מעבדת החדשנות AION Labs, בתמיכת BioMed X, מפרסמת קול קורא ראשון לגילוי נוגדנים טיפוליים באמצעות בינה מלאכותית

AION Labs, מעבדת החדשנות הישראלית של אסטרהזניקה, מרק, פייזר, טבע, Israel Biotech Fund ו-Amazon Web Services (AWS), יוצאת לדרך עם הליך ראשון ליצירת מיזם חדש בהתבסס על מודל החדשנות של מכון BioMed X הגרמני

פורסם ב: 21/10/2021 18:03

צילום: אלעד מלכה
הקול הקורא נועד לזהות כישרונות עולמיים במחקר עבור חברת סטארט-אפ חדשה בתחום של תכנון חישובי מאפס של נוגדנים טיפוליים

רחובות, ישראל והיידלברג, גרמניה – AION Labs, מעבדת חדשנות ראשונה מסוגה העומדת בחזית אימוץ טכנולוגיות בינה מלאכותית ומדע חישובי לבניית חברות הזנק לפיתוח פתרון אתגרים מחקריים , ומכון המחקר העצמאי הגרמני BioMed X, הודיעו היום על פרסום קול קורא ראשון שמטרתו לזהות מדענים וממציאים מתחום הביו-רפואה כדי להקים חברת סטארט-אפ חדשה במעבדת החדשנות AION Labs ברחובות.

צוות הסטארט-אפ שייבחר על ידי AION Labs יזכה לתמיכת השותפים המובילים בתעשייה ולתמיכת רשות החדשנות הישראלית. הקול הקורא מתפרסם בחסות אסטרהזניקה, מרק, פייזר, טבע ו-Israel Biotech Fund, עם תמיכה צמודה של Amazon Web Services (AWS).

''אנו נרגשים להרחיב את הזדמנויות הקריירה עבור חוקרים אקדמיים מוכשרים בישראל', אמר ד'ר כריסטיאן טידונה, מייסד ומנהל בפועל של מכון BioMed X.AION Labs, הממוקמת בלב 'אומת הסטארט-אפ', היא המקום המושלם לחוקרי ביו-רפואה מרחבי העולם ללמוד כיצד להפוך ליזמי ביוטק מצליחים'.

נוגדנים טיפוליים משמשים כתרופות מצילות חיים. הגילוי של נוגדנים טיפוליים קיימים מסתמך על יצירת נוגדנים בבעלי חיים או על סריקה מעבדתית מתוך ספריות גדולות מוגדרות מראש המכסות מרחב מוגבל של רצפים. בחירת מועמד לתרופה מתוך מיליוני רצפי נוגדנים פוטנציאליים היא משימה מייגעת ויקרה, ובמקרים רבים אינה מצליחה לזהות נוגדנים שימושיים. פיתוחים מהשנים האחרונות בניבוי מבנה החלבון, אלגוריתמים של בינה מלאכותית וזמינות מוגדלת של מבני אנטיגן שנמצאו בניסויים מדעיים, יוצרים הזדמנות ייחודית לגילוי נוגדנים בסיוע בינה מלאכותית.

AION Labs מזמינה ביולוגים חישוביים ומדענים מתחום הביו-רפואה ממעבדות מחקר באקדמיה ובתעשייה להציע את פיתוח הדור הבא בפלטפורמות חישוביות כלליות לתכנון נוגדנים בעלי עוצמת קישור גבוהה והתנהגות ביופיזית מתאימה המכוונים לפעול על לחלבונים נבחרים, כאשר נקודת המוצא היא מבנה האנטיגן או רצף האנטיגן. שותפי הפארמה של AION Labs המעורבים בפרויקט יספקו כמויות גדולות של דאטה לאימון המודל ויציעו את מומחיותם בהגדרת מפרטים ובהערכת התוצאות. תינתן עדיפות לרעיונות מקוריים החורגים מעבר לטכנולוגיות קיימות.

"AION Labs גאה ונרגשת לפרסם קול קורא ראשון", אמר מתי גיל, מנכ"ל AION Labs. "אנו מצפים בשמחה לספק לסטארט-אפ הנבחר את מלוא המשאבים הנדרשים והדרכת המנטורים שלנו במהלך עבודתנו המשותפת על פיתוח פתרון מתקדם, שיתגבר על האתגר הפרמצבטי של בחירת מועמדים לפיתוח תרופות מתוך רצפי נוגדנים. וזו רק ההתחלה".

כחלק מהליך הגשת המועמדות המקוון, המועמדים מתבקשים להגיש הצעת פרויקט תחרותית. לאחר סבב מיון מקדמי, המועמדים המובילים יוזמנו ל'מחנה אימונים' לחדשנות בן חמישה ימים שיתקיים ברחובות. בתמיכת המנטורים המנוסים מענפי הפארמה, ההי-טק והון הסיכון, יקבל צוות המדענים המנצח הדרכה והכוונה לאורך תקופת החממה, שתימשך עד ארבע שנים לקראת הפיכתו לסטארט-אפ עצמאי.

פרטים נוספים על הקול הקורא ניתן לנמצוא באתר AION Labs: www.aionlabs.com מועמדים מעוניינים מוזמנים להגיש מועמדות דרך אזור הקריירה של BioMed X באתר https://career.bio.mx/call/2021-AIL-C01 לפני 12 בדצמבר 2021.

###

אודות AION Labs
AION Labs היא מעבדת חדשנות ראשונה מסוגה של שש חברות פארמה וטכנולוגיה גלובליות מובילות, שחברו יחדיו למשימה אחת ברורה: ליצור ולאמץ טכנולוגיות בינה מלאכותית חדשות ופורצות דרך שיחוללו שינוי של ממש בתהליך הגילוי והפיתוח של תרופות על מנת לתרום לבריאותם ולרווחתם של כל בני האדם בעולם.

AION Labs הנו מיזם ייחודי המכנס אנשי חדשנות מבריקים ומדענים-מייסדים מרחבי העולם כדי לפתור את אתגרי המו"פ הגדולים ביותר בהכוונה ובהדרכה המבוססת על שנות הידע המצטבר, הדאטה והניסיון של חברות הביג פארמה. המעבדה ממנפת את ההון והידע של שותפיה וראייה רב-תחומית חדשה עם כושר ההמצאה, הגמישות והעוצמה החדשנית של המערכת האקולוגית של הסטארט-אפים בישראל, כדי לפתח חברות חזקות הפועלות מתוך אסטרטגיות ברורות ארוכות-טווח אשר יסללו את הדרך לעתיד עולם הבריאות. AION Labs מטפחת חדשנות מבפנים; תהליך יצירת המיזמים הייחודי שלה מגשר על הפער בין מחקר אקדמי מעולה מתחום הבינה המלאכותית לבין צורכי המו"פ הגדולים ביותר בגילוי ופיתוח של תרופות חדשות לרווחת המטופלים.

אודות BioMed X
BioMed X הוא מכון מחקר עצמאי הממוקם בקמפוס של אוניברסיטת היידלברג בגרמניה. יחד עם שותפינו, אנו מזהים אתגרי מחקר גדולים בתחום הביו-רפואה ומספקים פתרונות יצירתיים על ידי שילוב בין מיקור המונים גלובלי לחממות מקומיות של כישרונות המחקר המבריקים בעולם בתחילת דרכם. כל אחד מצוותי המחקר המגוונים ב-BioMed X זוכה לגישה לתשתיות המחקר המתקדמות ביותר ומקבל הדרכה שוטפת ממנטורים מנוסים מהאקדמיה ומהתעשייה. ב-BioMed X אנו משלבים את הטוב משני עולמות – האקדמיה והתעשייה – ומקדמים חדשנות פורצת דרך על ידי הפיכת המחקר הביו-רפואי ליעיל יותר, גמיש יותר, ומהנה יותר.
שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור בריאות :
*   עלי שעבי בן 73 ממג'ד אל כרום שליד כרמיאל...
*   מהחושך אל האור בחג האורים .כך מרגישים...
*   איכילוב Well תציע בדיקת PCR לחוזרים מחו'ל...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים