פרדוקס הצמחים מאת ד'ר סטיבן ר. גאנדרי ואוליביה בל ביוהל. הוצאת 'אור-עם'. כתבה: רונית קיטאי

ספרו חדש של מנתח הלב המפורסם ד'ר סטיבן גאנדרי 'פרדוקס הצמחים' על הסכנות החבויות במזונות שנחשבים ל'בריאים' אך גורמים למחלות ולהשמנה. הספר נכתב בשיתוף עם אוליביה בל ביוהל , והם מנפצים הרבה מאכלים שחשבנו שהם הכי בריאים ומסתבר שהם גורמים נזקים

פורסם ב: 05/11/2021 15:17

פרדוקס הצמחים מאת ד'ר סטיבן ר. גאנדרי ואוליביה בל ביוהל. הוצאת 'אור-עם'The Plant Paradox by Steven R. Gundry
רבים יודעים על חלבון המצוי בחיטה שעלול לגרום לדלקות שונות בגוף ואנשים ברחבי העולם מבזבזים מיליארדי דולרים על דיאטות נטולות גלוטן במאמץ לשמור על בריאותם. אולם, האם ייתכן שאנחנו מתעלמים משורש הבעיה? בספר 'פרדוקס הצמחים' בהוצאת 'אור-עם' מפתיע הקרדיולוג ומנתח הלב המפורסם ד"' סטיבן גאנדרי בכך שהוא מגלה לקהל הקוראים כי גלוטן הוא רק סוג אחד של חלבון רעיל ביותר, בשם לקטין, שמקורו בצמחים.

ב'פרדוקס הצמחים', שתורגם עד כה ל-20 שפות, מגלה ד'ר סטיבן ר. גאנדרי כי גלוטן הוא רק סוג אחד של חלבון רעיל ביותר בשם לקטין שמקורו בצמחים. לקטינים מצויים בדגנים דוגמת חיטה, אך גם במזונות נטולי גלוטן שכולנו מתייחסים אליהם כאל בריאים, ובכלל זה פירות וירקות רבים, אגוזים, קטניות ומוצרי חלב רגילים. חלבונים אלה המצויים בזרעים, בדגנים, בקליפה ובעלי הצמחים, ממלאים תפקיד חשוב שהטבע ייעד להם: להגן על הצמחים מטורפיהם הרבים ובכלל זה מבני האדם.

'פרדוקס הצמחים' היא העודה שמזונות מסויימים יכולים להיות גם מועילים וגם מזיקים. אם התפיסה ש 'מה שלא הורג אותך, מחשל אותך' פירושה שאכילת מזונות אלה מחנכת ומחזקת את מערכת החיסון ואת התאים באפן כללי, ולכן מעלה את תוחלת החיים'.

ד'ר גאנדרי מטפל בהצלחה במרפאתו בקליפורניה בעשרות אלפי מטופלים שסובלים ממחלות אוטו-אימוניות, מסוכרת, מתסמין הבטן הדולפת, ממחלות לב, ממחלות נוירולוגיות ועוד. הוא עושה זאת בעזרת טיפול המרפא את התאים ואת מערכת העיכול ומזין את הגוף. עתה, בספרו החדש הוא משתף את קוראיו בתוכנית תזונה מצליחה ומוכחת שפיתח.

מאנגלית: מרים שפס

376 עמודים הוצאת אור-עם, 98 ש'ח. להשיג בחנויות הספרים הנבחרות ובאתר האינטרנט:


www.bookme.co.il
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'מעבר לגבולות האהבה' ספרו המרתק של...
*   'פיפי נצנצים' מאת נאוה נסים. עיצוב...
*   'אהבה כמעט הורגת' מאת סנדי כהן. הוצאת...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים