השבוע ב'כללית' מחוז חיפה וגליל מערבי: עשרות נשים נבדקו בניידת ממוגרפיה במרפאת כללית צרופה החדשה, שתיפתח בקרוב. כתבה: רונית קיטאי

כדי להקל על הנשים ולשפר את האיתור המוקדם, כללית מחוז חיפה וגליל ערכה יום בדיקות מרוכז לעשרות נשים שהגיעו ונבדקו בניידת ממוגרפיה במרפאת צרופה החדשה

פורסם ב: 16/11/2021 09:26

ראש המועצה אסיף איזק ודורית קוגוט, אחראית הבריאות במועצה ועוד, הגיעו לברך את הצוותים. צילום: דוברות 'כללית'
הניידת הוצבה בחנייה של מרפאת 'כללית' ועשרות הנשים נבדקו במקום. הנשים שנבדקו הן כאלה העונות להמלצות המועצה הלאומית לאונקולוגיה יש לבצע בדיקת ממוגרפיה אחת לשנתיים מגיל 50 ואילך, יחד עם זאת איגודים הישראליים לכירורגיה, אונקולוגיה ורדיולוגיה יותר נוטים להמליץ על בדיקת ממוגרפיה החל מגיל 45.נשים עם רקע משפחתי, גנטי או נשים הנמצאות בסיכון גבוה לחלות בסרטן השד מסיבות אחרות מבצעות מעקבים ובדיקות הדמיה על פי התאמה אישית.

בדיקת הממוגרפיה היא בדיקת דימות מהירה של השד, שמטרתה לגלות ממצאים ממאירים בשלב המוקדם, האם יש שינויים ממאירים התחלתיים בשד, כגון גושים קטנים שאינם ניתנים למישוש. באמצעות הבדיקה ניתן לזהות גידול בשלב מוקדם מאוד, עוד לפני שניתן להרגישו באמצעות בדיקה ידנית. גילוי זה משמעותי לסיכויי ההחלמה. הבדיקה פשוטה ואורכת מספר דקות.

במהלך יום הבדיקות, ראש המועצה, אסיף איזק ודורית קוגוט, חברת מליאת המועצה ויו"ר וועדת הבריאות של המועצה, הגיעו לברך את הצוותים והנשים וחיזקו את ידיהן של הנבדקות והצוות הרפואי.דורית, בשיתוף פעולה עם צוות מינהלת כרמל בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי, קידמה את יום הבדיקות. סוזי דנאלי וסיגלית פרנק, עובדות מינהל, עודדו את הנשים לבוא ולהיבדק, ותיאמו להן את הבדיקה. כללית משלימה העמידה לרשות הנבדקות עמדות של עיסוי כדי להנעים את זמנן של הנשים בזמן שהן ממתינות לבדיקה.

מרפאת צרופה החדשה בניהולו של ד'ר אריק שכטר, מומחה ברפואת המשפחה, עתידה להיפתח בקרוב וינתנו בה שירותי רפואת משפחה, סיעוד ומעבדה, רפואת נשים, טיפת חלב איזורית ומשרד.

(אורטל ציגלמן)
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   רק לכם קר? עכשיו ינואר 2022 אז צללנו...
*   תרומה מרגשת לזכר האחות מלכה גילינסקי...
*   תזונה ים תיכונית ירוקה מצליחה להאט...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים