'ארץ לאיבוד' מאת דבורה לילי כהן. הוצאת 'ניב'. איורים: שרון שפיץ. כתבה: רונית קיטאי. צילום: גיל ארז

ב'ארץ לאיבוד' תמצאו הרפתקה שמשולבים בה שני ילדי גן, הראל ואורי, שמוצאים פתח מפתיע, ובצדו השני עולם. הראל, שאיבד את סימבה, הצעצוע האהוב עליו מחפש את הפתח לארץ לאיבוד כדי שיוכל ללכת לשם ולהחזיר אותו הביתה. איך משתלבים בספר הראשון פרי יצירתה של דבורה לילי כהן , בעלה לשעבר ואבי שלושת ילדיה, ובן זוגה כיום? למי הקדישה את ספרה? רמז: לא לאף אחד מבני משפחתה

פורסם ב: 21/10/2021 22:42

דבורה לילי כהן וספרה 'ארץ לאיבוד' בהוצאת ספרי 'ניב'. צילום : גיל ארז
דבורה לילי כהן נולדה בקיבוץ להבות הבשן ומתגוררת בחיפה מאז 1993. היא עובדת כמנהלת חשבונות ומטפלת בפסיכותרפיה. בעלה לשעבר עו'ד ראם כהן החיפאי עשה הגהות על ספרה ובן זוגה גיל ארז הנציח אותה עם ספרה לכתבה שאתם קוראים ברגעים אלה. עשר שנים היא עובדת בחברת י. לרר הנדסה ולבוס לשעבר יונה לרר ז'ל שנפטר מקרונה לאחרונה היא הקדישה את ספרה: 'ליונה לרר, בצד השני של כל מי שהיית, שוכנת לה 'ארץ לאיבוד'. אני מקדישה לך ולדמותך שנצרבה בתוכי את 'ארץ לאיבוד' שלי. בהוקרה ובגעגועים'. על הבוס שהיה לה ולכל העובדים כדמות אב היא מסכמת במשפט שמאפיין אותו לדעתה: 'הוא היה האיש הכי מציאותי בעולם'.

בעלה לשעבר עו'ד ראם כהן שהיה בעבר תושב חולון, קיבל עבודה בחיפה וכך עקרו לעיר הכרמל. בן זוגה גיל ארז שאתו היא חיה באושר מזה תשע שנים הוא מהנדס תוכנה העובד במשרד הבטחון והוא אב לשני ילדים. דבורה לילי כהן היא אם לשלושה : יערה בת 24, ליאור בת 22 והראל בן 21 (גיבור הספר שלה.ר.ק.). דבורה וגיל מגדלים כלבה משותפת ושמה במבי.

אז על מה הספר?

'חמש שנים וחצי עברו מאז חזרנו אורי ואני מארץ לאיבוד. כל הזמן הזה לא דיברנו אפילו פעם אחת על מה שעבר עלינו שם.

"הצלחת פעם?" שאל אותי אורי אחרי כמה דקות של שתיקה."הצלחתי מה?" עניתי בשאלה. "לחזור לשם? למצוא שוב את הפתח?" "לא. ואתה?" שאלתי. "גם אני לא," ענה אורי מבלי להרים אלי את מבטו.כאשר אורי חברו מצטרף אליו הם מנסים להבין מי הם 'הרעים' מהם חוששים כל כך היצורים בארץ לאיבוד. ומהו מקומו של הטוב.

בארץ שכל יצוריה שבורים או פצועים נמצאים, בין היתר, כל הגרביים הבודדות, חתול אבוד שנתקע על העץ, חיות פלסטיק שבורות, הזנב של סימבה, ואפילו זקנה אבודה ומכמירת לב עם חיוך תמידי שמתמרמרת על האוכל בבית האבות.

אורי והראל הולכים לאיבוד ובין בדידות לבהלה הם מגלים את האומץ, מבינים את המשמעות העמוקה של חברות, ולומדים כמה כוח ועצמה מקבלים כשמצליחים להתמודד עם קשיים, משברים ופחד.

הספר מכיל 114 עמודים – 74 ש'ח. עריכה: מושיק חסון. עיצוב כריכה: אלה רסקין. איורים: שרון שפיץ. הפקה ועיצוב גרפי: ספרי 'ניב'.
'ארץ לאיבוד' מאת דבורה לילי כהן. עיצוב כריכה: אלה רסקין. הוצאת 'ניב'

 
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   'קפה שחור ברכבת אקספרס' מאת מאיר גז...
*   שאלה במתנה מאת שירה נורית נגר. איורים:בעז...
*   'מאחורי מחסן שקים' מאת שמוליק טסלר...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים