'מועמדת יקרה' , ספרה השני של הסופרת ועורכת הדין טלי שפירא שחטר. הוצאת 'טל-מיד'. כתבה: רונית קיטאי

לעורכת דין תמרה אורלב, ג׳ינג׳ית יפהפייה בת 34, יש סוד אפל, המאיים על חלומה הנכסף ביותר, ואולי אף על חייה. 'תמרי, את תהיי שופטת, יש לך צדק בדם',לוחשת לה אמה לפני מותה

פורסם ב: 17/10/2021 21:30

ען'ד טלי שפירא שחטר וספרה 'מועמדת יקרה'. הוצאת טל מיד. צילום: עצמי
תמרה, סנגורית פלילית מבריקה, שיודעת להפוך כתבי אישום חמורים לזיכויים מצלצלים, נחושה לקיים את צוואת אמה. היא גדלה בלי אבא, מילדותה ידעה שבאה מתרומת זרע, אך לא הפסיקה לחלום, שיום אחד אביה האמיתי יגיע והוא יאהב אותה, יתגאה בה וישמור עליה, כמו שכתוב בספרים.

עורכת הדין טלי שפירא שחטר היא ילידת תל אביב ומזה 20 שנה תושבת רמת גן, והיום בדיוק חזרה משבוע חופשה בחו'ל במונטנגרו עם בעלה סא'ל (מיל), עורך הדין ורואה החשבון ליאור שחטר וילדיהם. 'היינו במלון נפלא במחיר זול להפליא עם שתי קומות וים ולא תאמיני לילה עולה רק 150 ש'ח'. דרך אגב, ליאור שחטר הוא גם יו'ר בית'ר תל אביב בת ים , חבר הנהלת בהתאחדות לכדורגל. 'הם זכו בגביע טוטו' היא מדגישה באוזניי.

בני הזוג שחטר הם הורים לשלושה: דניאל בן 29,מאיה בת 27 ויונתן בן 22. אישה מוכשרת, אמביציונית וכמו שעל ספרה הראשון אני זו שכתבתי לראשונה לדבריה, כך גם על ספרה הנוכחי שיצא בימים אלה לאור וזה בהחלט חימם לי את הלב לשמוע.

חמש שנים לקח לה מרגע בו החלה לכתוב ועד שיצא לאור הספר 'מועמדת יקרה'. עורכת דין אמביציונית וגם מוזיקאית. . היא כותבת על נושאים הקרובים ללבה ולתחום עיסוקה וברור שזה יהיה קשור בעורכי דין בתחום הפלילי, סנגורים בתחום הפלילי, על כל המגע עם הפרקליטים, שופטים.

'בכתיבה אני עושה כמיטב יכולתי כדי להנגיש את העולם המשפטי לקהל הקוראים. עולם המשפט שמסקר שופטים וכמובן מועמדים לשיפוט.הגיבורה מודעת לעצמה ולהתנהלות שלה לסביבתה ולתלות במערכת המשפטים וגם בעולם הרגשי'.

גיבורת ספרה מגלה שגם החבר האהוב שאיתו קיוותה להתחתן עוזב אותה, והיא נשארת לבדה עם החלום להיות שופטת. היא מגישה את הטפסים, בצירוף ההמלצות המצוינות, לוועדה למינוי שופטים. אלא שמועמדות לשיפוט מלווה בחשיפה אישית בזכוכית מגדלת , ואין סיכוי למועמדים שדבק בהם שמץ רבב.

הספר מציג סוגיות של אהבה, אירוטיקה שהיא חלק מהחיים וגם נוגע בכמיהה לאהבה ,מערכת יחסים אין סופית של הורים וילדים. מציינת טלי שפירא שחטר: 'זהו ספר מתח. יודעים איך הוא מתחיל אך לא כיצד הוא מסתיים. כל אחד יכול למצוא את המקום להתחבר ל'מועמדת יקרה' .כי אנחנו מושלמים כמו שאנחנו, עם הפגמים שלנו' , לדבריה.

אמה נפטרה בחודש מרץ 2021 בערב חג פסח בגיל 89. אביה יבל'א בן 95 מתגורר בתל אביב עם מטפלת'. כבת לדור הביניים. שמרגיש אחריות להורים ולילדים.

אז על מה הספר ?

לתמרה היה עולם בטוח, עד שיום אחד אירוע מטלטל מאיים לטרפד את מינויה לשיפוט. מה הסוד המאיים עליה? ממי עליה להיזהר, ולמה? ומיהו הגבר יפה התואר בחליפה כהה ועניבה עם חולצה לבנה מעומלנת, שמודד אותה במבטים חודרים של אונקיות זהב באולם בית המשפט - ומה הוא עושה בחייה? האם תתמנה? האם תגשים את חלומה?

'מועמדת יקרה', הוא ספרה השני של עורכת הדין, המגשרת והמוזיקאית טלי שפירא שחטר. בדומה לגיבורת הספר, עורכת דין המנהלת תיקים פלילים בבית המשפט כשהיא מוקפת שופטים, משטרה ונאשמים, טלי שפירא שחטר אף היא עורכת דין, שימשה כפרקליטה בכירה בפרקליטות תל אביב ועסקה בליטיגציה בתיקים פלילים. כמו גיבורת הרומן, גם שפירא שחטר נחשפה לא אחת בעבודתה כעורכת דין ללחצים שונים בניהול תיקים, ובדיוק כמו גיבורת הרומן, שפירא שחטר היתה בעצמה מועמדת לשיפוט.

'מועמדת יקרה' כתוב בשפה קולחת וזורמת ולכן הספר קל לקריאה ומצליח לרתק את הקוראים גם את אלה שאינם קשורים בתחום עולם המשפטים. מספיק שכל כך הרבה אנשים מחפשים לצפות בסרטים על בית המשפט ועלילותיו כדי שהוא יצליח לסחוף גם את הקוראים, וגם בזכות הכתיבה הקולחת שלה.

הקוראים נכנסים אל תוך עלילה המתנהלת בנבכי עולם המשפט. ובעוד שעולם המשפט נותן תשובות והכרעות, ספרה של שפירא שחטר מעלה הרבה סימני שאלה ותהיות אודות האופן שבו מתייחסת מערכת המשפט לבאים בשעריה, ושאלות לגבי תהליך המיון והבחירה למשרה ציבורית ולשיפוט בפרט, כשמועמדים לתפקידים אלה נדרשים להיות ללא כל רבב, כאילו שהדבר קיים בעולם האמיתי.

לצד כל אלה מוזמנים הקוראים אל תוך עולמה הרגשי המרתק של גיבורת הספר 'מועמדת יקרה"'שמתבטא בין היתר בסיפור אהבה ארוטי, חיפוש אחר דמות אב והתבוננות מודעות שלה בעצמה ובמתרחש סביבה.

עורכת הספר: לילי פרי
עיצוב כריכה: איתמר חפץ
דפוס: סגל
הוצאת 'טל-מיד'

358 עמודים - 98 ש'ח. הוצאת 'טל-מיד'.להשיג ברשת חנויות 'סטימצקי' ובקרוב גם ברשת 'צומת ספרים'.
מועמדת יקרה מאת טלי שפירא שחטר. הוצאת 'טל-מיד'

צילום בכריכה האחורית של הספר 'מועמדת יקרה' .טלי שפירא שחטר.צילום : רפאל נוסרטי

שלח לחבר להדפסה

כתבות נוספות במדור ספרים חדשים :
*   סוסו הסיח מאת איתי כהן. איורים: תמרה...
*   מעשה בכובע מאת לוין קיפניס. איורים:...
*   'חור בהשכלה' מאת עודד פרגאי. עיצוב...

אינדקס אתרים  
SSD בניית אתרים

הוסף למועדפים