו לאחרונה. עודת 'יקיר המרכז הרפואי לגליל ניתנה לנשיא יצחק הרצוג 'על ידידות אמיצה, דאגה והעצמת המרכז הרפואי לרווחת תושבי הגליל'.

באירוע השתתפו אישי ציבור שונים מהאזור ומלבד ראש עיריית נהריה רונן מרלי, היו גם ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי, ראש מועצה אזורית מטה אשר משה דוידוביץ'; ראש מועצת כפר ורדים אייל שמואלי, יו'ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי, אשר שמואלי, ויו'ר נעמת במרחב עופרה אלקיים-כהן.

נכחו גם נציג חטיבת בתי חולים ממשלתיים במשרד הבריאות ד'ר רמי שגיא, ויו'ר עמותת הידידים של בית החולים לגליל התעשיין ואיש העסקים מיכאל אילוז. את הטקס הנחתה מיטל אשור, עוזרת מנהל המרכז הרפואי לגליל.

בנוסף לכך נשיא המדינה ורעייתו ערכו סיור במחלקה להדרכת הילד וביחידה לצינתורי מוח, ונפגשו עם צוות מוביל מחדר המיון.

פרופ' מסעד ברהום: 'אני מבקש להודות לנשיא המדינה יצחק הרצוג ולרעייתו מיכל על ביקורם מחמם הלב. זה לא מובן מאליו שהביקור הראשון של הנשיא במערכת הבריאות, יהיה אצלנו, ואני רואה בכך אמירה חשובה. התרשמתי שהנשיא שם בראש סדר העדיפויות שלו את נושא הבריאות, ואני מברך אותו על כך'.


בצילום למטה נראים מימין לשמאל יו'ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי אשר שמואי, יו'ר 'נעמת' במרחב עופרה אלקיים-כהן,, חבר הנהלת עמותת הידידים שאוקי חורי, מנכ'לית אשכול רשויות גיל מערבי לי-את כהן, ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי וראש המועצה האיזורית מטה אשר משה דוידוביץ'. (צילום: רוני אלברט)
שני רופאים ושני עורכי דין. פרופ' וד'ר ברהום והנשיא יצחק הרצוג ועו'ד מיכל הרצוג.צילום :רוני אלברט

צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

ממול במסיכה השחורה מיכאל אילוז יו'ר חברת 'טבע נאות' . כמה שהעולם קטן. בראשית דרכו בתעשייה מיכאל עבד ב'שטראוס' שם גם הכרתי אותו לראשונה. הוא צמח שם עד שכיהן בתפקיד בכיר. את כשרונו הרב אי אפשר היה לפספס כבר אז.. צילום רוני אלברט

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   תערוכת 'האור שבליבי' מוצגת בימים אלו...
*   הכנס הבינלאומי המכוון של החברה לקריוכירורגיה...
*   במחוז חיפה וגליל מערבי של 'כללית' מוקירים...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים