הרנטגן בכרמל מקרין מצויינות. כתבה: רונית קיטאי. צילום: אלי דדון

לרגל יום הרנטגן ברכו ד'ר נטליה גולדברג מנהלת מכון הרנטגן ומתי שנפ הרנטגנאי הראשי את צוות הרנטגן המסור של בית החולים

פורסם ב: 16/11/2021 09:10

הנהלת הדימות והנהלת בית החולים. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל
'אתם הלב והמצפן של כרמל ואתם עושים את העבודה עם כל הלב ובמקצועיות הכי גדולה שיש', הם אמרו לצוות.

מכון הדימות הרנטגן של כרמל יחד עם עשרות הרנטגנאים המוכשרים שבו ,מבצעים מעל 100,000 בדיקות דימות בשנה ואין כמעט חולה או מטופל המגיע לביה'ח שלא נזקק לשירותי הדימות של ביה"ח. מיולדת הזקוקה לאולטרסאונד של העובר, ועד לסיטי לבבי וירטואלי צילומי טראומה בחדר מיון צילומים מתקדמים במכון לרפואה גרעינית ועוד.
לרגל יום הרנטגן הגיע מנהל כרמל ד"ר גולדברג יחד עם ההנהלה הבכירה של ביה"ח למכון הרנטגן כשהם מצוידים בעוגות ודברים טובים כדי להודות ולברך את צוות הרנטגנאים המסור.

ד'ר נטליה גולדברג מנהלת מכון הדימות ברכה גם היא את צוות הדימות המופלא של בית החולים: 'כמו שלשרשרת יש חוליות, גם לנו, במכון הדימות יש חוליות.כל חוליה לא יכולה להתקיים בלי השניה. אתם, דימותנים יקרים, מהווים חוליה חזקה ומקשרת עבורנו הרופאים, עבור המשרד ובעיקר עבור המטופלים.

הלכה למעשה, אתכם הם פוגשים ראשונים במפגש הזה עם הצילום; CT, אולטרסאונד ועוד. הפנים שלכם עבורם לעיתים אומרות הכול: הנחמה, העידוד, הליטוף, רבי משמעות הן, וכן, גם עבורנו. תפקידכם הוא תפקיד מורכב ביותר ושופע ידע אותו אתם רוכשים בעבודה קשה ויום יומית, כל הזמן לומדים ומתעצמים, עובדים בשעות לא שגרתיות, תחת לחץ לא פשוט, ותמיד בהבנה, עם חיוך ומקצועיות הראויה להערכה.רק כדי לעדכן אתכם, אנחנו עושים כמעט מאה אלף בדיקות בשנה מכל הסוגים.

כצוות אתם מדהימים, עובדים יחד שנים רבות, אחד עם השני, ממש הפכתם למשפחה מגובשת, וכל "ילד" חדש שמגיע, אתם מיד עוטפים אותו והופכים אותו לאחד משלכם.

עברנו לא מעט ביחד ומתוכננת לנו דרך ארוכה להתחדשות ולהצטיידות מחודשת כמו מכשירי MRI ו-PET.
"אז לכבוד יומכם המיוחד.בלב מלא איחולי הצלחה ובריאות, שנמשיך יחד לצעוד יד ביד בדרך זו. קבלו ברכותנו אלה עם המון הערכה והוקרת תודה על פועלכם'.

מכון הדימות המוביל של כרמל מורכב מיחידות מקצועיות בהם :יחידת הדמיית רנטגן (DR,CR) יחידת אולטרסאונד (על שמע) , היחידה לרדיולוגיה פולשנית , היחידה דיאגנוסטית לשד (ממוגרפיה) , יחידה לטומוגרפיה ממוחשבת (CT) , יחידה להדמיית כלי דם (לב) בטומוגרפיה ממוחשבת ויחידת פאקס - לאירכוב דיגיטלי.


מתי שנפ הרנטגנאי הראשי של בית החולים והרוח החיה במכון בירך את צוות הרנטגנאים שלו ואמר להם.
'היום לפני 126 שנה גילה וילהלם קונרד רנטגן את קרני ב-X אשר ברוות השנים ומתוך הערכה הוסב השם לקרני רנטגן.
בשנים האחרונות חלה התפתחות מדהימה בתחום הדימות סורקים ומצלמים בכל מני מכשירים מתוחכמים והיברידיים, המשלבים שני מקורות קרינה, ומאפשרים למאבחנים לראות גם אנטומיה וגם פיזיולוגיה של הגוף. המכשירים משקפים באמצעות קרינת רנטגן ומסייעים לרופאים בסוגים שונים של פעולות פולשניות, אבחנתיות וטיפוליות.

מאחורי כל המכשירים היקרים הללו עומדים דימותנים אשר לרוב הם הראשונים לראות את הפתולוגיה ומתריעים על הסכנה. אנחנו המצפן והוויז' של הרפואה", אמר הרנטגנאי הראשי מתי שנפ. ' אני רוצה בהזדמנות זאת להודות בראש ובראשונה לדימותנים חברי לעבודה, אשר עושים לילות כימים במרחב ביה"ח שלנו, שורדים את גלי הקורונה הקשים שכולנו עוברים ועדיין ממשיכים לעבוד. אני מבקש להביע את הערכתי לחברינו לצוות המכון: הרדיולוגים וצוות הסיעוד שמלווה אותנו וכמובן לשותפים/ות שלנו ממשרד הרנטגן. אני רוצה להודות להנהלת בית החולים על התמיכה לה זכינו בשנתיים האחרונות.בנימה אישית: הרבה תודה לאבי שמר ויניב כהן , הסגנים שלי, הרבה תודה לכולכם', אמר הרנטגנאי הראשי של 'רמל' מתי שנפ שהודה לצוות הרנטגן של בית החולים.
בתמונות
הנהלת ביה"ח והנהלת הרנטגן באירוע ההוקרה
ד"ר נטליה גולדברג מתי שנפ ונטע הלפנד מזכירת מכון הדימות
צוות הרנטגן ליד מכשיר הסיטי
קרדיט צילום – צילום אלי דדון
CT כרמל. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

ד'ר נטליה מברכת. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

נטע, נטלי ומתי. צילום: אלי דדון דובר בי'ח כרמל

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   מחממים את קשישי העיר צפת. חם בגוף וחם...
*   מהנהלת מגן דוד אדום מודיעים לנו כי...
*   פרויקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים